Kolik mléka denně při zavedení pevné stravy v 9. měsíci?

vojti
13. říj 2012

Ahoj holky, mám 9-ti měsíční dcerku. Od 6tého měsíce jsem začala zavádět první příkrmy. Nyní maličká dostává (v příkladech) snídani (kaše, chlebík s žervé), svačinu (jogurt + piškutek), oběd (maso+zelenina+příloha), svačina (přesnídavka ovocná), k večeři má mléčnou kaši. a v průběhu noci tak 1-2x nakojim. Do poloviny 8 mesíce chtěla ode mne pořád mlíčko. Pak jsem ji začala dávat mezi jídly různé čajíky nebo ovocné štávičky z lahvičky. Na savičky byla zvyklá už do malinka, protože jsem ji musela ředit lék v odstříkaném mléku. Kojim ji ted brzy ráno a večer. Poslední dobou se však stává, že nechce vubec mlíčko z prsu. Nechci ji uplně odstavit. Prosím, poraďte, jak na to. Samozrejme se mi uz netvoří tolik mlíka. Dá se to ještě nějak nastavit? Jaké máte zkušenosti. Předem moc děkuji.

saminomimino
13. říj 2012

Jak si řekne,kojila jsem tak jsem to neregulovala,kojo tak cca 2x -3x denně,nebo si i jen tak cucli, UM dvakrát Jasmín nebyla moc mléčné dítko

tkanicka
13. říj 2012

od osmi měsíců pila jen večer před spaním a v noci, od devátého už jen v noci a v necelých jedenácti se odstavila na dobro. UM nepila nikdy

katyxq
13. říj 2012

Zavolat laktační poradkyni 😉, na svůj věk má teda poměrně dost příkrmů a hlavně výrobků z kravského mléka. Často se stává, že dítě do určitého věku toleruje střídavě lahvičku a prs a pak přijde bojkot kojení - prostě dítě dospěje do stavu, že mu dojde, jak je tahání z prsa náročné a z lahvičky snadné, ale mělo by to jít zvládnout (tady je pár rad pro začátek http://dojcenie.webnode.sk/postupy/ako-prekonat...). Pro udržení laktace je taky dobré držet se toho, aby mezi příkrmy bylo alespoň jedno plné kojení. Plus držte na mysli, že příkrm je doplněk ke kojení )už jen podle názvu 😉 a ne cesta k odstavení.
Jinak já kojení ani nepočítám, prostě kojím na požádání a prsa i aktivně nabízím (než jdeme ven např.). V noci minimálně 2x kojím, pak ráno kojení, pak troška kaše s ovocem a ořechovou pastou, dokojení, minimálně jedno kojení, k obědu zelenina s masem/rybou/žloutkem (a dostatkem tuku), dokojení, zase aspoň jedno plné kojení, trocha zeleniny (a zase s dostatkem tuku), dokojení a pak až do rána jen kojení.

dana3262
13. říj 2012

@katyxq @vojti to, co píše katkyxq jsem se snažila dělat, laktacni jsem si pozvala a stejně se pred 11 mes odstavil. Tak jak píše katyxq jsembto dělala u prvního (jen jsem začala s prikrmy až ukoncenym 9.mes) a šlo to krásné, jenže co dělat kdyz to dítě faaaakt nechce ☹ to nikdo neporadi?? ☹

monad
1. pro 2012

UM by mělo vypít tak 500ml denně v tomto věku