Kojení a příkrmy. Kdo má také jedlíka?

bbarshaa
11. led 2022

Je tu někdo, kdo má také jedlika? Po zavedení prikrmu už chce dcerka víc jist cokoli na lžičce, než se kojit. Má jiz nahrazeny oběd prikrmem a večeři. Jinak kojim, ale tak nějak mi přijde, že málo.
V noci třeba 3x, přes den taky. Někdy ale proste nechce 🤨. Nejsem si jistá co je v normě… většinou všude čtu pravý opak, že dítě prikrmy moc nechce, ale spis prso. U nás je to naopak.

mamikry
11. led 2022

@bbarshaa Kolik ji je? Ja treba vytlacuji kojeni prikrmem cilene. Obe starsi deti jsem kojila do roka, a to ke konci prevazne jen vecer. Malemu je osm mesicu, koji se rano, vecer a v noci, ted mu zavadim odpoledni svaciny, po nich jeste dokojuji, ale podle toho, kolik sni. Zalezi ciste na tobe, jak moc chces kojit. U nas byl problem, protoze jsem musela byt kvuli kojeni na diete, malemu vadily potraviny v me strave. S prikrmy se mu vse krasne srovnalo, takze je pro me i to motivace ho zvykat na jidlo.

bbarshaa
autor
11. led 2022

@mamikry Je ji půl roku. Začala jsem s příkrmy někdy před 5 měsícem. (Vím, že u kojenych děti stačí v 6m) Dcerka měla velký zájem o jídlo, lezla nám do talířů.

bbarshaa
autor
11. led 2022

@mamikry Jo a nejsem nějak nadšena z kojení. Kojim protože vím, že je to pro dítě nejlepší 🤷🏻‍♀️. A vůbec by mi nevadilo odstavit dřív než v roce.

makovice88
11. led 2022

S dcerou jsem to mela stejne. Vsude pisou, jak dite sni na zacatku jednu lzicku a pak nechce a dcera snedla celou porci. Mliko uz pak taky nechtela. Timhle se postupne ve 14 mesicich sama od kojeni odstavila. 👍
Nabizej dal a kdyz nechce, tak nenut. ☺️

mamikry
11. led 2022

@bbarshaa Tak postupne prestavej kojit podle toho, kolik sni. Kdyz ti na posezeni zbasti sklenicku, neni potreba mleko. Jen ji misto toho zkus nabizet piti, aby mela dost tekutin, ale pokud davas vodu do prikrmu, melo by to byt v pohode. V pul roce jeste melko potrebuje, ale dle meho nemusis prevazne jen kojit, jestli je dite pripravene jist. Dcera moji kamaradky se odstavila sama kolem osmeho mesice. Ja mam kluky, ti jsou pry vic prsomilni. 🙂 Kazde dite ma jine potreby, tak se zarid podle toho, jak chce prcek.

sirinfirst
11. led 2022

Já jsem jídlo nenahrazovala, první kojení, pak příkrm - příkrm kojení nahradit nemá, má ho doplnit

bbarshaa
autor
11. led 2022

@sirinfirst 😁 no vidíte to… Ale dcerka už po prikrmu nakojit nechce 😉. A podle mě by tedy vlastně nakonec asi mělo to jídlo nahrazovat kojení ne? Nebo by ty děti byly kojené do kdy…

bbarshaa
autor
11. led 2022

@sirinfirst Btw ze začátku jsem to tak dělala. Tak měsíc jsem nejdřív nakojila a pak až dávala přikrm. 🙂 Ale dcerka se naučila asi ten harmonogram a když má dostat jídlo, nechce prso, ale čeká na ten prikrm. Ten zboucha a pak už kojit nechce. 😉
Pak se nakoji když jdu uspavat po obědě.
Asi ji jako násilím nechci nutit pit mliko, když má raději jídlo…

me_druhe_ja
11. led 2022

@bbarshaa Já taky nejsem kojofil. 🙂 Starší se odstavil po 8m, došlo mlíko (byla jsem podruhé těhotná) a vůbec mu prsa nechyběla. V té době jedl krásně vše (později se to bohužel obrátilo a teď nežere skoro nic :/) a normálně přijal UM. Dceru jsem odstavila v 9,5m. Ta jí od začátku taky krásně a vypadá, že by ji to mohlo vydržet. UM přijala bez problémů. Jako v půl roce by ještě měl převážně mlíko. Takže bych byla opatrná nebo zavedla UM....To je na tobě. 🙂 Ale kolem 8-9m bych už to nehrotila, tam už může jíst jogurty, kaše.....🙂

bbarshaa
autor
11. led 2022

@me_druhe_ja To já určitě nehodlám hned nahradit kojení jídlem 🙂. Zatím chci ponechat prikrm jen na oběd a večer. A zbytek proste kojit, když to půjde 🤷🏻‍♀️.
Jen mě zarazilo, jak přestala to mlicko tolik vyžadovat.

me_druhe_ja
11. led 2022

@bbarshaa Tak to je v klidu, pokud má jen obed a jinak se kojí. 🙂 To neřeš. 🙂
Tak každý dítě není mlíčnej závislák. 🙂 Spousta dětí preferuje normální jídlo.🙂 Je to běžné. 🙂

jjasmina
11. led 2022

@bbarshaa s příkrmy jsem taky už tolik nekojila, po každém jídle, ale nabízela a bez prsa zase neusnula, takže i tak jsem s kojením skončila v 1,5r a byl to ideál. Kolem toho 1r je to ideál a zvážit jestli do něj dostanete 300ml mléčných výrobků i bez kojení, to bylo u mě rozhodující