Krupicová kaše

karotky
30. lis 2007

Ahojky maminy!
Mám dotaz:"Od kolikátého měsíce může dítě krupic.kaši?"
A potom by mě zajímal poměr na 150ml,pokud bych jí vařila z krupičky.
Díky předem za rady 🙂

smardik
3. srp 2010

já teda dávala Tomovi kaše mléčné a krupicovou až někdy po roce, Honzík má půl roku a kaši zatím neplánuju. A jinak kaši má dodneška občas TOmášek bud tu krupicovou a na to trošku granka to má rád nebo mu kupuju mlíčko s kaší, ty kaše z krabice mi už nechce

pia22
3. srp 2010

@bekulkamama ja krupicovu ani inu kasu nevarim, my pouzivame instantne a tam ta chut je podstatne ina ako pri varenej. Jasne, ze ked bude maly velky, tak mu budem robit klasicku krupicku-varenu s mlieckom😉 Ale je dolezite, aby maminy vedeli, ze sa to pri zavadzani prvych prikrmov da aj inak.

bekulkamama
3. srp 2010

@smardik jééé čau Jani.. co ty tu? 🙂 mě to jí já jen že jsou tak drahý ☹((( a vydrží pár dní jenom pf

@pia22 jak máš staré dítko???

smardik
3. srp 2010

@bekulkamama občas tu chodím, aspon se tu vždycky pobavím 😀 😀

bekulkamama
3. srp 2010

@andelka to si piš že to letí 😀 tak já se mléčných nemojím však v tom není kravské mléko, no já krupúic. teda zbožňuju jako hrom 😅 od dětství až doteď bych to jedla furt ale manža chce maso 😀 tak musím vařit tropškujinak 😅

bekulkamama
3. srp 2010

@smardik jéééé to ti teda pěkně děkuju 😀

smardik
3. srp 2010

@bekulkamama tebe jsem nemyslela neboj se, nepotřebuju se tady dohadovat ale tak celkově koníka 🙂

@pia22 jak máš staré dítko? píšeš že děláš nemléčné protože má jinak mléka dost tak by mě to zajímalo, mě i můj 21měsíční pije UM 3x denně a to má ještě mléčné výrobky

bekulkamama
3. srp 2010

@smardik bereš mni to z úst taky sem se chtěla zeptat my pijem mlíko často.. i do oběda občas dám např. jakoby omáčku když tvořím, taky nevím co furt mu vymýšlet amy neměl furt jen zeleninu brambor a maso ☹

smardik
3. srp 2010

@bekulkamama jo ono u těch malých dětí je to pořád dokola dokolečka-zelenina a maso nebo žloutek, ale za chvíli by jste už mohli zkusit červenou čočku myslím že od 8měsíce se může a u Toma měla velký úspěch 🙂

pia22
3. srp 2010

Moj maly ma 9 mesiacov a pije kazde 3 hodiny cca 160-170 ml UM.

bekulkamama
3. srp 2010

@smardik jj nad tou už dumám, dneska ji koupím a zítra asi zkusím k tomu obědu 🙂 mě říkala od 7 m. dr. no každá to zas asi říká jinak že

smardik
3. srp 2010

@bekulkamama my jsme začínali myslím kolem 8měsíce ale nevím to už jistě a fakt měla velký úspěch a dodneška ji má moc rád 🙂 hezky s bramborem a je to, je to chutově dobré,zasytí a je to rychlovka

@pia22 jaký máte přes den tak jídelníček jestli se můžu zeptat? jen tak by mě to zajímalo

bekulkamama
3. srp 2010

jen povaříš a rozmačkáš brambor k tomu jo? hmm to sem zvědavá no to je za chvíli 8 m. to uteče jak voda 🙂

pia22
3. srp 2010

@smardik myslim co maly papa, alebo ako casto, ake mnozstvo alebo co?

bekulkamama
3. srp 2010

@pia22 v 9 m. pijete UM co 3 h.? a jiné jídlo???

pia22
3. srp 2010

Maly papa 4 mesiace prikrmy, 3 mesiace 2x denne, od 10. mesiaca zacneme 3x denne, 1. prikrm zvycajne ovocie alebo kombinacia ovoci+kasa, 2. prikrm zelenina+priloha+kasa, ak je husty, bez kase. Potraviny, kt. papame: krupic. psenicna, ovsena, psenicna, 4-zrnna, ryzova kasa, zemiak, mrkva, jablko, banan, cuketa, cervena sosovica, karfiol, tekvica, cervena repa, brokolica, slivky, vajecny zltok, kazdy tyzden pridavame 1-2 nove potraviny.

pia22
3. srp 2010

Este som zabudla, ze prikrmy papa v plnej davke, t. j. 160-180ml a vyber potravin je ciastocne obmedzeny, nakolko sme obaja silny alergici a malinky sa narodil ako rizikovy novorodenec a ma urcity specialny rezim.

bekulkamama
3. srp 2010

@pia22 tak proto k tomu tak přistupuješ 🙂 aha a to jídlo zapíjí vždy mlíkem?? a co vodu, čaj?? kolik toho vypije?? nevím zda je dobré tak často mlíko, podle mě si na to hodně navykl ne? ale chápu tě s tou alergií to musí být těžké..

pia22
3. srp 2010

@bekulkamama prikrmy mlieckom nezapija, pije vodicku a ine, UM po papani to by uz bolo dost vela na brusko...mliecko dostava minimalne hodinu po alebo pred papanim. Frekvencie papania si urcuje sam a aj podla gastroenterologa je to v poriadku, je to ciastocne dosledok toho, ze sa narodil silne hypotroficky a bol prve tyzdne zivota sondovany. Ale to uz prechadzame do inych oblasti a dost odbocujeme od temy. Som rada, ze vas moj nazor zaujal i ked dost odsudzujucim a skeptickym pohladom, ale je to moj nazor a nasa skusenost, nikomu ju nevnucujem ani nikoho neodsudzujem, ak ma na vec iny pohlad. Chcem len, aby maminky, pokial to potrebuju, vedeli, ze sa to da aj inak. To je vsetko, co som k danej teme chcela povedat.

bekulkamama
3. srp 2010

@pia22 jsem z toho jelen, proč to mlíko pije tak často???

bekulkamama
3. srp 2010

@pia22 v pohooo, každej má nějakej názor, právě proto se to tu probírá aby si mamky radily 😅

sylvia20
4. srp 2010

@babulka
Svata pravda....nechapem, ako niektore mamicky hazarduju so zdravym svojho dietatka a pchaju mu vsetko mozne...az mi je zle, ked vidim ,ako 8-10 mesacne dieta sedi v kociariku zababrane az po usi od cokolady , ktoru este zapija Jupikom !!!! Ke d je raz pisane, ze dieta nema do roka, dokonca som citala aj do dvoch pit kravske mlieko, tak preco to niektore matky nerespektuju......ked mame taku jedinecnu moznost, ktoru nase mamy nemali, informacie z netu, tak preco to niektore ignoruju? Tie vyskumy o detskej vyzive, ktore presli nejakou genezou tu pred 30-imi rokmi neboli...ked nas nase mamy zacali prikrmovat pomaly v 6-tom tyzdni 🙂 A aj svet sa trosku zmenil...kysle dazde, ozonova vrstva...atd.

bekulkamama
5. srp 2010

@sylvia20 já sem zas byla svědklem u 10 m. kluka jakmu maminka cpala knedlík namočený v guláši, pivo to férově si lokl, a ten bílý okraj tuku z anglické co si někdo odloupl mu strkala prej na sílu 😕 🙄 😠
no co na to říct že 😒

juliakocka
5. srp 2010

@sylvia20 no si predstav, že čo sa týka kravského mlieka.....moja kamoška dáva malej od 3 mesiaca života....prvý mesiac kojia, druhý mesiac kupovala bebu ale je to finančne náročné, takže nemala na výber.........a si predstav, že malá je v pohode a to už má 2 roky.........jednoducho ak dieťa ma predispoziciu na alergiu kravskeho mlieka, tak ty možeš aj do 3 rokov mu nedávať mlieko a ono potom alergiu dostane......ale ak nemá tak nie je problem......aj ked ja dám až od roka ako sa odporuca, lebo nastastie kojim

bekulkamama
5. srp 2010

@juliakocka to jsem taky slyšela, stejně tak s lepkem, že to prý neovlivním... ☹ zas nějaká novinka 😖

tereza79
15. únor 2011

@sylvia20 nakoniec je zarážajúce že nám ktorých mamky prikrmovali dobre že nie od šiesteho týždňa nič nieje a nič nám nebolo a tie deti na ktoré sa dáva taký pozor majú alergie a sú choré,zaujímavé...

mamkaivka
15. únor 2011

@tereza79 choroby a alergie sú o celkovom životnom štýle, ktorý je iní než bol keď sme boli malé deti. Niektoré maminky vytvárajú doslova sterilné prostredie pre svoje deti, idú von, len keď je slnko a teplo. Ovocie a zelenina v obchodoch samé pesticídy atd.. Ináč dieťa, ktoré papá to čo by nemalo na svoj vek nemusí mať problémy teraz, tie sa objavia až v neskoršom veku ba až v dospelosti. 😉

andy80
15. únor 2011

Krupicovou kaši jsme nikdy nedávali, ani teď, když jsou děti starší jí nechtějí. Dávala jsem nemléčnou rýžovou kaši do kojeneckého mléka, později jsme dávali mléčné rýžové kaše s příchutí.

Jinak, jak psala @juliakocka , taky mám kamarádku, která dávale dětem od tří měsíců kravské mléko, které kupovala od soukromníka, vždy ho převaařovala. Malé je 7, malému 5 a obě děti jsou zdravé, žádné alergie nemají. Já teda dětem kravské mléko dávala hodně pozdě, tak od dvou let, protože ho předtím ani jeden nechtěl, dlouho obě děti měly UM.

@pia22 Taky se mi zdá divné hodinu před jídlem dávat dítěti mléko. Vždyť jídlo má plně vynahradit dávku mléka.

pia22
15. únor 2011

@andy80 to uz je passe😀 Uz papame pekne mliecne davky a prikrmy. Ale neriesila som to, upravilo sa to same, aj ked to dlhsie trvalo😉 To mas ako ked si kojene deti pytaju po prikrme este "cucnut". U drobcekov setko postupne dozrie, vsetko ma svoj cas🙂

andy80
15. únor 2011

@pia22 Jo, teď koukám, že už je to staršího data :D