Kolik má sníst 6měsíční chlapeček?

spacltova
3. dub 2013

Ahoj mám 6měsíčního chlapečka a začínáme přikrmovat. zatím mu vařim jen bramboru s máslem. Je to docela žrout protože kojim každý dvě hodiny. Myslela jsem že když bude mít k obědu bramboru tak pak aspon 4 hodinky vydrží, ale on za 2 hodky zase křičí že chce jíst. Nevim jestli mu třeba nedávám malou porci. Dávám mu 1 větší bramboru a zdá se mi že je toho na taliřku dost. Poradíte mi někdo kolik gramů (cca) by měl sníst? Moc děkuji

petulka002
3. dub 2013

Já si myslím že na tom není nic špatného, když chce papat a chutná mu. Jen bych se zaměřila na jeho váhu, pokud je v normálu tak super. Někdy prý děti chtějí prso protože se tím uklidňují, já bych zkusila odstříkat do lahve a podle toho poznáš přesně kolik toho spapá a k té bramboře bych přidala i mrkvičku třeba. 🙂Já nikdy jídlo nevážila ale v půl roce mi malá jedla půl skleničky příkrmu a mléko měla jen ráno, večer a v noci jednou 🙂

cuci25
3. dub 2013

Já jsem teda začínala u prvního příkrmu rovnou bramborem i s mrkví (někde jsem četla, že ještě lepší je dýně, že na mrkev se teď objevuje čím dál víc alergií). A po každém příkrmu jsem dala malé ještě mléko, třeba né plnou porci, ale určitě za začátku bys ho měla asi ještě dokojit. Pak podle toho, kolik toho snědla, když začínala víc a víc, tak jsem porci mléka snižovala...

berenika39
3. dub 2013

no můžeš to zkusit podle skleničky - která se prodává, pro 6m dítě...ale nechala bych to na něm. Nejlíp ví, kolik chce...zatím🙂)))

olasek
3. dub 2013

Ahojky, taky mam pulrocniho prcka, ale prikrmuji od 4.ukonceneho mesice, moc mlika jsem nemela. Je fajn zacinat na 100ml prikrmu - to bude tak ta jedna brambora (normalne davam na vahu) a pak dokojit. Postupne navysovat porce prikrmu az na 200ml, pak uz nedokojovat, ale treba dat vodu na cucnuti. Takhle nam to vyhovovalo. Jinak maslo nepouzivam, davam jen rostlinne tuky. At se dari 😉 !!

veruska007
3. dub 2013

Jestli není vyloženě s velkou nadváhou, dej mu, kolik chce. Třeba můj starší je kost a kůže, vypadá jak ten týraný chlapeček z Kuřimi (fakt, trčí mu kosti na všechny strany), přitom jí min. 6x denně velikánské porce. Třeba má spurt nebo žízeň.

laurapa
3. dub 2013

Tolik, kolik on sám uzná za vhodné 🙂
4 hodiny mezi jídly nevydrží žádné dítě, vždyť to by nevydržel ani dospělý.

andelka
3. dub 2013

Sklenička bývá obvykle 125g. Moji kluci jedli po týdnu kolem 100g. Potom jsem ještě dokojovala, asi po 30-60minutách. Po 2h je to úplně normální. 4h po bramboře 😀 to bys toho chtěla fakt hodně. Je normální jíst po 2,5-3h..můj malej si v roce dá klidně dvě svačinky odpoledne. A teda minimálně do druhého příkrmu jsem kojila co 2h příkrm nepříkrm, dokud nesnědl tak 150, a i potom měl tak za 2,5h svačinku (nebo kojení).

antarres
3. dub 2013

Já jsem měla málo mlíka, od 4. měsíců jsme na UM a na příkrmech. Šlo nám o váhu, zastavilo se nám to a nešlo to nahoru. Takže jsme měli sníst tak 800ml -900ml denně, jenže když kojíš, tak to těžko odhadneš...
Obecně je dáno, že dítě by mělo sníst/vypít na každý svůj kilogram váhy asi 150-180ml.To mi ředkla dětská doktorka a uvádí se to i v knížkách (M.Gregora, M.Paulová - Péče o novorozence a kojence), tohle je super knížka, je tam vše a přitom není tlustá 🙂.
My jsme se toho museli tak přibližně držet.
Asi bych nechala malého, když chce jíst, pít, tak bych mu dala 🙂.