Kolik toho sní 2leté dítě?

ladyhacek
29. pro 2016

Ahoj prosím zajímalo by mě zda tady také má někdo nejedlíka a kolik toho vaše dítě sní za celý den (popř. i co 🙂 )
Od malička byl syn oproti ostatním nejdelík > jedl ale málo > teprve v 7/8 měsících mi sněld příkrm a to asi 50-100g těch uveděných 180g mi jeld asi až po roce a to né vždy spíše těch 150g > ale záleželo co. Normálně přibírá, prospívá 🙂, Žívý je někdy až moc 😀.
Teprve asi v 18m (po odstavení) mi sněld přes den 5 jídel > ale třeba jedno jídlo byla půlka banánu, či přesnídávka > žádné velké mega porce).
Teď má 21m a zase z jídlem zlobí (nebu mu nedám co chce ?😉 )
Za poslední dobu mi jí málo ovoce i zeleniny.
Za den je schopný sníst jedne jogurt, pár piškotů a kopeček rýže nebo pár těstoviny.
Když jedl normálně tak to bylo asi takto > 1/2 či 3/4 přesnídávky/banánu, jedne lipánke/tvaroh > ty miluje to s ní většinou celé, kopeček rýže, nebo misku těstoviny (brambory moc nejí) to měl s omáčkou a masem, k snídani mi dřív jedl cca 100g kaše teď už kaši nechce, nkědy půlku chleba či rohlíku a pak k večeři buď 2sběračky polívky či zase trochu rýže. To měl dobré dny kdy jsem mu říkali, že nás sní 😀 > např. oproti kamarádce co má stejně starého syna je to snad polovina a to sjem zhruba na stejno max +0,5kg

Děkuji

svetlus_pepca
29. pro 2016

Mám 2,5 letého prcka a jí jak kdy, hele 🙂 Někdy sní třeba k snídani půl rohlíku s něčím, k tomu mlíko, pak dá nějaký ovoce k svačině, pak sní oběd, odpoledne si dá jogurt/pacholík, večeři a je schopný si dát ještě mlíko před spaním, do toho sní během třeba nějaký piškot, gumového medvídka,... A pak má dny, kdy si dá k snídani mlíko, svačinu nechce, v obědu se rýpe, k svačině sní půlku jogurtu, večeře dopadne jako oběd a tečka. A zrovna teď přes zimu jí podstatně míň (ale to já třeba taky). A teď konkrétně poslední dny skoro nejí ovoce, na sladký si ani nevzpomene (max. si vezme kousek cukroví, obvykle perníček, a to tak 3 kousky za den) a ostatní jídlo jí spíš aby se neřeklo 😄 Takže pokud je zdravý a prospívá, sní od každého něco, netrápila bych se tím 😉

drzticka81
29. pro 2016

mam 2.5 letou dceru - na snidani sni kousek buchty, vanocky, svacina kus oovoce (jabko, presnidavku v sacku), k tomu kukuricny chlebicek, obed vzdy polevku, nekdy druhe (trochu prilohy, trochu masa), odpo zase ovoce, k tomu nejake pecivo, vecere tvarohacek nebo chleba se sunkou, syrem apod......
syn ma 4.5 a na snidani buchtu, pak ma ve skolce suche pecivo, obed (pi ucitelka se snazi aby snedl a vyzkousel danna jidla), pak si da presnidavku v sacku, odpo banan, vecer tvarohacek nebo pecivo-suche 🙂)) takze asi tak......

hedvizinka
29. pro 2016

Moje holcicka ma necelých 2,5 roku a v posledni době je to s jídlem děs..jako mimco byla výborná a jedla uplne vsechno a všeho hodne,zato ted nic moc..dokonce jsem jeden cas i zrušila svačiny,aby jedla hlavní jidlo,a to teda zabralo 👍🏻 Myslim,ze uz jsou v tomhle veku dost velky a poznají,ze maji hlad-nebo to přinejmenším poznáš Ty..😉Ona moje prdolka miluje sladkosti,takze ji regulérně vydíram 🙈Kdyz se zeptám,jestli chce rohlik a rekne ne a pak jestli bonbon a ona ze jo,jsem klidná 😂Pak teda musim jeden bonbonek vydat 😂Ale jak píse svetlus,jestli prospívá,byla bych klidná..resila jsem to se spoustou maminek a ony se jim mění i chutě,a je těžký se jim do nich pokazdy trefit..ale kdyz malá ji par dni fakt málo,zase se pak par dni dojida..v těch slabých dnech vzdycky vymekknu a podávám oblíbená jídla-ovocné knedlicky a tak ..🙈

vercik83
30. pro 2016

Moje jí furt a vše

ladyhacek
autor
30. pro 2016

@hedvizinka teď dopoledne spíš také nejí snídani do něj dostnu kolem 7:30-8 a to nic moc a pak má oběd v 11-11:30 nebo to ám svačinu a obědvá až ve 14h.
Aktuálě jí jen máslo bez rohlíku.
Mě řekne ham > já celá natěšená jdu aby si 2x kousnul do jablka.
@vercik83 kamarádak (sousedka) má tejně starého syna a ten se ,,furuje´´ sní 2x tolik a mezi jídli ještě pojídá kukuř. křupky > to je u nás někdy svačina

ajka198
30. pro 2016

@ladyhacek moje dítě jedlo vždy všechno sotva jsem začala s příkrmy. Ovoce, zelenina - nikdy nebyl problém. Ve 2 a půl letech začal bojkotovat snad skoro všechno. Jedl pouze pečivo, mlíko a polívky. Teď má 3 roky a 1 měsíc, už se to teda trochu zlepšilo, ale jak jsem rezignovala, tak ho nenutím jíst to, co nechce. Takže vařím každý den polívky, jen do nich nasypu něco jiného (luštěniny, rýže, pohanka, vločky, brambory...). Do toho si nadrobí chleba a na tom víceméně přežívá. V polívce mi sní i zeleninu. Jinak z ovoce pouze jablko, výjimečně banán, syrová zelenina neexistuje. No a jinak pečivo, to by mohl ve dne v noci - suché, max namazané máslem. Jo a jediné jídlo, kterého sní plný talíř, tak je krupičná kaše.
Pro mě je nejhorší to, že když se podívám na fotky, co jedl před 2 lety, tak to teď vůbec nedá do pusy :-/ Doufám, že z toho vyroste. Během toho půlroku zhubnul asi tak 1 kg, až teď za poslední 2 měsíce začíná znovu přibírat.

lauranosi
30. pro 2016

Neřešte to jídlo, některé děti prostě jedí málo, jiné zase jenom málo druhů. Nic s tím stejně neuděláte, po dobrém to nejde, po zlém se akorát vystresujete a zaděláte jim na ještě větší problémy. Ono se to časem zase změní. A k čemu bude, když tady dvacet maminek napíše "to neznám, naše jí všechno." Zase akorát budete ve stresu. Každé dítě je jiné, každému chutná něco jiného, některé děti kolem dvou let jí JENOM piškoty a suché těstoviny, no - a - co. Vyrostou z toho. Nebo taky ne. Ale neumřou na to.

ajka198
30. pro 2016

@lauranosi jenže pokud to dítě prospívá a přibírá, tak je relativně vše v pořádku. Když hubne, tak to žádná sranda není.

blahova_andrea
30. pro 2016

taky mám od narození nejedlíčka. čekala jsem, že se to zlepší jak přestanu kojit, ale žádný velký zázrak se nekonal. prostě jí stačí pidi porce. občas má světlou chvilku, kdy jí něco fakt jede a sní toho víc. ale jindy to, co miluje pomalu ani neochutná a jde pryč. s ostatními ji nesrovnávám. já taky bývala mimo tabulky. i dospělí jí každý jinak a děti nejsou jiné. dokud mi nehubne, tak neřeším 😅