Kolik dokrmovat 2 měsíční mimi, když kojím?

whitefashion
8. srp 2011

Prosím poradte. Kojim kazdou hodinu az tri, ale mam malo mlika. Odstrikam max 60ml dohromady. Kolik by mel spravne vypit a kolik dokrmit, aby mu to stacilo? V noci mu davam 60ml+kojeni a budi se po 2h. Pres den dam 30ml, kdyz po kojeni rve.

dana3262
8. srp 2011

Ja jsem treba neodstrikala nikdy nic a kojila podle potreb malyho. Neni zbytecny ho dokrmova? Cim vic budes kojit, tim vic mlicka se udela. Jakmile zacnes dokrmovat je to v mnoha pripadech cesta k odstaveni. 8tydnu je jeste kratka doba. Ja bych to zkusila vydrzet jeste aspon mesic a uvidis.

nikuse
8. srp 2011

60ml je hodně malo když vidim ,že mě moje měsíc a týden stará holčička vypije skoro 120ml sunaru 😅 Já mám momentálně taky problém lidi mi radí že to může být růstový sprut,ale to by byla malá hladová asi pořád a ne jěn někdy.Snažim se dávat prso,ale zatím nevim jeslti mám mlíko slabý,mám ho málo nebo co se děje protože se občas stane že mi malá intenzivě saje 20minut a i poté má hlad a histericky mi tu řve a v tu chvíli přijde na řadu dokrm za pomocí sunaru aspoň těch 30-60ml.Takže vim že asi si trošku zoufalá tady ti posílám stránky které mi dneska doporučila jiná holčina a určitě se na ně jukni je tam úplně vše a opravdu zajíměvé a super věci 😉 🙂
http://www.kojeni.net/

A ještě bych reagovala na příspěvěk dany! Přemýšlim co má vydržet když to mlíko neni a kojí skoro každé 2hodiny tak asi něco opravdu v pořádku neni a mlíko neni a nebude.To že vydrží měsíc ve stresu a v křiku jí mlíko opravdu nepřidá ba naopak.Že někdo dá UM to neznamená že se zboří svět nebo že miminko se nebude vyvýjet jak by se vyvýjelo s MM.Když protstě to mlíko neni nedá se nic dělat,ale určitě bych z toho nedělal tragédii a dokrmovala 😉

romcovaklarka
8. srp 2011

@whitefashion Jenom bych chtěla na okraj - nepochopila jsem to s tím odstříkáním - krmíš ho odstříkaným mlékem, nebo kojíš a odstříkala jsi jen proto, abys viděla množství? Dítě totiž většinou vypije z prsu víc, než kolik maminka dokáže odstříkat. Kolik vypil z prsu, zjistíš jen zvážením před a po kojení. Taky nepíšeš, jak miminko přibírá.

whitefashion
autor
8. srp 2011

@nikuse presne. mam stejny nazor. kojim i po hodine, jim hodne maso a tucny veci, piju caje na podporu mlika, kdyz nekojim po hodine, tak odstrikam a nic. cely dva mesice mi porad silene brecel a ted jsem zjistila, ze to nebyly koliky, ale hlad.

whitefashion
autor
8. srp 2011

@romcovaklarka přibírá dobře, ale pořád mi brečí, rve si ručičku do pusy a vzteka se, když mu mlíko neteče. nebo je možný, že ho mám slabý, já nevím. odstříkávala jsem, abych věděla, kolik tam mám. i kdyby on vypil víc, tak stejně by to bylo málo na to, co jsem tady četla, že děti v jeho věku pijou. narodil se o 3týdny dřív, ale vážil 3450. pak zhubl na 3100 a teď má 5kg. ale než jsem ho začala dokrmovat, tak měl 4300, což mi přijde málo.

ddassik
8. srp 2011

@whitefashion ahoj klidně dokrmuj UM svět se nezboří a budete spokojeni oba dva hlavně ať nemá hladík 🙂 Mě malej brečel taky a týden po návratu z porodky jsem mu už dala UM, neskutečná změna najednou spokojený miminko a maminka taky 😉

med
8. srp 2011

@whitefashion Jestli vydrží v noci po kojení+60 ml jen 2 hodiny, tak je to asi málo. Měl by vydržet ty 3 hodiny, aspoň mě to tak doktorka řekla, že dokrm dávat nejdříve po 3 hodinách, ne dřív. Mně malý pil cca 50 ml z prsu a klidně jsem mu ještě 100 ml UM nabídla, někdy vypil, někdy ne. Hlavně žádný stres, kojit a dokrmovat se taky dá... svět se nezboří, my jsme to tak dělali pět měsíců a hlavní bylo, že jsme oba spokojení - já, že kojím, dítě, že neřve hlady 🙂

nikuse
8. srp 2011

@whitefashion Já se tedy omlouvám jestli někoho naštvu,ale mluví trošku ze mě hormony a zároveň i to že i já mám stejný problém a tím že dokrmuju se na mě dívají lidi jako na matku která snad nechce svýmu dítěti dát to nejlepší 🙄 Ono holkám který mají mlíko že by mohli odkojit celou ulici se to vždy dobře mluví a radí i mě se dobře ještě před 14dny mluvilo kdy jsem žádný problém neměla a i kdyby to byl růstový sprut jak mi ostatní radí tak nejsem sebevrah abych malou měla na prsu 2hodiny a stejně mi řvala 😠 takže naprosto tě chápu.Každý má zafixovaný že MM je nejlepší pochopitelně je ,ale i UM jsou už tak vytvořeny že miminko opravdu nic nechybí a když mlíko neni prostě si ho nevyčaruješ.A na těch stránkách co jsem ti posílal tam je opravdu vše a co mě potěšilo ta studie maminek a že nejsem jediná co má výčitky že svému dítěti dávám sunar.Jen díky tomu co jsem se tam dočetla za mě přestala myslet hormony ale myslim konečně mozkem 😉

nikuse
8. srp 2011

@med Já mám sunar od HIPP a tam jenapsáno že 2.měsíční miminko by mělo mít 120ml.Ono si miminko řekne samo kolik,ale blbost je jak často v tom už by měl být režim a největší chyba je co maminky dělají že kojí po hodinách.Min. odstup by měly být aspoň 2hoďky protože jinak mimnka blinkají víc a hlavně se jim zadělává na prdíky.

nikuse
8. srp 2011

@whitefashion Já mám UM od HIPP a tam je napsáno pro 2.měsíce staré mimčo 120ml 5-7děnně.Ono už si to mimčo řekne kolik vypije,ale blbost je aby se mu prso dávalo každou hodinu to pak se zadělává na super prdy 🙄 Jediné co mě štvě je že malá má tužší hovínka tak jí musim pomáhat se vykakat.dneska už to bylo lepší ,ale na začátku rourka musela být,ale to je prý normální a bude to později lepší no tak doufám.

nikuse
8. srp 2011

@med Promiň příspěvek měl patřit whitefashion,ale nevim jak to vymazat.

med
8. srp 2011

@nikuse naprosto souhlasím... já jsem si tohle, co popisuješ, zažila 2x... blbý dotazy typu: ty nekojíš??? nebo proč dokrmuješ??? pro slepičí kvoč! 🙂)
Na Nutrilonu je, že 2 měsíční mimi má vypít 840 ml denně... já jsem to vždy dělala tak, že jsem nakojila, dokrmila a příští krmení až za 3 hodiny, byl v tom řád jak pro mě, tak pro prťouse a byla jsem víc v klidu, že vím, kdy budu příště krmit a né jako že kojím každou půl hodinu venku na lavičce... obzvlášť, když už mám jedno dítě, který vyžaduje taky pozornost a nechce furt poslouchat Počkej, teď kojim...

med
8. srp 2011

@nikuse v poho 🙂

pusolamy
8. srp 2011

@whitefashion : ahoj my jsme teda o neco starsi ale taky dokrmujem u nas je to z duvodu ze mala malo pribirala a ted po tydnu co jsme dokrmovaly tak pribrala pul kila predtim 290 za mesic 😒 ale neresim to ze neni jen na MM, nejdriv nakojim z obou prsu a paj ji jeste udelam 60ml nutrilonu nekdy to vypije nekdy ne nekdy ji jeste 30ml dodelam, kdyz jsem si ji vazila pred a po tak vypila i 130 ml ode me a pak 60ml nutrilonu asi mame MM light ze nepribirala 😀 ale ona mi teda hlady nebrecela ji to proste na hlad stacilo ode me ale uz asi ne na pribirani

pusolamy
8. srp 2011

@med : ano ano dotazy typu proc ji to davas kdyz nebreci?na pest 😠 to kolik by mimi melo vypit se pocita podle vahy my kdyz jsme mely 4,60 tak to je ta vaha 4,6 * 150 = 690 takze kdyz ma mimi 5kg tak 5*150 =750 za 24 hodin

nikuse
8. srp 2011

@med Je to tak.Já si myslim,že maminka která by to mlíko měla by určitě ráda kojila,ale když to mlíko neni nebo prostě i přesto to dítko má hlad a sunar je jediná věc která pomůže tak se nedá nic dělat 🙂 A má tvůj prcek po tom nutrilonu tužší hovínka?

whitefashion
autor
8. srp 2011

@nikuse to nas mrnous ma potom luxusni michany vajicka 🙂 davam mu nutrilon

med
8. srp 2011

@nikuse Ne, po Nutrilonu má kašovitý bobek (teda teď už ne, protože jsme začali se zeleninou). Ale když mu bylo asi 6 týdnů, tak jsem zkoušela přejít na Sunar a po něm měl strašně tuhý bobky a bolelo ho bříško, tak jsme přešli zpět na Nutrilon...
Jéžiš, co bych za to dala, kdybych mohla děti jenom kojit... když někam jedu, tak mám extra tašku na ohřívačku, konvici, Nutrilon, lahve, tremosku a já nevim, co všechno.... takže, jak někdo říká o tom, že je to pohodlnější, tak asi neví o čem mluví 🙂

kami1984
8. srp 2011

Muj maly je zroutik a ja ti pred 14ti dny nevydrzela a taky mu na noc i pres kojeni dam Nutrilon, davam mu 90ml,nekdy vypije vse, nekd y60ml,spokojene spi 5-6hodin a ja taky.
pres den kojim cca co 2hodky,piju caj od lerose a ted najizdim i na homeo, tak uviidm,.,

radeji to budu praktikovat tak, ze ja budu kojit, obcas dam UM a budem oba spokojeni nez porad cpat vyzdimane prso a on by jecel na cele kolo... zaval takto "zlobit" s jidlem od doby, kdy mel spurt a nejak mu to castecne zustalo...

maly ma desne michana vajicka a hlavne desne moc kakam zlaty pampersky, jinak by to mel az za usima...

whitefashion
autor
8. srp 2011

@nikuse nas mel pri kojeni mega problem, ze 12dni nekadil. pak se to zlepsilo, ale vetsinou jsem mu musela pomahat. ted srandi jak o zivot. prdne si a mame plny kalhoty 😀

tajemna30
8. srp 2011

@whitefashion přišla jsem tě povzbudit, když to čtu a myslím že v tom co napsala
@nikuse je vystiženo vše, co jsem chtěla napsat. Mám holčičku 2 měsíce a týden - prvni jsme také kombinovali MM plus UM, ted už jsme jen na UM. Prostě někdo mlíčko má, někdo ne. Sestra má o 6 týdnů staršího chlapečka a má mlíčka na rozdávání, já prostě ne, a na dotazy kojíš a na jejich rady, už ted říkám rovnou je to má věc. Ohledně toho kolik by toho měla malá vypit - mě bylo řečeno 1/6 své váhy za 24 hodin. U nás máme 3,90 kg takže mi pije 100 - 110 ml 6x za den. Máme Nutrilon a tabulkou na krabici se neřídím - protože třeba u nás mi neodpovídá dle tabulky váha u 2 měsíčního mimi, naše je hodně drobná.

whitefashion
autor
8. srp 2011

tak ja jsem dneska vecer zkusila dat 100ml, tak jsem zvedava, jestli bude spat dyl. mam zase problem, ze dost ublinkava. asi nezvlada ten silenej prisun jidla, kdyz predtim hladovel 🙂 A myslite, ze mam dodrzovat ty 3h a dat mu tak, aby to vychazelo s mym mlikem na 150ml / jak pisou pro 2mes mimi / a nebo davat casteji po mensich davkach? Kdyz mu davam 30ml, tak chce po hodine.

tajemna30
8. srp 2011

@whitefashion a hlavně každé miminko je naprosto jiné, takže se řid vlastním pocitem 😉 , a hlavní je tvá a malého spokojenost a klid.

tajemna30
8. srp 2011

@whitefashion jak už tu někdo psal i mě bylo řečeno při UM minimální rozestup 3 hodiny, to se snažím dodržovat někdy jí o něco později.

whitefashion
autor
8. srp 2011

a kolik mu dat teda na noc, aby spal dyl v kuse, tim, ze se v noci budi po 2h, tak pak ma takovy rytmus i pres den. kdyby v noci spal dyl, myslim si, ze i pres den by to dyl vydrzel.

romcovaklarka
8. srp 2011

@whitefashion Určitě jsem nechtěla, aby to vyznělo jako že jsi špatná, že chceš dokrmovat 🙂 Jen mě napadlo, že podle odstříkání se to nedá změřit a že pokud mimi dobře přibírá, tak jestli není možné, že pláče z jiného důvodu... Pokud jsi přesvědčená, že má hlad, tak asi proč ne, hlavně, ať jste oba spokojení 😉

whitefashion
autor
8. srp 2011

@romcovaklarka ja to neberu spatne. ani to tak nevyznelo 🙂 jsem rada, ze mi poradite.

mailli
8. srp 2011

@whitefashion ahoj, taky jsem musela malou dokrmovat. sice z jiného důvodu než většina z holek tady, ale to sem do téhle diskuse nepatří. 😉 později už malá zůstala jen na UM. každopádně by to chtělo, abys dávala mrňouskovi jíst/pít teď už pokud možno po těch 3 hodinách přes den. uvidíš, já někdy taky dala po 2,5 hodinách, když jsem věděla, že má malá už hlad. on totiž problém je v tom, že se jim v bříšku při častějším krmení smíchá už natrávené mlíčko s novým a může (nemusí, ale ta možnost je dost vysoká) je pak hodně potrápit bříško. a to je pak zase další žalostný pláč... v noci by to bylo taky dobrý mít delší rozestupy, ale myslím si, že se to rychle samo upraví. 🙂 u nás byl rozdíl znát během 2 dnů.
pokud ti malej ublinkává, tak v lékárně prodávají Nutriton (bacha, nemyslím Nutrilon), který se přidává do mlíčka, to se tím zahustí a prckové už tolik nebo dokonce vůbec neublinkávají 😉

whitefashion
autor
9. srp 2011

@mailli a ten nutriton neni na predpis? koukala jsem, ze je i nutrilon pro ty, ktery ublinkavaji... brisko ho uz netrapi. to mel tak do 6nedel a pak uz nic. tak snad to uz neprijde. 🙂

whitefashion
autor
9. srp 2011

tak jsem mu holky dala 100ml+kojeni na noc po 3h a celkem nam to i vyslo, ze spal. akorat po kazdy od 4h rano ma strasne lehky spani a porad se mele a vrti, takze ja nespim. nemuze to bejt nejaka porucha?