Kůrka chleba - odkdy dávat malému?

eukamaminka
3. čer 2016

Ahojte maminky, chtěla bych se zeptat,odkdy můžu dát malému kůrku chleba. Začínají mu růst zoubky a dočetla jsem se,že je to dobré na masírování dásní. Jen jsou mu v nedeli 4 měsíce. Ale co vím,za mě se dřív dávala 😊 děkuji

lenula4
3. čer 2016

Na dásně bych dala raději kousátko, kdyby se mu podařilo kůrku "ukousnout" mohl by se tím udusit.

lenula4
3. čer 2016

Kůrku bych dala až později, až se naučí polykat kousky jídla 🙂

miss_lednacek
3. čer 2016

Ja bych se toho nebala. Podivej se na metodu BLW, pripadne si pijc knizku Vim, co mi chutna. Nase dite prakticky nebylo krmene lzickou, vzdycky dostavalo kousky z nasich taliru, chleba byl jeden z prvnich. Nicmene je nejaka zakladni bezpecnost-nikdy mu nedavej jidlo, kdyz je na zadech a vzdy u nej bud. Pokud ho ovsem zoubky nezlobi nejak tragicky, s chlebem a jidlem vubec bych pockala na pozdeji...

ladyhacek
3. čer 2016

dej mu kousátko - kůrku dostal asi až 3-4 měsíce po zavedení příkrmů (a hlavně lepku) možná i déle 🙂

monunkaaa
3. čer 2016

Nas malá dostala chleba az v roce. Nevim,jestli je to brzo nebo pozdě,ale beru to pocitově a taky na maly vidim,o co jeví zájem ochutnat..

linee
3. čer 2016

@eukamaminka zkus treba chlazenou mrkev radeji 😉

lv
3. čer 2016

chleba tak 10.m, na zoubky kousátko..

23363
3. čer 2016

Kamarádka dávala malé kůrku od chleba od čtvrtého měsíce. Právě proto, aby si zvykla na lepek. Byla kojená, přežila a je z ní teď 4letá slečna.

sara84
4. čer 2016

Kurky az tak od 10m, ale drobek- opravdu drobek peciva, kvuli lepku jsem davala od ukonceneho 4.m stejne jako dalsi alergeny.

linee
4. čer 2016

@23363 ja myslim,ze nejde ani tak o lepek jako o to,aby se dite nezakuckalo,pokud by treba ukouslo maly kousek.

vercik83
6. čer 2016

Ja davala od cca 5ti mesicu,misto takovych tech krupek. Nikdy se nazakuckala,spis to blízala a cucala než kousala samozřejmě. Kousátka nikdy nechtela.

suzina08
6. čer 2016

Já dávala rohlík cca od 7 měsíců 🙂 Myslím, že s chlebem je to podobné 🙂