Krupicová kaše

karotky
30. lis 2007

Ahojky maminy!
Mám dotaz:"Od kolikátého měsíce může dítě krupic.kaši?"
A potom by mě zajímal poměr na 150ml,pokud bych jí vařila z krupičky.
Díky předem za rady 🙂

wladka
31. led 2008

ja malinkej od roku robievam krupicu, papka mi ju pekne, miluje ju hlavne.. 😉 je riedkejsia.. pravda, ze ju obcas zapece..ale to zas riesim rano s ovsenymi vlockami, alebo jablckom nalacno, alebo jablko-mrkva nastruhana.. a uz je bomba v plienkach 😎 ..

do 14mes som krupicu robila v UM.. a odvtedy sme na plnotucnom mlieku, Rajo sa mi zda najlepsie 🙂

netreba to prehanat.. ozaj, s mierou sa moze vsetko 😉

zoya1
31. led 2008

Asi ma ukameňujete, ale moja malá jedla respektíve pila krupičku už ako 3 mesačná. Bola neustále hladná, aj keď sme jej kupovali Nutrilon Forte - s dlhotrvajúcim zasýtením. Nevydržala v noci spať ani 2 hod. Tak sme skúsili pol kávovej lyžice krupičky do Nutrilonu a spala celú noc. Zatiaľ jej nič nie je a dúfam, že ani nebude. Skúšali sme prv tie ryžové kašičky ale tie nechce doteraz.

medvedik21
1. únor 2008

Tak mne gastroenterologicka povedala ze krupicku uz mozem davat....mame alergiu na bielkovinu kr.ml. takze toho vela nieje co mozeme papat....tak ju cacnem davat 😉

lenkazdenek
22. únor 2008

Tak holky já papala kaši od njákých půl roku,jinak jsem na sáčku krupičky anička našla že od 8 měsíců do 1 roka se musí odmáčet a piškoty jsou od 6 měsíců ,je to psaný na obalu 😉 tolik jen vyčteno o prxi zatím psát nemůžu 😅

emjee
12. dub 2009

grososova • 1d • 10. apr 2009 o 21:22
Mamičky odkedy možu naše ratolesti papat detskú krupicu.

lenka386 • 2d • 10. apr 2009 o 21:25
Niekde som citala, ze od 7 mesiacov, ale neviem ako ju pripravit..

standu • 1d • 10. apr 2009 o 21:28
ja davam len obcas, asi od 8.mesiaca...minule som sa docitala, ze je nevhodna do 3! rokov....ale celkovo by sa mohla davat od zavedenia lepku, takze si vyber

dandulina • 1d • 10. apr 2009 o 21:44
Od 8 mesiaca sa zavadzaju potraviny s obsahom lepku (obilniny, muka a vyrobky z nej). Ja som dala aj detsku krupicu. Pripravujem ju tak,ze zmiesam trocha krupice s vajecnym zltkom a urobim take halusky do zeleninovej polievky a trocha rozmixujem. Malemu to velmi chuti.

junovka • 2d • 10. apr 2009 o 21:49
ja som zacal davat krupicu, kedy sme zacali s lepkom, cize na 8 mesiacov.Ono je fakt, ze na niektorych krupiciach je napisane, ze nevhodne do 3 rokoch, ale na niektorych je napisane , ze uz od 6 mesiacoch.
Ja som ju robila a zatial robim v UM, popripade vo vode

soanpe
1. kvě 2009

a co ty instantní krupicové kaše?
Ty jsou moc dobré

laluchova
1. kvě 2009

mne malá tiež papala tie instantné každý boží večer to bol už jej rituál, kúpanie a papanie a do hajan, ale jedla ich od 6 mesiaca a asi pred dvomi dnami ich začala vypľúvať asi ich má už dosť tak som vyskúšala uvariť redšiu krupicu ale z UM, nakoľko sa mi v 11mesiacoch sama odstavila a no problém...papá aj puding jej tak varím...ja dám zovrieť mlieko , do trošky studeného dám krupicu a potom hotové uvarím a je na vrch trošku banánového granka a je... 😉

netmona
2. kvě 2009

môj bobak zje skoro všetko čo je sladké,,,aj krupicová kaša so škorícou 🙂

pistok
29. kvě 2009

timi bude mat o chvílu 11mes a sme na sunare premium probiotickom
kašičky nechce vobec žiadne, skúšali sme rozne značky
a pred 2 dnami sme s manželom jedli klasickú krupicovu kašu z kravského mlieka a malý sa pytal tiež
manžel mu dal ochutnat a on si pytal stále znova a znova
ešte pred mesiacom nechcel ani tú našu, preto som myslela, že olizne lyžicu a nebude chciet
teraz rozmýšlam, že by som mu skúsila uvarit, ale so sunarom
neviem ako to spravit, lebo som videla v obchode aj instantnu krupičku do tepleho mlieka rozmiešat, len som nemala čas si to lepšie prečítat, lebo sa timi zobudil
čo mi poradíte, prípadne recept na puding so sunarom
aby som bola pripravená, ked po roku budem skúšat
dakujem

ukana
29. kvě 2009

pistok, ja som si spravila normalne flasku sunaru, nechala trochu vychladnut a potom v tom normalne uvarila krupicu............po roku a pol sme presli na KM..........

ukana
29. kvě 2009

do vyvaru su dobre halusky z krupice, zmiesat vajicko s krupicou na hustu kasu a potom do vriaceho vyvaru cez sitko spravit halusky........to je vhodne tak od 10 mesiacov, je to syta polievka na obed alebo veceru 😉

berenika39
30. kvě 2009

ahoj, já to dělám tak, že namočím normální dětskou kkrupičku do vody, podle toho, jak si vzpomenu - tak na půl hodiny, v té vodě uvařím kaši, ne hustou, pak sunar 4 odměrky rozmíchám na kašičku v malinkém množství vody a vliju to do kaše. Vařit by se UM nemělo. Zkus to, je to jednoduchý a dobrý. Dávám KK k obědu, jen někdy, střídám to s kaší z ovesných vloček a tu dělám úplně stejně, uvařím ve vodě a vmíchám sunar.

pistok
30. kvě 2009

sunar by se vařit neměl
ten recept s vodou je asi aj na sáčku, tiež som to tak chcela skusit
myslíte, že vařit obyč dětskou krupičku je lepší, nebo jenom smíchat instantní krupičku se sunarem?
tie halušky robievam pre nás s manželom do polievky a malému zatial varím zvlásť
ale skúsim ich urobit aj jemu so žltkom bez bielka - dobrý tip
dakujem obom
a puding ste neskúšali? alebo tiež s vodou ako krupičku a pridat sunar po uvarení?
ale to by som skúsila až omnoho neskor, až niekedy po roku - puding

danu
29. čer 2009

nikinka008 • 1d • Dnes o 21:41
Ahojte,chcela by som sa spytat kedy by sa mohla davat babatku detska krupica?Mama mi vravela ze by som mohla malej davat uz od 3 mesiaca,vecer pred spanim,a v noci ked sa nahodou zobudi tak uz len cajik.Ako ste na tom vy?dakujem 🙂

lenka386 • 2d • Dnes o 21:48
Ahoj!

Pokial viem, "obycajna" krupica sa moze davat od 7 mesiaca, a pokial ju chces varit do "klasickeho" mlieka, tak od roka..Skor mozno davat instantne kase(tusim od 4-5 mesiaca). Ja s nimi sice velmi dobre skusenosti nemam, ale su tu kocky, ktore si ich nevedia vynachvalit. A pokial ti malicka spinkava, netreba davat nic..

berenika39 • 2d • Dnes o 21:50
jéééé, to bývalo, s prvním synem před dvaceti lééééétyyyy.
ahoj, času dost, mlíčko stačí, pokud dáváš umělé tak celé 4 měsíce určitě a 5-6 klidně taky, pokud bude mimču stačit. Dneska se první řpíkrmy dávají až kolem půl roku a měla by to být zelenina v poledne. Krupice je težko stravitelná, nic to mimču nedá. Pokkud už bys nutně chtěla začít s kaší na noc, tak si kup instantní, určenou od 4. měsíce. Stejně bych řekla, že minimálně měsíc to neřeš a dávej mlíčko 😀 😀
Krupičnou kaši vařím ted občas, ale v poledne, dávám ji malénu od 8. měsíce, a i to je brzo, ale vymýšleli jsme jídelníček, který nenadýmá a je hustý - prdíkujem a blindíme.

JInak můžeš přelouskat První příkrmy tady "U Kojenců", podobné téma je na Receptech, a tam je myslím i samostatné Krupicová kaše.

Pokud si nebudeš jistá, mrkni na www.kojeni.net. Mamča to myslí dobře, ale fakt se dneska už ví o mnoho víc o výživě,alergiích a spol..

Přeju zdravý a hodný miminko!

lvice9 • 1d • Dnes o 21:51
Ahoj niki, dětská krupice se dětem nemá dávat do tří let věku, na trhu jsou dětské kaše ale až od UKONČENÉHO 4. měsíce. Jinak já bych s kaší nechvátala, času dost, večer stačí mléko. Já ji malému začala dávat až od ukončeného 6. měsíce, poraď se s pediatrem. Na trhu je i rýžová dětská krupice, kterou vyrábí Nestlé. S tou nemám zkušenosti, já kaše kupuju, ale malý nebaští všechny. Jinak za našich mamin to bylo úplně jiné, na ní nedej 😉

lalupa • 2d • Dnes o 21:54
nase mamy nam ju davali v pohode uz od 3m, ale vo vseobecnosti je tazko stravitelna a na vacsine obalov je dokonca pisane detom od 3 rokov
ja malym nedavam ako kasu, len vynimocne ako halusticky do polievocky,ale zacala som najskor od roka
je vraj pricinou mnohych alergii , no hlavne crievka v 3m urcite nie su na to este usposobene, tie sa vyvijaju min do 6m, takze nezatazovat
su tu maminy, ktore zacali zhruba vo vasom veku, ja by som urcite nedavala, ak zijes v zahranici a ma ti kto poslat, existuju ine neskodne a sytiace kasicky, ktore sa detickam mozu kludne davat od 4m, nie skor 😉 (ryzova, kukuricna,potom moznost pridania lepku)

missymici • 1d • Dnes o 21:56
Ahoj,mi dávali dětskou krupičku (mléčnou) od Hippu,moc dobrá,chutnala i mě a malému taky a dobře ho zasítila.Tá od Hippu je od ukončeného 5.měs.Nevídím v tom problém,klidně dávat večer,...mi jí davali odpolkoa ještě na večerní dávku mlíka,na něm bylo vidět že má v bříšku plno,tak vypil co potřeboval a do rána byl klid.Mi jsme na noc kaše nedávali,Daník si rád pochutná večer na mlíku.

mousunek • 1d • Dnes o 21:57
take bych radeji doporucila instantni kase ktere prodavaji primo pro mimi nez krupicku.... davame je taky hlavne na noc

shaula
29. čer 2009

Kurnik, než jsem dopsala příspěvek, tak to admini zamkli a musím psát znovu☹
Nikinka - všechno důležité už napsaly holky přede mnou - nespěchej, počkej minimálně do ukončeného 4. měsíce, lépe šestého. Krupici určitě ještě ne, nejdříve od doby, kdy začneš dávat lepek. Koukni na ty stránky, co dávala Berenika, nebo tady máš slovenské (ale to www.kojeni.net mi přijde důvěryhodnější) http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=450901
Kaši jsem začala klukům dávat až od osmi měsíců, a to jen dětské instantní, krupici zatím nedávám a asi ještě dávat nebudu, když tu čtu, jak je těžká...
Čaj na noc určitě ještě ne, dítě minimálně do půlroku to noční kojení potřebuje, tak ho nešiď zbytečně čajem. Na tekutiny máte času dost do 8 - 9 měsíců (někdo říká do šesti), teprve pak je vhodné přidávat jiné tekutiny než mléko. Výjimkou mohou být extrémně horké dny, ale i tak nedávat více než 200 ml za den!

briketa
29. čer 2009

Toto je len informativne vysvetlenie, co kto komu dava, ku tomu sa nevyjadrujem. Moj syn bol vylucne na MM bez prikrmov do 9 mesiacov ;)
Krupicna kasa je velmi tazko stravitelna, pretoze psenica obsahuje vela cukru a glutenu a ta dnesna je uz tak geneticky zmodifikovana, ze je velmi tazko stravitelna. To je prvy dovod a druhy je ten, ze sa miesa z mliekom. Je uplne jedno ci pouzijete UM, ktore su aj tak na bazach KM, alebo samotne KM.
Zaludok pouziva na spracovanie skrobov (krupica) a bielkovin (mlieka) ine enzymy. V takejto kombinacii uvolni obidva enzymy zaroven a tie sa navzajom zneutralizuju. Strava tak ostava v zaludku dlho nestravena a vypustaju sa vzniknute toxiny, ktore travia organizmus. Vam sa zda ze vasim detom nic nie je, ale pozrite sa na priemerny ved ludi na Slovensku. ALebo staci ako vyzeraju styridsiatnici.... tam sa to krasne ukaze, na akej strave ludia ziju a kolko maju, ci nemaju pohybu.

bekulkamama
1. srp 2010

ahojky zrovna řeším téma kaše, tohle téma se hodí!!! jdu si vás pročíst...

pia22
1. srp 2010

Krupicovu kasu miesame s vodou, nevidim dovod miesat akukolvek kasu s mliekom.

editah222
1. srp 2010

@pia22 Já myslela, že kaše se míchá s mlékem, aby děti měly dostatek mléčné dávky 🙂 Já dávám kaše málo, naše holčička dává přednost jiným pochutinám.
A když už kaši vařim tak instantní rýžovou.

pia22
1. srp 2010

@editah222 ja nerozrábam kaše s mliečkom z 3 dôvodov: 1. malý pije dosť mliečka 2. kaše s mliečkom sú dosť ťažké a hlavne 3. ja podávam kaše málokedy samostatne, miešam ich do ovocia, zeleniny, čím sa príkrm jednak zahustí a získa aj na výživovej hodnote. Napr. krupicovú s ovocím, ovsenú, pšenovú, ryžovú, 4-zrnnú s ovocím alebo zeleninou na raňajky, alebo ako obed, príp. samostatne 😉

bekulkamama
2. srp 2010

no s vodou by mi to moc nelezlo.. to si asi ty sama nejedla že? 😖

pia22
2. srp 2010

Pravdaze jedla. Pri tom co davam malemu papat kladiem dôraz na vyzivovu a energeticku hodnotu a nie na moje chutove preferencie. Nechapem, preco by som svojmu dietatu nemala dat aj to co mne nechuti, ak je ochotne to papat a je to prenho zdrave a prospesne.

bekulkamama
2. srp 2010

pia no já nevím léééta se ta krupice dělá v mléku, tak nevím proč by měla být výživná vařená ve vodě 😒

shaula
2. srp 2010

Souhlas, takhle je to de facto jen mouka rozmíchaná ve vodě... To zdravé (?) a výživné na krupici je to mléko 😉

pia22
2. srp 2010

Ja podavam psenicnu krup. kasu z dovodu prijimania lepku a primiesavam do nej ovocie, ostatne kase miesam s ovoc. a zelen. prikrmami, ako som uviedla vyssie. Nas maly pije 1200ml UM denne, co je maximum, takze nevidim dovod postupovat inak.

bekulkamama
2. srp 2010

@shaula přesně, souhlasím! jako já bych to nejedla.. a jak to dát malýmu 😝 blééé
@pia22 lepek je v tolika věcech!!! proč mu dávat nechutnou kaši a když to uvařím s mlíkem tak lepek jako zmizí??? 😀 😝 😉

andelka
2. srp 2010

Jako nic proti, ale MM bych taky nepila, a jak malému jede 😀 Nejedla bych ani nesolené, neslazené věci a děti to tak mít musí. Neberte jídlo pro děti podle svých chutí 😉
Já to chci dělat jako
@pia22 a to ještě z počátku ne krupicové kaše, ale bezlepkové a krupicovou až naposled a ne do krvaského mlíka. I sama sobě když dělám ovesnou kaši, tak dávám mlíko a vodu půl napůl.

bekulkamama
3. srp 2010

@andelka jo jasný však je to každého věc, já psala jen svůj názor, nikdy bych malému nesolila a nebrala chuť dle sebe ato mi to jeho jídlo aj chutná to je vidět jak lidi solí zbytečně moc.. mléko nepodám normální ale pak to udělám v UM.. by mě zajímalo ještě zda pia někdy dala dítěti nějakou mléčnou kaši, nebo jen ty nemléčné.. ??? krupice se ve vodě nevaří, nikdy se nevařila, asi to fakt nepochopím 😀 ale v poho Pio fakt je to na každé.. jen mě zajímalo kdo si co myslí dočítám ty stránky tu a je to zajímavé... 😉

andelka
3. srp 2010

@bekulkamama když on ten příspěvek zněl jakože, když to nechutná mně, tak malýmu to nedám 😉 což je blbost.
Já bych dávala nemléčné kaše a krupici do mlíka až úplně naposled, po roce.
Já jsem prý krupicovou kaši jako děcko nechtěla, jen bramborovou. A to víte, tehdy byla krupička gro 😅 zato dneska ju mám ráda, i různé jiné kaše. Ale jako s mlíkem je to fakt hodně hutné, i na mě.

andelka
3. srp 2010

Jinak já taky študuju už dopředu, času není moc a člověk musí mít trochu přehled. Tak jako jsem si zjišťovala věci kolem kojení ještě před porodem, tak teď zas pomalu sleduju co a jak s příkrmy, i když má prcek teprve 3 měsíce. Ale ono to tak rychle utíká 😅