Kolikrát denně může mimi jogurt?

ladykiler
30. čer 2011

ahoj chci se zeptat kolikrát denně můžu dát malému jogurt? on ted poslední týden odmítá úplně UM ale jogurty mu chutnají. Dávám activii 120G a hami 100G sní za den jednu activii a ten druhý není to moc?

kaatulka
30. čer 2011

Náš malý měl taky období, že odmítal UM, teď už je to naštěstí lepší, ale dávala jsem mu jogurt 2 x denně, a aspoň mu dělala bramborovou kaši, banánový koktejl, nebo jsem mu rozdrobila sušenky do UM, abych do něj aspoň něco dostala...určitě to není moc....neboj.

lussi
30. čer 2011

Ahoj, já dávám jogurt skoro každý den na svačinku a to kojím (ráno, večer a v noci) Myslím, že 2x denně je to ok.

coxa
30. čer 2011

ahoj, my dáváme jogrut skoro každý den, někdy i dvakrát 😉

miskadis
30. čer 2011

My taky dáváme jogurt skoro každý den, když to malé šmakuje...-)

dana3262
30. čer 2011

@ladykiler Nasemu je sice uz 16.m, ale taky davam jogurt kazdy den a nekdy jeste odpo ovoce se zakys.smet nebo tak. Ale spis bych se priklanela k necemu tucnejsimu nez activia (napr.ta zakys.smet nebo chocensky smetanovy).

medvide1
30. čer 2011

Tak take mam sice starší ditko ale myslim si že 2x denně určitě nevadi ale davala bych třeba honlandii než aktivii!!a pak od toho hami si myslim že je v pohodě!

handm
1. črc 2011

ahoj, dávám jogurt každý den - odpolední svačinka, malý by se po něm mohl utlouct 🙂 Někdy mi přijde, že by klidně zožral celou velkou Hollandii 😉 Dávám tu, pak Choceňský, řecký, z Valašska - activii a podobným se vyhýbám 🙂 spíš by mě zajímalo, kolik myslíte, že je tak max dávka?!🙂

barevka
1. črc 2011

Osobně si myslím, že v tomto věku bohatě stačí jeden jogurt denně. Je to přeci jen bílkovina a tu takhle malé děti neumějí pořádně zpracovávat a zatěžují játra... Dle našeho pediatra je nejlepším jogurtem pro takhle malé děti obyč. Aktivia bez příchuti. Dávám ji od 7 měsíců a malá se po ní může utlouct...

marinka
1. črc 2011

Taky bych dávala jeden denně.. Activia je pěkné svinstvo, že to tak musím napsat, takže radši Hollandii, Valašský, Choceňský, jak tu holky psaly..

rennu
1. črc 2011

My dáváme jogurt dopoledne - Choceňský nebo Hollandii neochucenou, když je nouze, dám i ochucený, ale jen vyjímečně, jinak kojím 3x denně , ráno, odpo po svačině na zapití a před spaním.....ale náš spapá všechno s chutí..ale mnoho bílkovin zatěžuje nejen játra, ale prý i ledviny, kdyý jsem se ptala dr. na tvaroh a apod...... občas dát lučinu, žervé, prý i pribiňák....ale nepřehánět to...takže za nás 1x denně je dostačující 🙂

crawler
1. črc 2011

dle odborníků by se to s mléčnými výrobky nemělo přehánět...přemíra bílkovin škodí ledvinám a i zahleňují a dokonce jedna lékařka mluvila o vynechání mléčných výrobků kvůli zánětům středního ucha atd...Každopádně lze si najít odborné info. Osobně myslím, že 2x denně neprospívá - já bych spíš dávala 1denně když tolik šmakuje, ale pokusila bych se najít něco jiného, co bude chutnat a jogurt ob den...

katka82
1. črc 2011

Ahoj 🙂
tak my dávali jogurt až někdy od 10 měsíce a to jen bílou hollandii 😉 myslím že do roka 1 denně bohatě stačí 😉 s tím pribinákem a pod. pozor je tam tvaroh a ten do toho jednoho roku rozhodně NEE! 😉 tvaroh obsahuje velké množství mléčné bílkoviny 😝 a ta přesně jak psala Barevka zatěžuje játra a i ledviny 😉

storm07
1. črc 2011

Jádávám jogurt 1x denně, někdy i 2x. Jelikož nechce mlíčko, max. k snídani,tak si myslím, že to není moc

antana123
1. črc 2011

Ahoj u nás to bylo velmi podobně taky ze dne na den přestal pít UM ted se to zlepšilo no já nevím jak ostatní ale on nechtěl nic jíst a hlady dítě nenechám takže si myslím že 2x denně to je v pohodě já taky dávala + na svačinku i ovoce aby jedl aspon něco u nás ta nechut na UM trvala asi 4týdny pak to bylo ok

nadka25
1. črc 2011

No tak u nás jsou jogurtíčky velice oblíbené 🙂 🙂 . Obě mé děti jogurty milují, mohla bych to kupovat i na vagon mají v oblibě hlavně 2 značky KOSTÍKY a PIŠKOTÍKY navíc i já to miluji. Takže se toho vůbec neboj, na mých dětech se to ve vývoji nijak neprojevilo takže nevidím problém ve dvou i více jogurtech.

luthien.k
1. črc 2011

@ladykiler, samozřejmě tu převládá většinový názor (že se přece nic nemůže konzumací kvant jogurtů stát, jsou přece taaak zdravé, jak denodenně slyšíme v TV, hlavně o těch nejméně vhodných, sladkých, s hromadou přídavných látek, jako jsou zmiňovaní kostíci, piškotíci atd. - když už, tak plnotučný jogurt ve složení mléko a kultura), nic jiného jsem nečekala, ale já se rozhodně přikláním k tomu, abys dál zkoušela spíš UM.
Jogurt není jako UM upraven pro potřeby miminka, jistě je to daleko lepší a stravitelnější varianta než kravské mléko, ale jak tu už zaznělo, jeho obsah bílkovin je proti UM značně vyšší, což zatěžuje ledviny. Například v Belgii, kde bydlí jedna známá, mají striktní "zákaz" jogurtů až do jednoho roku - jiný kraj, jiný mrav.

romana29
1. črc 2011

Co je na Aktivii nezdravého?
Na Kostíky atd. se neptám, tam je to jasné, éčka podporující hyperaktivitu atd., ale o Aktivii jsem nic neslyšela a Gábince velice šmakuje 😖

bufina
1. črc 2011

My jsme dávali denně jen jeden jogurt a to k snídani. Večer pak nějakou mléčnou kaši. Ještě kojíme před spaním, ale jinak mlíčko doplňujeme Banánovým sunarem vždy ráno a odpoledne po probuzení. Tak by se taky dalo vyzkoušet nějaký to ochucený mlíčko. Ten banánovej Sunar chutná jak třeba ty mlíka od Mulera, bych to mohla pít taky 😀 , žádná taková ta pachuť UM....

anieanne
1. črc 2011

Dávám jednou denně, k odpolední svačině. Jinak ráno na chlebík dostává trochu Lučiny, a před spaním a v noci UM.
A co se týče značky jogurtu - netvrdím dávat kelímek za tři koruny, ale zase to nepřehánět ani v "tom nejlepším". My dáváme různé - Holandii, Activii, Dobrou mámu, Yoplait, bílé i ochucené...

cacenka_d
1. črc 2011

Ciste teoreticky by neco mohlo byt na spojeni jezeni jogurtu a problemy se zanety ousek, kdyz to tak vezmu, ja jsem zacala jogurty, mliko apod. snad krome syru a vanilkoveho mlicka prijimat tak v 17 letech nejdriv, jako neco malinko jsem spapala, ale ne moc nikdy mi to nejelo a je fakt, ze nemam pichany usi ani jednou. Ale to je proste jen domnenka 🙂

alisek
4. črc 2011

osobně bych dala jogurt jen jednou denně od 1 roku bych přidala něco s tvarohem mixnutým s jogurtem/smetanou ale pokud odmítá UM tak bych nejdřív zkusila vícero značek UM (dávají vzorky v lékárnách) a při tom ten jogurt i 2x denně dala, jinak ne

a co se týče kvality jogurtu
http://www.chemievjidle.cz/jogurt

8petule8
6. črc 2011

Wow, activie vede, koukám 😀 😀

catherin89
6. črc 2011

Ahoj, podle mě by ses měla řídit vlastním rozumem co sama uznáš za vhodné, pokud myslíš, že dítěti vyhovují 2 jogurty tak mu je dej. Dnes každý přijde s něčím, děti nesmějí jíst tohle, děti nesmějí tamto... Kdyby ses měla řídit uplně vším co se smí nebo nesmí tak, nebudou moct jíst vůbec nic... Bílkoviny a v kterém jídle nejsou??? Jsou všude takže se jim stejně nevyhnete...

domiz
10. črc 2011

taky bych dala jen jednou denně aspoň my teda dáváme..akorát jsme začali taky activii,ale ted dáváme dětský jogurty banánový od nestlé..mlíčko pije sunar banánový a moc jí chutná🙂taky nevím co je na activii špatnýho?naší Gabce chutná a mě taky...

hansed
13. črc 2011

Myslím, že jeden jogurt denně stačí, ale ty jsi matka, takže se řiď zdravým rozumem... rozhodně jak psaly holky, tak než activii, tak kup hollandii apod., jsou zdravější....
Když malá nechtěla jogurt, jednou týdně jsem dávala pribiňáčka, ale pak přišla na chuť jogurtu...
Zkus třeba do mlíka dát trošku přesnídávky, to jsem zkoušela, když malá nechtěla mlíko a oblafla jsem ji 😀 a jednou denně dej kaši 😉