Kolik umělého mléka dávat po příkrmu?

manys
27. říj 2016

Ahoj maminky, obracím se na vás s prosbou o radu 🙂
Malá má 4,5 měsíce a týden už zkoušíme příkrmy. Baští pěkně 🙂
Jen by mě zajímalo kolik UM jí potom dávat?
Normálně mi jedla 180ml 5x denně. Teď už sní na oběd 125g zeleninového příkrmu a dávám jí 120ml UM na dojezení, ale přijde mi že by klidně vypila i víc. Není to moc?
Četla jsem že 150g - 200g příkrmu by později mělo nahradit celé jídlo, ale podle toho jak jí teď mi moc nepřijde, že by jí to nějak nahrazovalo. 😒
Děkuji za jakoukoliv odpověď 🙂

zusik11
27. říj 2016

Malý má dnes 5 měsíců a zeleninové příkrmy jí cca 3 týdny 🙂 nejdřív jsem dával pár lžiček, papal pěkně tak jsem začala dávat příkrm a um půl na půl (cca 90 g a 90 ml), pak začala pomalu ubírat um no a až dnes jsem mu dala plnou dávku příkrmu cca 200 g a ať sní co sní 🙂 jinak malý pije od tohoto týdne 5x 150 ml přes den a 1x 150 ml v noci 🙂, dřív jsme byli na 120 🙂 noo a bude mít už určitě přes 8 kilo, nabírá snad i ze vzduchu :D

manys
autor
27. říj 2016

@zusik11 Já právě dnes zkusila dávat 150ml, aby jí to vycházelo přes den, jinak jedla právě 180ml 5x denně po 4 hodinách (dřív než po 4 nechtěla). Po kaši spí celou noc.
Takže má v 7h-150ml v 10h-150ml ve 13h-125g příkrm + těch 120ml pak jí v 17h-150ml a v 20h- má rýžovou kaši.
Mám třeba zkusit jí po příkrmu vůbec nedokrmovat a počkat až bude mít hlad tak jí dát UM? Jsem z toho jelen :(
No malá má necelých 7kg a zatím mi přijde, že je to velkej jedlík, ale se snížením dávky UM nějak neprotestovala 🙂

zusik11
27. říj 2016

@manys malý to má časově úplně stejně, akorát po obědě v 13h hodin teda má um zase za tři hodinky v 16h a pak mléko na noc v cca 19h. Dříve se budil v noci mezi 4-5 h, najedl se a spal, ale bohužel poslední dva týdny se budí kolem půlnoci, stačí napít vody a usne, pak mezi 2-3 mléko a kolem 6 ráno je ready a už nechce zabrat 🙂
Já myslím, že teď to máte nastaveno ok, postupně akorát zvyšuj množství příkrmu až docílíte plné dávky cca těch 200 g 🙂 chce to čas, dcera třeba nikdy snad těch 200 g nesnědla, já teda u ní vážila co šlo (před vařením, po vaření :D ), přesně aby to bylo 200 g a néé aby snědla více nebo méně :D pak zklamání, že nesní co by podle "tabulek" měla :D všechno jsem hrozně řešila a teď teda dávám množství, které si navážím až je příkrm hotový a ať si sní co sní 🙂 naštěstí teda zájem o jídlo má 🙂

a vy hlavně máte příkrmy teprve týden, ono se docílí té plné porce třeba až za měsíc, někdy dříve, ale také třeba o dost později. Pokud malé vyhovuje dát skleničku a vypije ti ještě těch 120 ml super zatím to tak nechej 🙂

zusik11
27. říj 2016

@manys já třeba když před 14 dny chtěla zvýšit dávku um na 150 ml, tak mi pak nechtěl jíst 4,5 hodiny a celé se mu to rozhodilo, dala jsem zpět 120 ml a až tento týden to vzal v pohodě 🙂

barumat
27. říj 2016

Já krmím Hipp, který se nemusí přesně dávkovat, dávám podle chuti. Dceři je půl roku. No a vychází to tak, že ráno v 8 k snídani dám jen mléko (cca 80), pak v 9 jde spát, v 10 se probudí a dám ovoce, cca 3/4 velké skleničky. Spát jde v poledne a těsně před tím dám mléko, někdy si dá, někdy ne, podle chuti, ale maximálně vypije tak 80., ale někdy ani deset. V jednu se probudí, a mezi jednou - druhou dáme zeleninu s masem, zase cca 3/4 velké skleničky. A zase, jde spát cca ve tři, těsně před spaním nabídnu mléko a co dá, to dá, někdy nic, někdy víc 😀 Odpolední spánek mívá delší, takže kolem páté dám ovoce, už trošku míň, aby mi večer snědla kaši. No a v sedm dáme kaši a už jen zapíjí vodou. V noci pak dávám převařenou vodu, a mezi čtvrtou a pátou se budí hlady a vypije cca 130 mléka.

manys
autor
27. říj 2016

@zusik11 Dobře tedy tak já ji zkusím nechat tak jak to teď má a uvidíme časem.
Mě spí až teď po té kaši a vzbudí se třeba ve 4 jen na pití a zase spí dál, dřív se mi budila ve 2 na mléko.
Je mi jasné, že každé dítě jak podle tabulek není 🙂 Jen jsem se bála aby toho nejedla moc, myslela jsem si že když sní těch 125g tak že jí bude stačit třeba 60ml nebo 90ml.
Je to první dítě , takže ve všem tak trochu tápám a zkoumám všechno na internetu :D

alkuska
27. říj 2016

Ahojky, u nás to bylo s tím naším jedlíkem podobně, pořád měla místo na další dlabanec 🙂 Cca po třech nebo čtyřech týdnech jsem jí přestala mléko po příkrmu dávat úplně protože toho příkrmu jedla čím dál víc, přišlo mi že se jí to pak v bříšku bouří 🙂 Nebyl s tím žádný problém, v té době už snědla 180 ml kelímek masozeleniny. O něco později (mezi 6 a 7 m) jsem jí pak po obědě naopak začla přidávat ovocnou přesnídávku jako dezert a dělám to tak doteď.

barumat
27. říj 2016

@manys Jako pravda je, že jestli má ve 4,5 měsících sedm kilo, tak má až až 😀 A taky mi přijde, že se teď nějak všechno moc řeší. Dej na svůj instinkt a krm jí podle sebe, však uvidíš.

manys
autor
27. říj 2016

@barumat To máte tedy jak na houpačce koukám 🙂 Já ještě ovoce nezačala zatím má jen zeleninu na oběd a kaši na večeři.
Malá už mi ani tak často nespí, někdy je teda schopná prospat celý 3 hoďky mezi jídlem, ale z toho mi mezi jídlem třeba neusne.

barumat
27. říj 2016

@manys Ono se to mění podle toho, co jí zrovna chutná, prostě někdy sní víc příkrmu, někdy víc mléka, někdy má vyloženě nemléčný den a jede jen lžičky, jindy lžičce moc nedá a těší se na láhev. Já to moc neřeším a dávám jí sice pravidelně ráno mléko, pak ovoce, zelenina, ovoce a kaše, ale vždycky před spaním nabídnu láhev s mlékem, aby se mi nebudila zbytečně brzo.

zusik11
27. říj 2016

@manys Buď ráda, že jí 🙂 pokud neublinkává a nebolí bříšíko dávej jako teď. Ony ty děti mají "žrací" období a pak skoro nic nejí (soudím podle dcery). Jééj jak já u prvního všechno hledala, tiskla si tu lejstra a tabulky a jela podle toho :D :D ale jo tím si projde hodně mamin, počkej u druhého :D navíc Terezka i Daneček jsou alergici - ABKM, takže to jsem pak řešila tím tuplem 🙂

manys
autor
27. říj 2016

@alkuska Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama 🙂
@barumat No právě mi přijde, že jí moc (teď s příkrmem) proto to řeším, ale na druhou stranu ji přece nenechám řvat hlady. Podle "tabulek" UM jedla správné množství. Že by měla až až mi tedy nepřijde sice má trochu faldíky na nožičkách jako správný miminko ale je spíše dlouhá než tlustá

manys
autor
27. říj 2016

@zusik11 Jj to já zase jsem, jen jsem chtěla se ujistit jestli něco nedělám špatně právě :D No já brouzdám skoro každý den a pročítám diskuze a tak :D Ale ohledně tohoto jsem žádnou nenašla tak jsem musela založit 🙂

barumat
27. říj 2016

@manys Je tedy možný, že je dlouhá. Poměřuju k naší, ta má 7300g v šesti měsících a je to pěkný pucek, kejtičky jedna radost 😀 Ale jak jsem psala, já bych to tak nějak dělala podle potřeb a chuti dítěte. I když mně se to právě kecá, když to naše UM dávkovat nemusím. To je pak všechno jednodušší. Co vlastně máš za UM?

zusik11
27. říj 2016

@manys Neboj ony si ty děti řeknou jestli mají hlad, malý třeba dneska u konce zavřel pusu a neotevřel dokud jsem neodložila lžičku a dala mu vodu :D

zusik11
27. říj 2016

@barumat já si chci jen zeptat jak se nemusí dávkovat? malý měl hipp z porodnice a tam bylo napsáno kolik odměrek na kolik vody. To je nějaký speciální?

manys
autor
27. říj 2016

@barumat Dávám Nutrilon, tam je právě dávkování 3-4 měsíc 180ml 5x denně samozřejmě to nemusí být, ale malé to tak vyhovovalo Já bych tedy bez dávkování byla v pasti :D jsem rači když je něco psané aspoň orientačně 🙂 Tak uvidím třeba mi časem začne jíst více příkrmu a začne nechávat mléka 🙂

barumat
27. říj 2016

@zusik11 Dávkování je od toho, abys správně naředila sypkou směs vodou. Ale jde o to, že ten Hipp (nevím, jestli každý, nebo jen ten, co pije malá, tj. Hipp Bio Combiotic) je složený jen z mléčných cukrů, takže se nemusí tak hlídat dávkování jako u jiných UM, protože je to prostě tak blízké MM, že se dá krmit podle chuti dítěte, takže co vypije, to vypije. Mám dojem, že nějak podobně je dělaný sunar premium, ale nejsem si jistá. U Hipp Bio Comb. to vím nabeton. Pravda je, že malá měla na začátku nutrilon a po tom kynula jako buchta, doslova. Po tom Hippu roste tak jako přirozeně. Někdy vytáhne, někdy zbuclatí, ale tak prostě normálně, po tom nutrilonu mi přišlo, že byla jako žába nafouklá brčkem... 😀

barumat
27. říj 2016

@zusik11 Asi jsem to pořád nenapsala úplně jasně... Prostě uděláš mléko, třeba 200ml a necháš dítě vypít, na co má chuť, jako bys ho kojila. Co dá, to dá. Pravda je, že malá se tím nepřežírá - třeba holka, co rodila stejně se mnou, krmí klasickým sunarem, kluk měl v pěti měsících osm kilo, a říkala "no já udělám 200 a vypije 200, podle pokynů, ale mám pocit, že kdybych udělala 300, tak vypije 300..". Takže asi tak.

zusik11
27. říj 2016

@barumat jo táák 🙂 no my máme nutrilon Allergy care a to je humáč, se divím, že to malý pije :D hořké brr. Malá nijak extra nepřibírala a teď ve 2,5 letech při 95 cm má něco málo přes 12 kilo a ten náš "malý" má v 5 měsících přes 8 kilo, jí za chvilku předroste :D

zusik11
27. říj 2016

@zusik11 jo a obě děti jsou teda dlouháni, malému teď oblékám velikost 74 🙂 njn můj muž má 192 cm a je hubený 🙂 po mě ty děti nejsou :D

zusik11
27. říj 2016

Ježiš holky já už tady odpovídám sama sobě :D je čas jít spát :D

barumat
27. říj 2016

@zusik11 😀 😀 😀

manys
autor
30. říj 2016

@zusik11
@barumat
Tak to opravdu chtělo jen trochu času 🙂 Malá včera snědla 125g příkrm a nedávala jsem jí mléko pak si řekla asi za 2 hoďky 🙂 a dnes už zbaštila 190g a mléko až za 4 hoďky 🙂
Jen teď prozmněnu bojujeme s večerní kaší, tu mi začala odmítat :( a když jí dám obyč UM tak se budí ve 2 ráno na další.

barumat
30. říj 2016

@manys Mně tu kaši taky už dvakrát začala odmítat. Pokud jsi nezměnila značku, tak zítra změnit způsob podávání. Pokud dáváš lžičkou, tak zkus řidší v lahvi a naopak.

manys
autor
30. říj 2016

@barumat No já jí právě dělám hustější lžičkou a pak když už nechce lžičku tak to trochu naředím a dám z láhve, jenže se u toho strašně vzteká (i když jí to protíká pěkně). Přemýšlela jsem že bych zkusila jen zahustit tou kaší mléko že by to mohlo být lepší a takhle třeba pomalu přecházet.

veronika223
Odpověď byla odstraněná
Zobraz