Kombinace příkrmů, jak postupovat a kdy začít?

lucijenkaa
26. lis 2013

Ahoj holky,tak jsem začala malé dávat príkrmy a chtela bych poprosit o rady jak postupovat a kdy začít v jeden den kombinovat zeleninu,brambor,zeleninu,masozeleninu,presnidávky,kaše v jeden den.?Malé jsou 4 mesíce,dekuji moc

pavlise
26. lis 2013

Ahoj, já jsem dostala od pediatričky takovou brožurku a v ní je - že ve 4. měsíci dávat k obědu část zeleniny a dokrmit mlíkem a večer kaši; v 5. měsíci k tomu přidat na svačinku ovoce (je jedno, jestli dopolední nebo odpolední) - tu by měla sníst celou bez mléka (malá ale mlíko vyžaduje, takže po svačince dostane ještě trochu mléka); pro 6. měsíc je tam to samé co pro 5. měsíc; a v 7. měsíci se přidává další svačinka (takže jsou už za den dvoje ovoce). Další měsíce si z hlavy nepamatuju, musela bych se podívat... Podle tohoto schématu zatím jedu 🙂

lv
26. lis 2013

pokud jí stačí zelenina + za 3týdny přidané maso, jako obědový příkrm - nemusí se hned dávat i druhý příkrm, tedy obvykle kaše..to je individuální..a s tím kombinováním u oběda 1 druh zeleniny zkoušet tak 3-4 dny, pak je možno zkusit další a to samotný, nebo do kombinace s vyzkoušeným /třeba cuketa 3 dny, 4.den cuketa brambor../..na další příkrm má čas, tak do toho půl roku /dopolední svačinka/