Kojení, krmení, spaní. Poradíte, prosím?

elis101
24. srp 2020

Ahoj, asi bych potřebovala další radu. Malé je už 7,5 měsíce a myslím docela úspěšně jí obědový příkrm mezi 130-160gr a vůbec celé dopoledne je takové už fajn nakojit kolem šesté, pak v devět pak ten oběd, ale řeším odpoledne a večer a potřebovala bych radu. Začala jsem dávat odpolední přesnídávku ovoce, moc o to nestojí jak kdy... někdy sní tři lžičky nekdy 80gr a už jsem začala přemýšlet nad večeří, ale řeším jak.

Takže tedy oběd má kolem 12té pak ve tři kojím, pak po páté ta svačinka a dokojení, pak kolem půl osmé kojení na dobrou noc (většinou mi usne u prsu) a teď si říkám, jestli večeře v půl osmé a dokojení není pozdě. Jestli nezačít dávat svačinku ve tři, večeři v půl šesté a pak už jen kojit? Nebo jestli vynechat jedno kojení, že by možná snědla víc jídla? Nějak si nevím rady....

Doktorka říkala, že už bych mohla mít nahrazená dvě kojení, ale to mi nějak nepřijde... říkala jsem si možná po tom obědě, ale ona si stejně vždycky vezme, tak proč jí nedat... nevím? Nebo jste prostě pal už nedaly a bylo?

A co si myslíte o kukuřičných křupkách. Já se dočetla, že vyzivově je to nula nula nic... říkala jsem si, že jeasi nebudu dávat...ale zrovna mi dr řekla, že s nimi klidně můžu začít. Jsou k něčemu? Našla jsem třeba ty na fotce...v DM

A co se spaní týče, to je taky na pytel, usne mi u kojení u nás v posteli a pak ji přendavám do postýlky. V postýlce prostě neusne, musím ji ,,ukojit" 😅😂🤦. A obecně se jí v postýlce moc nelíbí, budí se, nevím co s ní. Když už to pak nevydržím a vezmu ji k nám do postele, vydrží tam pěkně spát...ale původně jsem nechtěla, aby s námi v posteli spala. Teď se mi samozřejmě líbí, když na nás ráno koulí usměvavý oči, ale přeci jen bych chtěla, aby měla ráda i svou postýlku a neměla naší za tu její....

hanih
24. srp 2020

Co se týká režimu, chce to vyzkoušet, co vám bude sedět. U nás už dlouhodobě obědváme v půl dvanácté, mezi třetí a čtvrtou hodinou svačíme a večeříme kolem šesté. Uspáváme v osm. Každému dítěti to ale může vyhovovat jinak. Vynechat kojení aby víc snědla můžeš zkusit, ale zas bych měla na paměti, že je to stále kojenec a to mlíčko ještě potřebuje, takže bych to asi nelámala přes koleno, pokud to dítěti nebude vyhovovat. Jinak ani jedna moje dcera neměla v osmi měsících nahrazená dvě kojení. To až někdy po roce. Tyhle rady ber s rezervou a zařiď se spíš podle toho, jak to vyhovuje miminku.

hanih
24. srp 2020

Jo a ještě k tomu spaní 😊 Kojená miminka často usínají u kojení. Je to o zklidnění se a potřebě kontaktu. U maminky je dobře, bezpečno, teplo, mlíčko, tak se tak i dobře usíná. Pokud vám to nějak zásadně nevadí, dopřejte jí to. I to společné spaní. Starší dceru jsem uspávala kojením do 21 měsíců, mladší do dvou a čtvrt roku. V noci je máme v posteli pravidelně obě a je nám fajn 😊

vladienka
24. srp 2020

@elis101 dcera mi v 8 mesiacoch zjedla par lyziciek prikrmu a furt som ju kojila, do roka by som jej davala kolko zje a vzdy po jedle ponukla prso.. od toho su to prikrmy, len ako dodatok ku kojeniu na spoznavanie chuti.. krupky spis dieta zabavi 😁 kludne by som obcas par krupiek dala, nie je to nic zle.. co sa tyka casov, davala by som svacinu spis o 15 a potom veceru a dokojenie 👍

jednaholkaa
24. srp 2020

@elis101 Krupky jsou v pohode. Samozrejme se z nich nenaji, ale vyzivove na nich neni nich nevhodneho nebo nezdraveho. Alespon se seznami s jidlem a zkousi kousat. Neco do ruky to chce.. hlavne ne vsechy jidla rozmixovat, to pak nektere deti odmitaji treba pozdeji kousat. Nejlepsi neco do ruky a neco rozmackat vidlickou.. Zatim jidlo objevuje, zivi se mlikem..

elis101
autor
24. srp 2020

@hanih to mě to nevadí, mě se to líbí... mám to za takovou svou/ženskou superschopnost...ale znervózňuje mě, že mám pocit, že ve své postýlce není spokojená... přemýšlím, jak jí tam naučit být a být spokojená...

hanih
24. srp 2020

@elis101 Já si myslím, že v postýlce není spokojená, prostě proto, že tam nemá maminku 😊 Postýlka jako taková v tom nehraje roli. Nehrotila bych to, ono to časem přijde. Nebo se z vaší postele přestěhuje rovnou do své velké, až bude starší. 😊

jansovad
24. srp 2020

také myslím, že pro malé děti je vlastně nepřirozené, aby spaly samy. Některým to nevadí, jiné vyžadují tělesný kontakt více. V tomto je nejlepší řídit se podle vlastních pocitů.
Co se týče jídla, s nahrazováním kojení bych nespěchala, svačina by mi také víc seděla kolem třetí. Asi do roka jsem po jídle nabízela i mlíčko. Zhruba od roka jedla pět jídel denně plus občas mlíčko, když si řekla (ale od toho roka už pila málo)