Kolik dávat příkrmu ve 4,5 měsících?

lisu
3. pro 2018

Ahoj holky

Mam prosbu malému 4,5 měsíce pediatr nám řekl začít s příkrmy, jen nevím kolik toho můžeme sníst a jak postupně přidávat malý je na UM a máme antirefluxni mleko

lucajda17
3. pro 2018

@lisu
To ti toho asi moc doktor nerekl. Zacina se dyni, mrkvi, hraskem atd. Ja vse varila na pare. Rozmixovat do hladka a spise jen nabizet ze zacatku. Kazdy druh zeleniny-zkouset tri dny po sobe, aby si odhalila pripadou alergickou reakci. Potom zkousis dalsi druh zeleniny, opet tri dny. Z pocatku ti to muze miminko odmitat, nez si na novou chut zvykne i par dnu, stale jen nabizet. Je ovsem mozne, ze mu to bude chutnat, ale zpocatku bych to neprehanela, aby si brisko zvyklo. Asi po mesici, kdy ti dite bez problemu ji vice druhu zeleniny muzes dat treba mrkev s hraskem, dyni s bramborem a pod. Co se tyka masa, tak to se dava myslim od sesteho mesice, kureci, kruti, kralici u hoveziho a veproveho si nejsem jista, zda se nedava pozdeji ale to mas jeste cas resit. Priste se vic poptej doktora, kdy treba zacit davat maso. S ovocem bych pockala zhruba sest tydnu po normalnim jezeni zeleniny, jinak by ti detatko zeleninu nechtelo papat, neni kam spechat, at si zvyka postupne. Jinak rozhodne nedavej celer, je to silny alergen, ten se myslim muze az po roce. Zkus se jeste podivat na net, nekde jsem i videla tabulky co za zeleninu davat od čtvrtého měsíce, od pateho atd. Snad jsem ti aspon trochu poradila.

cuuza
4. pro 2018

Jen doplním, že ze začátku stačí lzička dvě. Mimi se musí naučit jist ze lžicky a jeho trávicí systém zvyknout na jiný druh potravy. Určitě nenutit, pokud nebude mít zájem, tak dat klidně týden pauzu.

kittyy17
4. pro 2018

Začni bramborem s kojeneckym mlékem, stačí když sní aspoň lžičku tři dny po sobě. Potom do toho přidej mrkev, opět lžička stačí. Potom zkus brambor s dýní, brambor s batáty, batáty s brokolicí, se špenátem, s květákem, s cuketou. Potom můžeš míchat tři druhy zeleniny. Až bude jíst cca 8 druhů zeleniny, přidej maso - kuřecí, krůtí, telecí, rybu. Potom zkus přidat vajíčko natvrdo - jen žloutek. Když bude jíst ochotně, nahrad dopolední svačinu ovocem - banán s UM, jablko vařené v páře, hrušku... Až budeš zavádět lepek, přidej piškot do přesnídávky.
Vždy po prikrmu nabídni vodu na zapití, nejlépe vlažnou, a potom láhev mléka, až do doby, kdy už sní dost a láhev odmítne

kittyy17
4. pro 2018

Hotový příkrm vydrží v lednici 48 hodin, v mrazáku několik měsíců. Nevar každý den čerstvé, venuj se radši decku a kamarad s mrazákem 😉
Neboj se skleniček, můj mladší nic jiného než skleničku nechtěl, vyrostl na nich až do roku... Ludra mlsná vybíravá, doteď je radši o hladu než aby snědl oběd z předchozího dne...

orobs
4. pro 2018
kackacerm
4. pro 2018

Ahoj, mala je na UM, ma Nutrilon allergy care, jelikoz se ji udelal s prikrmama ekzem. Zacaly jsme bramborou, mrkvi a dyni a nedopadlo to nejlip. Kozni nam radila zacit zelenou zeleninou a pak zkouset dal. Uz basti cuketu, brokolici, lilek a ted zkusime znovu dyni a pak spenat. Jinak ze zacatku jsem to delala do formicek na led a kazdy den jsem pridavala jednu kosticku. Po mesici uz basti v pohode 150ml.;)

atevi7
4. pro 2018

Zrovna jsem tu chtěla dát odkaz na ty stejné stránky co @orobs , doporučuji. Jsou skvělé, my s nimi ted také začínáme a vše je tam skvěle vysvětleno.