Kterou mám zvolit kašičku pro šestiměsíční miminko?

nety88
16. únor 2012

Ahoj, chtěla bych poradit, jakou mám vybrat kašičku. S příkrmy jsem začala už od pátýho měsíce, takže zeleninku i ovoce už baští. Chtěla bych mu ale dávat na večer ještě kašičku, protože se v noci budí na kojení. A já už bych se moc ráda vyspala 🙂 Nevím, jestli mám koupit nemléčnou nebo mléčnou. A pokud nemléčnou, tak jestli mu to míchat s vodou nebo spíš s odsátým mlíčkem. Máte někdo zkušenost? A s jakou značkou jste spokojené?
Děkuji moc 😉

veruska007
16. únor 2012

Já jsem pro mléčnou, nemléčná není nic moc a spoléhat na to, že každý den dost odstříkáš... naví to ohřívané mateřské mlíčko mi nepřijde nic moc. Nejvíc chutnají Nestlé, první kaše a vanilková... obě jsou 4+, krásně voní a malý by se jich nacpal k prasknutí. Levné a chutné jsou Babylove, ale je jich hodně velká spotřeba, takže se nevyplatí.

marketnieuw
16. únor 2012

@nety88 pokud s kasi zacinate, tak bych zvolila zatim tu nemlecnou (ryzovou)
male nejvic chutnal Nutrilon a Hipp
nevim, jestli je chyba ve mne 😅, ale Nestle mi hrudkuje

a bohuzel, kase tedy zarukou celonocniho spanku neni 😅

elana
16. únor 2012

tak já si nemyslím, že nemléčná je nic moc-naopak, podle mě jsou chutnější, protože se rozdělávají do mléka, kdežto v mléčných je mlíko už sušené a dává se to do vody (osobně taky mám radši bramborovou kaši kam dávám mléko, než tu, co sypu do vody)...ale to je jedno, k otázce: v půlroce můžeš dát jakoukoli, mléčnou, nemléčnou, obilou (tj. s lepkem) i rýžovou (tj. bezlepkovou), vyber si podle toho, jak je Ti která značka sympatická (já kupuju Nestlé a Hipp) a (pro mě) důležité kritérium je, aby v kaši nebyl přidaný cukr (např. Sunarky jsou ukrutně přeslazené a na cukr má takovéhle dítě času ještě moře). A jak už tu ale padlo: je dobré počítat s tím, že kaše není zárukou dobrého spánku, jak je sladká (i ta neslazená) a hlavně hustá, tak se některé děti (třeba to moje) budí pro změnu žízní (i když jen jednou za noc, dám ředěnou šťávu a spí dál). A to nedávám kaši na lžičku, ale dělám nemléčnou do flašky s UM tak, aby zůstala hodně tekutá (tj. na 150ml UM 2 odměrky kaše).

petkula
16. únor 2012

já dávám někdy nemléčnou - třeba jáhlovou a do toho nastrouhanou hrušku nebo přesnídávku a někdy mléčnou třeba s příchutí banánů. Kupuji zn. Babylove z DM drogerie a nezdá se mi, že by měly větší spotřebu oproti jinými kaším. Dávala jsem je i staršímu synovi a nebyly žádné problémy.
Ale musím tě zklamat, na kojení se budí i v noci - uložím ho ve 20 hodin, má kaši a pak před spaním ho ještě kojím a budí se kolem 1 a někdy kolem 5 ráno.

helcenka
16. únor 2012

Já u obou dětí volila nemléčnou, ty mléčné bývají šíleně sladké a to nemyslím, že je vhodné pro takhle malé miminko. Jestli budeš kaši dávat lžičkou, tak k ní můžeš přidat leckajé ovoce, přesnídávku a to můžeš udělat z vody, jinak ji udělat z odstříkaného mlíka a nepřidávat třeba nic.
Já kupovala Alnaturu třeba jáhlovou nebo čtyřzrnnou a pak rýžovou nemléčnou od Hami.
Ale musím říct, že teď moje 10 měsíční dceři kaši taky dávám na spaní, už 2 měsíce a stejně se v noci pořád budí. Vstáváme cca 6x... Už se taky těším, až se vyspím... 😉

sarunatko
16. únor 2012

Doporučuju rýžovou krupičku od Nestlé - do toho nastrouhat jablíčko nebo rozmačkat banán. Mojí dcerce to chutná nejvíc.

ja.na81
16. únor 2012

Ja davala kase od Babylove, Alnatury (nemlecne, rozdelavala jsem je do Babylove mlika, ja nikdy nic neodsala)... na uplny zacatek (u nas teda az v 9. mes) jsem koupila ryzovou od Nutrilonu... ale na kojeni se mi maly v noci budil az do roka 😉

kachen
16. únor 2012

Kupuju Nestle, obcas Hipp. Zacala jsem s ryzovou nemlecnou, nez mne doslo, ze je velka spotreba jak kase, tak mleka, protoze nemlecne se michaji s mlekem. Takze uz jedine mlecne. A Sunarky jsou fakt hnusny sladiska.

helulela
16. únor 2012

Rozhodovala bych se podle toho, jestli má malá nějaké dispozice k alergiím. Pokud ne, dala bych mléčnou. Pokud ano, pak bych vybrala nemléčnou a udělala ji do MM nebo HA UM. Nemléčná do vody mně osobně přišla nic moc a navíc tím vypustíš jednu mléčnou dávku. My ze začátku dávali neslazené, neochucené. Z bezlepkových rýžovou, kukuřičnou, jáhlovou, z lepkových tří- a vícezrnné😉 A mimochodem, na spaní to moc vliv nemělo 😉

zelvy
16. únor 2012

Ahoj, u nás vedly kaše Nutrilon,mléčné.

mkr
16. únor 2012

nemléčnou kaši přidávám do zeleniny někdy k obědu ( jáhlová, rýžová, kukuřičná) mléčné používám babylove, podle mě nejsou tolik sladké a nestává se mi, že by mi po chvilce zřídla jako to dělá třeba nutrilon, jak už bylo psáno, kaše vám nezaručí, že prcek bude spát, malá se budila dokud jsme nepřestali kojit (13m) a to jsem jí mohla futrovat čím jsem chtěla, stejně každé 3 h byla vzhůru na kojení :(

ciernavila
16. únor 2012

ja som davala najprv do sunaru nemlecnu, potom ryzovu a Neslte prvni kase, neskor som skusila aj kukuricno-ryzovu. Teraz mam doma zo zdravehoobchodu jahlovu, kukuricnu, experimentujem , nezarabam len tie krabicove ale mixujem rozne pomery pripadne dam do toho ovocie, ci par lyzic jogurtu, ale to az nesor. Na zaciatku som davala tie nemliecne a asi po mesiaci mliecne.

kacii
16. únor 2012

my zacali nemlecnou ryzovou od Hami a delala jsem ji do vlastniho odstrikaneho mlicka...ted se mi nejak nedari odstrikavat a tak mame ted mlecnou prvni kasi od nestle..male chutna asi vic, uplne do ni pada, jen mne vadi, ze je takova aromatizovana a podbiziva a bojim se, ze ji naucim na takove sladke, i kdyz chutove vubec sladka neni, jen tak voni...kdyby slo odstrikavani dobre, rozhodne bych zustala u te nemlecne... 🙂

mrsblack
17. únor 2012

My začínali s mléčnou kaší od Hami První kaše a dneska malej papá všechny druhy od Hami. Ale jak píše @marketnieuw, bohužel to není záruka odbourání nočního krmení - kaši dáváme od 4. měsíce a krmit v noci jsme přestali až v 9. 😅

dana3262
17. únor 2012

Vubec neni pravidlo, ze kdyz dite na noc sni kasi, tak se ak nebudi. Co ja vim, tak je to spis naopak protoze ho boli brisko. Jinak jsem koukala, ze ted jsou nejaky kase i z koziho mleka. Rikaji tomu kozi kase. To je asi novinka.

ofelieee
17. únor 2012

ahoj, já vařím normálně z rýže/kukuřice/jáhel , nemám moc důvěru k těm komplikovanejm kupovanejm, a Kubovi jedou všechny, rýžová asi nejvíc... na začátku jsem mixovala

amell
19. bře 2015

Ahoj holky, potřebuju radu. Mám 5 měsíční holčičku. Začali jsme s kaší. Zachutnala jí kaše Nestlé,bohužel je hodně drahá. Existuje nějaká podobná? Zkoušeli jsme Hami, ta jí nechutná. Děkuji za typy

zanri
19. bře 2015

Kašičky na noc nedávám, malej byl po nich moc čilej 🙂, ne a ne usnout , má je teď na snídani. Na noc mi známá poradila Hami mlíčko s kaší - dávám ve 20h, do 15 minut usne, pak nakrmím kolem 1h v noci a pak v 8 ráno. Někdy se probudí i v 5 ráno, ale pak spí do 10h.

mecoun
24. bře 2015

Já začala malou přikrmovat kašičkou v 6.měsíci - začala jsem s mléčnou rýžovou a pak jsem přidala banánovou Sunarku. Asi od 8.měsíce jsem začala příchutě střídat, aby to měla malá pestřejší 🙂
Vydrželo jí to do roku a půl, kaši vyžadovala každý večer a najednou se to zlomilo a už večeří to co my.