Kolik gramů zeleniny by mělo sníst 6ti měsíční mimi?

iv123
22. pro 2011

Začínám se zeleninovými příkrmy, mimi má 6 měsíců, kojeno. Všude se píše, že se má začít po troškách a postupně jídlo zvyšovat. Za jak dlouho tedy má mimi dostat plnou dávku (za dva týdny?) a kolik gramů by to asi mělo být? Děkuji za odpověď.

ditina
22. pro 2011

Všude píšou začít 1-2 lžičkami. Já dala napoprvé v 5,5 měsících 4 lžičky, druhý den asi 6-8. Pak jsem dávala kolik snědl. Můj syn nadšený moc nebyl, pusinku nadšeně neotevíral, ale nakonec to vždy nějak zpapal, nenutila jsem ho, ale tu lžičku jsem mu musela hodně mávat u pusinky. Plnou dávku jsem považovala za 120 g, ale vařila jsem mu a nevážila to, tak jsem to vždy vzala odhadem.

ja.na81
22. pro 2011

ja jsem davala malemu tolik, co snedl... s prikrmama jsem zacla v ukoncenem 6. mesici ale az tak do 9. m jsem hodne hodne porad kojila... takovou tu velkou sklenicku kupovaneho prikrmu, 180 g, snedl celou urcite az tak po tech 3 mesicich od zavedeni prikrmu... taky zalezelo, co mel dobreho, neco mu jelo vice neco mene... 🙂 Nech to na mimi a uvidis, treba to bude vetsi jedlik nez ten nas (ten se poradne rozjedl az po prvnich narozeninach 😉 )

nikiii
22. pro 2011

Tady bych se klonila ke zhruba těm 120g.

katkaela
22. pro 2011

Tu je krásne popísaný postup zavádzania príkrmov: http://kojeni.net/prikrmy.php

jankadudova
22. pro 2011

Je to individualni. Jsou vetsi a mensi jedlici. Nech to na diteti. Pokud mu to budes cpat jen proto, aby uz snedl celou "sklenicku", efekt bude opacny. Je to v zasade jedno 😉

kab
22. pro 2011

Tak u nás obě holky zeleninu milovaly, takže po měsíci už s přehledem zbaštily velkou skleničku nebo stejné množství vařeného. Za plnou dávku jsem to považovala od cca 150 gramů, ale mladší se teď nechtěla dokojit, jakmile snědla tu malou skleničku (125 gramů). Když se na prso jenom smála dvakrát za sebou, tak už jsem jí ani nenabízela a dávala jenom čaj.

cervena_vila
26. pro 2011

Moje v šesti měsících jednu lžičku 😉 Plnou skleničku nesnědla nikdy. Vyhozené peníze = dobrá motivace vařit domácí stravu. Přitom má normální vzrůst i váhu. Teď už by to nejedla, protože jsou zajímavější věci než sklenička.