Kolik dokrmovat 2 měsíční mimi, když kojím?

whitefashion
8. srp 2011

Prosím poradte. Kojim kazdou hodinu az tri, ale mam malo mlika. Odstrikam max 60ml dohromady. Kolik by mel spravne vypit a kolik dokrmit, aby mu to stacilo? V noci mu davam 60ml+kojeni a budi se po 2h. Pres den dam 30ml, kdyz po kojeni rve.

mailli
9. srp 2011

@whitefashion nutriton na předpis není, je v lékárně volně prodejný. já jsem ho teda pro malou nepotřebovala, ale v okolí s tím měly kamarádky dobré zkušenosti. no a když ho už nepotřebujete, tak o to je to lepší 😉 většina věcí se během prvních 6 neděl upraví sama.
s tím lehkým spaním jsme to měli doma taky. nevím už jak dlouho, ale vždycky tak hodinu se vrtěla, já nespala a když se uklidnila, tak potom za další cca hodinu vstávala. já si připadala jako praštěná palicí, nevyspalá... ale taky se časem zklidnila. dala jsem postýlku kousek dál od sebe a možná i to pomohlo, nevím.

dana3262
9. srp 2011

@nikuse ja vubec netvrdim, ze se s UM zbori svet, ale miminka maji 100 a 1 duvod, proc kolikrat placou a v prispevku zakladatelky stoji 'odstrikam jen 60ml=mam malo mlika' to spolu nesouvisi. Nechtela jsem jen, aby si myslela, ze kdyz malo odstrika, ze ma malo mlika.

whitefashion
autor
9. srp 2011

@dana3262 i kdyz jsem ho vazila pred a po kojeni, tak po 3/4 h vypil 70ml, coz ve 2mes uz nestaci.

nikuse
9. srp 2011

@dana3262 Diskuze se jmenuje ''Kolik dokrmovat 2měs.mimi, když kojím? '' a ptá se kolik je potřeba dokrmit,o tom že má málo mlíka se jen zmínila,ale neni to hlavním bodem.Ty si jí poradila ,že by to měla ještě měsíc vydržet se svým mlíkem,ale ona nechce přestat kojit jen občas to prostě mrňousovi nestačí tak ho chce dokrmit UM když mlíko nemá.S tím ,že mimča pláčou máš pravdu mě malá včera řvala a sama nevěděla proč 🙄 Ale ona zjistila že to je hlady takže vlastně neni co řešit a prostě musí dokrmit,přeci nemůže být o hladu jen protože slyšíme ze všech stran že MM mléko je to nejlepší.Já jsem třeba odkojená úplně na sunaru,moje mamka měla slabý mlíko všichni byli chytrý tak mamka kojila já brečela a až ve 3.měsících se zjistilo že mám na miminko větší žaludek a mamčino mlíko nestačí tak mě musela krmit jen sunarem.Já teď třeba kojim z prsu každý 2hodiny a to ty prsa vystřídám i 4x protože mi z nich po 3minutách pořádně nic neteče,přes den je mi to jedno to ty 2hodiny budu kojit,ale v noci je to opravdu na bednu tak se nedá nic dělat a prostě přijde na řadu dokrm 😒 je to opravdu těžký když mlíko neni nebo někdo ho má,ale má problémy s kojením.

dana3262
9. srp 2011

@nikuse ja vim, jak se diskuze jmenuje. Umim cist. Muj prispevek byl jako prvni, takze vsechny informace, co napsala zakladatelka potom jsem neznala. Nikoho do niceho nenutim, nikoho k nicemu nenabadam a nikoho za nic neodsuzuji. Jen jsem ji chtela predat mou zkusenost o tom, ze ja to NAPR. mela tak (chci tim sdelit, co je take mozne, ne ze co mam ja ma mit kazdy)ze se mi nikdy nedarilo odstrikat a pres to maly pribyval dobre. Taky jsem ho kojila i 8x za den a 5x v noci, prsa jsem taky stridala nekolikrat za jedno kojeni, ktere trvalo i hodinu, takze mi nikdo nemusi nic vypravet. Znovu opakuji, ze jsem jen nechtela, aby si zakladatelka myslela, ze kdyz neodstrika, tak nenakoji, takhle to nefunguje.

whitefashion
autor
9. srp 2011

mám ještě jednu otázku. nevite, co mam delat, kdyz odmita moje mliko? jsem z toho dost nestastna. asi mu nutrilon chutna vic a chtel by klidne 90ml po 2h. kdyz mu dam prs, tak rve. nevite, co s tim? je to dost depresivni, kdyz vase mliko nechce a umely jo ☹

nikuse
9. srp 2011

@dana3262 V tom máš pravdu někdy jim stačí málo,ale někdy bohužel ne 😒
@whitefashion No tak to může být buď tím dokrmováním,že si prostě zvykl na flašku a UM přesně jak varovala dana.Mě to malá taky někdy dělá ale je fakt že já jí dokrmila za poslední 3dny asi jen 2x a z toho měla UM 2x na noc jinak se snažim dávat jen prso,ale taky mi to někdy dělá.Řve mi jako hyena,háže hlavou a prso mi olive ven 🙄

helcenka
9. srp 2011

Ahoj,
náš malej přišel s dokrmem už z porodnice a 4 měsíce jsem kojila a dokrmovala, pak byl už jenom na UM, protože se mi mlíko prostě ztratilo, i když jsem odstříkávala, protože prcek se ve 3 měsících budil v noci na mlíko jen 1x, tak abych o něj úplně nepřišla a stejně to nebylo nic platné.
A vypil víc než bylo napsané na obale, kolik mají mímísové vypít. A nenechalo to na něm žádné stopy, prostě jenom já jsem se trápila tím, že nekojím.
Teď u naší princezny jen kojím, sice po 2 hodinách ve dne i v noci, ale zatím to jde. Zkoušela jsem taky odstříkávat, abych věděla, kolik mám mlíka, protože mi přišlo, že jí to nestačí, ale odstříkám v průměru 40ml z jednoho prsu, ale podle mě si malá vytáhne víc. A navíc za žádnou cenu nebude pít z lahvičky (asi taky tím, že nechce dudlíka, takže na něj není zvyklá), to je schopná se i poblít, takže dál kojíme.

Jestli ono to taky nebude tím, že spíš nechce pít z prsu, protože si zvyknul na lahvičku, to se někdy stává. Zkus odstříkat a tvoje mlíko smíchat s UM a dát mu to. Tím nic nezkazíš a uvidíš. A hlavně žádný depky. 😀

whitefashion
autor
9. srp 2011

@nikuse no tak to je presny. to mi dela taky. ale pak si vetsinou po delsi pauze vzal i prso. tak budu doufat. je to fakt na bednu. a s tou noci soucitim. nez jsem zacala dokrmovat, mela jsem to stejne. spala jsem 3h denne. fakt luxus.

whitefashion
autor
9. srp 2011

@helcenka jsou to hajzlici. je linej tahat, tak se vzteka, kdyz musi. 😀

nikuse
9. srp 2011

@helcenka
@whitefashion Já si taky myslim,že si zvykl na flašku cž je nemilé,ale s tím se musí počítat když se do dokrmu jde 😒 Já se toho taky bála a musim říct že zatím malá scény dělá,ale neni to tak dramatický že bych jí dala jen fůašku.Vždy jí od prsa otáhnu ona si pořve munutku a pak baští,ale teď mi baští hezky,ale ke konci kojení mi tohle dělá nevim jestli je to prdíkama protože mi na ně trpíme extrémně a nebo je najezená 😕

whitefashion
autor
9. srp 2011

jeste mi prosim poradte, zda neni blbost, kdyz bych mu to dala po 2h, kdyz rve hlady. nerada bych z nej udelala tlustocha. nejsem uplne presvedcena o tom, ze si dite vezme co chce. mam pocit, ze vypije vsechno, co mu date. tak jak to mam regulovat. jak jste to delali vy? kolik kojeni a kolik UM a jak casto? a co v noci?

nikuse
9. srp 2011

@whitefashion tady moc neporadim,protože já dávám hlavně prso a dokrmuju opravdu joo když hodně řve,ale jak říkám já jí dávám dokrmy teprve 3.den a to jsem jí dokrmovala opravdu jen 2x a 2x jsem jí dala sunar na noc a dneska na noc BEBA protože sunar jí úplně zazdil a nemohla se vykakat 😖 Ale já myslim,že dítko si řekne samo kolik a jak často.

aljuska
9. srp 2011

@whitefashion pokud jde o to množství co má mimi vypít celkem za den, tak by to mělo být tak jak psala pusolamy: 120-150ml * váha např. 4kg, takže za den by mimčo dle váhy mělo vypít celkem 480-600ml 🙂
A UM bych opravdu nedávala dříve jak po 3h, aby to mlíčko stihlo mimčo vytrávit a nebylo mu naopak těžko.
Já nejdřív kojim a pak dávám UM, ale ze začátku si syn vzal cokoliv co bylo v láhvi a pak blinkal, tak sem dávala méně a postupně pak přidávala a hlavně jsem ze začátku vážila, kolik si vzal při kojení a časem sem vychytala kolik potřebuje, ale to je asi u každého mimča individuální. Přes den jsme krmili po těch 3hodinách, v noci po delší době, ale syn je spáč a už ve 3 měsících prospal celou noc 🙂
A ještě k tomu, že po dokrmování UM pak mimčo už nechce prso, vždycky to tak taky není, ale radim koupit si lahvičku Calma od Medely, z ní musí mimčo taky sát jako z prsu a "nezlenivý" 😉 Syn je na MM + UM od porodnice a kojim doteď 😉

whitefashion
autor
10. srp 2011

@nikuse no jo, ale ono je nekdy dost tezky rozeznat, jaky plac znamena hlad ☹

whitefashion
autor
10. srp 2011

@aljuska ja mam tomme teepee, coz imituje prso, ale asi to tece proste vic. zkusim sehnat, co pises. treba to pomuze. a nemuze jim UM chutnat vic, nez MM? a co kdybych UM davala po 3h a vice hodinach a mezitim dala prso, kdyz bude rvat? presahnu tim ale denni mnozstvi. bojim se, abych ho moc nevykrmila. jak jsem zacala davat UM, tak zacal dost pribirat.

whitefashion
autor
10. srp 2011

@whitefashion ted to mame tak, ze v noci se nakoji po 2,5 - 3h a k tomu dostane 100ml UM. to je tak 3x za noc. pres den se pak snazim kojit a k tomu dam 30-60ml UM, kdyz rve. pres den chce jist klidne po hodine. znamena to, ze bych mu mela pridat UM, aby vydrzel dyl? tak by ale presahl denni davku. nerada bych ho prezirala.

whitefashion
autor
10. srp 2011

@aljuska prosimte a ta lahvicka ma opravdu miniaturni prutok? mam lahvicku 0+ od tomme teepee a porad ma asi velkou dirku.

dana3262
10. srp 2011

@nikuse ta zacpa nemusi to byt druhem UM. Jen si musi zvyknout. Je to celkem bezny-bud zacpa nebo prujem, ale 3-4 den je ok.
A pribiraj vam ty deti? Nas taky rval hrozne, ale pribiral dost, tak si myslim, ze si chtel treba jen zadudat-cecik(dudlik nechtel). Zas netvrdim, ze to tak musi byt, jen davam tipy. Jinak ted kdyz si to vezmu zpetne, tak jsem treba sla na vychazku (cca 1,5h) a kojila ho 3x za tu dobu. Brecel v kocarku, takze kdyz jsme sli s nekym, tak vezl kocar a ja ho nosila u prsu po ulici. Do 14.m po 1,5h v noci, ve dne nepocitane.. Myslim, ze jsem nespala snad vubec. Nechapu. Clovek si nejak zvykne, ale je to o rozum.
Rika se, ze dite si nezvykne na flasku, ze da prednost prsu, ale ja myslim, ze muze dat prednost flasce (u mlika, ne u vody nebo caje), ze mu to proste tece bez prace.

aljuska
10. srp 2011

@whitefashion ta lahvička Calma právěže nemá žádný samostatný průtok, funguje opravdu stejně jako prso, mimčo musí sát, aby to mlíčko vysálo z láhve, viz. tady stránky:http://www.medela.cz/produkty/calma.php
A myslim, že UM jim nebude chutnat více jak MM, když to ochutnáš sama, tak MM chutná rozhodně lépe 😀
A opravdu bych nedávala dřív jak po 3h to jídlo, když má i UM. To že dáš mezi UM MM taky může způsobit, že ho bude bolet bříško, že nebude mít strávené to předchozí jídlo. A na UM určitě děti přibírají více, u nás to tak taky bylo, ale pak když je dítko větší tak to zase vyběhá 😉

nikuse
10. srp 2011

@dana3262 No já teď zkoušim tu BEBA a dala jsem jí jen jednu láhev na noc jinak se snažim dávat opravdu to prso dneska jsem ho dala během 2hodiny 2x a to jsem je střídal,ale jak říkám přes den je mi to putná to ať ho má v puse klidně celý den.No malá přibírala nádherně a když jsme te´d byli na kontrole tak nepřibrala nic nevim proč.Dr. se nepodivila protože od její kontroly přibrala ale nepřibrala od kontroly co se naposledy vážila s hebame.Ta hebame dojde dneska a uvidim jestli přibrala a hlavně s ní chci pořešit moje mlíko jestli je ho dost atd. . .tak jsem zvědavá co mi poradí.No malá chce někdy dudlat,ale to až ke konci kojení a když na ní jde prd a to už poznám podle pláče a i podle toho jestli se kroutí.Když se kroutí a břačí nebo rudne a valí oči jsou to prdy a když brečí a dudá si ruku jako divá anebo i dudana je to hlad-Ale to že měla hlad se mi stalo před 2dny od té doby nic proto jsem jí ani UM nedávala 😉

saminomimino
10. srp 2011

@whitefashion pozor!!kolik odsaje odsavačka nebo kolik ručně odstříkáš není ukzatelem toho kolik máš skutečně mlíka,dítě jako jediné dokáže sát tak že si odsaje co potřebuje a stimuluje bradavku tak jak má,takže jestli odstříkáš max 60ml neznamená že tvůj prcek nevypije třeba 100ml. i víc
My teď taky dokrmuje ale u nás to není z důvodu že bych měla málo mlíka ale pač se malá u prsu vzteká,3 x denně nakojím a 3 x denně nakojím + dokrmím,nejhorší je to na večer,pač mám váhu vím že si vypije buď málo nebo akorát...dokrmuje 30ml max.60ml někdy ji stačí i 20ml,pokud dokrmuješ 30ml a prcek je spokojenej tak je vidět,jako u nás,že si většinu vezme od tebe,což je super,stále koj a koj a vydrž,snaž se co nejmíň dokrmovat,pokud to bude možné mlíčko máš,nebo zvážit ať víš kolik ti vypije,já jsem z toho na palicic syna jsme kojila 15 mě a teď takový problémy ale v těch dvou měsících mi to taky dělala,k tomuto období to patří,aspoň vydržet do toho 3 měsíce tam se to většinou srovná..........hodně štěstí! 😉

saminomimino
10. srp 2011

@nikuse věř mi že vydržet se musí,syn mi to dělal 2 měsíce skoro mi nepil max 5 min obě prsa a přibíral astornomicky (6 týdnů 5200g)oni po tom kojení nemusí zákonitě řvát hlady,taky mateřský mlíko je jak smetana a třeba 80ml zasití víc než 120ml UM,pak to prostě ze dne na den u syna přešlo a pil normálně,vím o čem mluvím teď to stejné prožívám s dcerou a dokrmuju jen když po nakojení navážím že si vypila jen 30ml 😒 zatím přibíráme ormálně 😉
Samozřejmě že pokud prcek nepřibírá je to jiná věc ale chce to chvíli vydržet aby se vidělo jak přibírá,nebo nepřibírá a taky jde o nervy matky,lepší dát UM a být v klidu než vystresovaná matka i dítě 😉

saminomimino
10. srp 2011

@whitefashion dělá ti úplně tipické věci k tomuto období a to že si po jídle cpe ručky do pusinyky nemusí znamenat hlad,ono se u kojení hýbou střeba a celá peristaltika a miminko to bolí pak si dává ručky do pusiny,dcera se mi kroutí a řve a ručky dává do pusinky i když zcela jistě vím že si vypila 110ml,
nesrovnávej kdo kolik vypije některému dítěti stačí 60ml na zasycení jinému 160ml a přibírá ti úžasně i jenom s tím kojením!!!dcera má 4500g a přibírá cca 150g týdně a je to úplně normální zdravé dítě,ono pozor na to i překrmování může ublížit ale vím jak ti je když nakojíš a ono řve a řve ale opravdu podle naší Jasmínyka a naší váhy vím že řve i když nakojím dost jo a mi nakojíme 80-90ml a víc ani ranu nechce je najezená a spokojená,a podle nějakých tabulek by měla vypít víc,no a je to je nesmyl pač každé dítě je jiné,nesrovnávat je to jak udospělích

pusolamy
10. srp 2011

@aljuska : ta lahvička medela calma nam včera přišla a mala nějak nepochopila co s tim prso bere normalne a vratily jsme se k lahvocce od nuku,asi ji prodam

whitefashion
autor
10. srp 2011

@pusolamy myslis, ze je blba? ja si ji objednala a zase se mi nechce vyhazovat 400,-, tak jestli je fakt dobra...

aljuska
10. srp 2011

@pusolamy @whitefashion já si nemyslím, že je blbá, my s ní máme dobrou zkušenost a vím o ještě dalších dvou holčinách co taky dávaly UM po MM tou Calmou a v pohodě. Ale každé dítko je jiné a z čeho pije jedno nemusí pít druhé, to byla jen rada na základě naší dobré zkušenosti. Ale je fakt, že u nás syn neměl nikdy problém s žádným druhem láhve a pil ze všeho 😅 A co zkusit nějakou laktační poradkyni od Medely, zda by třeba tu lahvičku nepůjčila na vyzkoušení, půjčují se různé věci pro mimi, třeba i toto 😉

pusolamy
10. srp 2011

no ještě to zkusím,ale nějak nam to s ni neslo

whitefashion
autor
10. srp 2011

@aljuska ja ji zkusim. on nemel problem pit z jakekoliv lahve. chci ji, aby co nejdele chtel i kojit. vsechny maji totiz velkou diru. ted po tydnu s UM+kojeni mi zacina odmitat prso. tak se chci pokusit to jeste zachranit. diky moc za tip 🙂

aljuska
10. srp 2011

@pusolamy zkus tu láhev trošku zmáčknout až jí bude mít v puse, tak z ní vyteče troška mlíčka a když třeba ucítí to mlíčko, tak to zkusí nasát a půjde to 😉

@whitefashion chápu, že chceš co nejdéle kojit, měla sem to stejně 🙂 A to je podle mě pak probém s dokrmováním UM, že z jiných láhví to vlastně samo teče, tak mimčo nemusí vyvíjet usílí a sát a pak se mu z prsa sát nechce, protože je to namáhavé, tzn. "zlenivý" 😀 Zatím dokrmuješ z láhve teprve týden, tak si myslim, že se vám to určitě povede to kojení udržet 🙂
A když ne, tak se taky svět nezboří, nejdůležitější je spokojené prospívající miminko a šťastná mamina 🙂