Kolik dáváte příkrmu 6ti měsíčnímu miminku?

petulka25
14. bře 2012

ahojky maminky dcerka už má 6 měsíců a začali jsme papkat! jelikož se mi zatím nechce vařit-nemáme svou zeleninku tak kupuju skleničky! První lžíce mrkvičky,brokolice,...mrkev + brambor atd... kolik by mělo tak malé dítko sníst gramů!zatím ji dávám jednu skleeničku na 3x(spotřeba do 48 hodin) kdy asi tak spapká na oběd půl-celou skleničku?děkuji!!

beruska24.9.
14. bře 2012

@petulka25 - nech to na dcerce, sama si ´´řekne´´, kdy má dost 😉
jako u všeho, každé dítko je originál. některé zblajzne celou skleničku (tedy obsah myslím 😀 ) za týden a jinému to trvá klidně i 2 měsíce.

petulka25
autor
14. bře 2012

@beruska24.9. děkuji, a mám ji dokojovat?řekne si sama o mléčko -o množství,at se nepřejí!!!

pelenka
14. bře 2012

@petulka25 Nu doufám, že se tu do mě někdo neobuje - Vojta sní po 3 týdnech skoro 200 g a mlíčko na dokrmování nechtěl už po týdnu, dle Dr. je to žrout, ale OK. Prostě každý je originál. Rozhodně se neboj, že se přejí, dítě je jako zvíře (teda ne to člověkem zkažený), když má dost, tak nejí🙂

petulka25
autor
14. bře 2012

@pelenka a nabízela si pokaždé mlíčko po příkrmu?

pelenka
14. bře 2012

@petulka25 Ze začátku jsem se snažila tak 30 minut po jídle, někdy jsem musela dát hned, protože měl hlad, jindy si vzal až třeba za 2 hodiny, ale jak říkám, najeli jsme strašně rychle🙂. Mezi sousty si cca 3x cucne vodu a pokud má žížu, tak ještě vodou zapije.

petulka25
autor
14. bře 2012

@pelenka jj taky se snažím tak půl hodky vydržet a dát prso(ale jak jsem psala,zatím máme skleničku na 3x) ...jakože jste začali tak rychle papkat ty příkrmy?

pelenka
14. bře 2012

@petulka25 Nu malýmu šmakuje, vařím domácí, takže nás žádné skleničkové množství nelimituje a hlavní spád tomu daly zuby, kdy odmítal mlíko, ale zeleninku dlabal, klidně celé dopoledne nic nepozřel, tak pak příkrm vyluxoval a už mu to zůstalo🙂.

petulka25
autor
14. bře 2012

@pelenka tak to máš super-já domácí zeleninku zatím nemám ☹ jinak to je dobře že tak krásně papká 🙂 moje holky taky dobře papkají-první až moc a druhá taky vypadá že bude dobře baštit!!!mám spoustu kamarádek,které jsou ze svých dětí neštastné,že nepapají ☹ a chodí pořád na převážení!

beruska24.9.
14. bře 2012

@petulka25 - určitě, pokud má hlad. jak tu někdo psal, mlíčko jsem dávala také nejdříve po půl hodině. jo a při jídle můžeš zkusit nabízet vodu, čaj.

beruska24.9.
14. bře 2012

@petulka25 - starší trvalo také asi 2m., než se rozjedla. mladší vydržela po 14 dnech cca 2h., než chtěla mlíčko.
domácí zeleninu také nemám, kupuji mraženou 😉 ze skleniček jsem využívala a využívám jen přesnídávky.

weri1
14. bře 2012

tak malej ji snědl celou asi v roce....on byl strašnej nejedlík a stačilo mu MM....

petrakol
14. bře 2012

Syn snědl hned napoprvé celou skleničku (125 g), já jsem počítala s tím, že ochutná jednu, dvě lžičky a víc chtít nebude, protože jsem od všech, kdo měl malé děti slyšela, jak bojují s jídlem a on mě tak překvapil. Začínali jsme v 7 měsících, syn měl růstový spurt snad každý druhý týden 😎 takže s jídlem jsme nikdy problém neměli, to až školka to trochu pokazila. Rozhodně nesrovnávej, každý jsme jiný.

petulka25
autor
16. bře 2012

@beruska24.9.
@pelenka
@weri1
@petrakol moc děkuji za odpovědi!!!!Pěkný den a užívejte slunička konečně !!!!!!!!!!jupíííííííííí 🙂

katka37
24. kvě 2012

my ted v 6 a půl měsících sníme celou 200g skleničku ,ale mladý pán si vybírá 🙂