Kolik toho vaše děti vypijí a co jim dáváte na noc?

natalie77
9. pro 2007

AHoj, malému jsou 4 měsíce, váží 6450g, plně kojím.
Už 14 dnů se v noci budí po 2 hodinách, doktorka mi řekla, že mu mám na noc dát kaši. Zkusila jsem mu včera večer dát Nutrilon, vypil toho 80 ml a usnul. Myslím, že toho vypil hodně málo.. Protože jsem jen kojila, nevím, kolik toho z prsou tak vysosal...
Prosím, můžete mi poradit, kolik toho tak Vaše děti vypijí a co jim na noc dáváte? Moc děkuji za každou radu.

schnek
9. pro 2007

natalie, já dávám Nestle rýžový mlíčko s kaší a super. pokud neni jinej problém, prospí celou noc 🙂 Ondra zvládne i celou čtvrtlitrovou krabičku, moc mu chutná, vy byste měli tak cca 200ml, ale každý mimčo má jiný potřeby 😉

ria80
9. pro 2007

Schneku,co to je to ryzovy mlicko,kde to kupujes?

pipisek
9. pro 2007

natalie,
já mám skoro stejně starou holčičku, 4měs+1týden. kojím celý den i v noci a večer po koupání dávám sunar, tak 150ml a pak kojím, ale už toho asi moc nevysaje. když jsem napřed nakojila a pak dala sunar, tak už byla unavená, nic nevypila a hodně se budila. takhle spí od 19h do 3-4h a pak kojím a spí ještě do těch 5-6h. já nevím, jak s tou kaší, myslím, že když je kojený, tak by jí ještě asi dostávat neměl, to snad můžou od toho 4. měsíce jen nekojeně děti, ne?
zkus to večer tak, jako já, napřed nutrilon a pak prso. sice by to tak být nemělo, mělo by to být opačně, ale tak to u nás nepřineslo žádný výsledek...
pak dej vědět

berynka
9. pro 2007

Ahoj nat,
když jsem jen kojila, tak jsem neměla představu, kolik malá vypije. Když se odtahovala, tak jsem ji nenutila. Taky kolem 4. měsíce jsme ze stejných důvodů jako vy začali dávat na noc Nutrilon 1 150 ml. Tak měsíc to bylo ok. V noci víc spala a přes den byla klidná. Pak se to ale zase zhoršilo.
Takže jsem zavedla režim:
kojení každé 3 hodiny během dne a po každém ještě 120-150ml Nutrilonu 2. Před spaním (mezi 19-20h) jí ještě nakojit a dát 180ml Nutrilonu (to většinou bez problémů vypila). V noci spí tak do 5h, někdy i do půl 6. A to zase kojení + lahev a ještě chrupká tak do 8h 😉 .

schnek
9. pro 2007

ria, kupuju to normálně v lékárně, ale mají ho i v Tescu a různě tak, kde mají výživy - i třeba v DM drogerii a pod. http://www.kojeneckavyziva.cz/content.aspx?page...

petraluk
9. pro 2007

Ahojky, my měli naopak problém s přepíjení, malý měl nějaké průjmy a tak od mudr vím, že ve 4 měsíci by průměrně dítě mělo vypít 6x nebo 5x denně 120 nebo 150ml mléka. Ale nejsem si jistá, jestli to neplatí jen u mateřského mléka. S tím dokrmováním je to asi jinak. Jinak kamarádka měla podobný
problém alemudr jí příkrmy nedoporučila, když jí malej dobře přibíral. 😉

schnek
9. pro 2007

petraluk, ono záleží i na váze mimi spíš než na věku 😉 počítej cca 150-180ml na kilo na den 😉

petraluk
9. pro 2007

Přesně se to propočítává podle váhy i věku. Když jsme byli v tý nemocnici tak měl malej ve 2 měsících kolem 5 kil a spočítali mu to přesně na 110ml - 6x denně. Teď má malej malinko přes 6 kilo, kojím 8x denně a Šebková řikala, že těch 100ml je akorát. 🙂

niega
9. pro 2007

Natálie, nám na stejný problém ve stejném období pomohlo "mateřské mléko forte". Odsaju necelých 100 ml MM, přimíchám 1 slabší kávovou lžičku nemléčné rýžové kaše od Hami a Edíkovi to dám vypít lahvičky těsně před večerním kojením. Následuje kojení. Od té doby zase spinká spokojeně celou noc.

jana.1
9. pro 2007

já zrovna napsala román sem
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
jinak na laktaci je dobrý kojit v noci a projela bych důkladně databázi na www.kojeni.net a příp. napsala do online poradny (jiřina mrázková z frýdku) nebo ¨zavolala několika laktačním (ne všechny jsou dobré) - seznam na www.kojeni.cz (je tam i ta jiřinka 😉 )

kacka79
9. pro 2007

Tak u nás pomohlo jak píše Niega nemléčná kaše do MM, teď už ho mám málo, takže neodsávám a dělám normoš kaši+kojení... ale asi budeme za chvíli mít první zoubek, pořád nás to zlobí a v noci nepomáhá nic, nechce spáát 😖