Lahvičky s BPA. Řeší se to v Česku?

kristynaw
21. dub 2008

holky,taky se to resi v cesku,nebo jen tady?
chemikalie BPA v plastovych lahvickach//?tady v USA se to povazuje za tak nebezpecny,hlavne lahvicky s cislem &,ze se to stahuje z trhu...

kristynaw
autor
21. dub 2008

s cislem 7

gabbi
21. dub 2008

Lahvicky s cislem 7 tam ma byt 😀
Opravdu je tenhle tyden zacali stahovat z trhu - jsou pry zdravi nebezpecne - takze je radeji zkontrolujte a pripadne soupnete do kose...

janicka.ziv
21. dub 2008

a kde je to číslo napsané?

kristynaw
autor
21. dub 2008

gabbi,mas o tom nekde clanek?jako manzel me konecne uveril,az po tom,co mu jeho matka rekla,ze s nekym mluvila a mela jsem pravdu a nebezpecne to je 😠
ale kupovat nove nechce..prej avent,i kdyz je to taky blby,ale ne tak hrozny bude ok... a asi bude,ale stejne...

a neni to jen v detskych lahvich,ale i v lahvich na vodu,atd...

kristynaw
autor
21. dub 2008

na lahvicce v trojuhelnicku...pokud tam neni,tak nevim,treba avent tam cislo nemaji a prej jsou taky spatne

MAM jsou bezpecne, NUK-ma cislo 7,prave je vyhazuju...

rosinka
21. dub 2008

takže MAMky sú bezpečné? ja mám len také, aj dudle

kristynaw
autor
21. dub 2008

jojo MAM ultivent josu bezpecne

julia225
21. dub 2008

mi mame aventky...a aj nuby 😒

kristynaw
autor
21. dub 2008

jestli jsou to nuby,ktery jsi koupola balicek po trech,takovy ten mekky plast,ne ten tvrdy,tak ty jsou ok taky

etuska
21. dub 2008

My mame Canpol babies-balonik,ale ziadne ciselko tam nevidim. A stve ma,ze sklenene pouzivat nemozeme,lebo dcera hned po dopiti mlieka,hadze flasu na zem 😠

kristynaw
autor
21. dub 2008

tenhle typ nemam..no ja prave nevim,jak je to s lahvema,ktere cislo nemaji...

danuska24
21. dub 2008

nemate nejaky link?

kristynaw
autor
21. dub 2008

vsechny linky budou anglicky...

danuska24
21. dub 2008

ok

mywiel
21. dub 2008

Kristy vobec ma to neprekvapuje teraz je uz tolko veci made in China... 😠 ☹ Ja mam tiez flasky Avent ale ziadne cislo na nich nevidim... ☹

kristynaw
autor
21. dub 2008

uz jsem tu psala,ze avent,dr.brown a evenflo je taky blby,ale ne tak moc...
vam zkopiruju co jsem psala k nam holkam do terminu

kristynaw
autor
21. dub 2008

holky,nevim,jestli se to resi v CR a jak moc,ale pozor na lahvicky co maji BPA latku... jsou to NUK,atd... pokud je na lahvicce cislo 7, tak to je to nejhorsi...ono se o tom vi uz dlouho,ale az ted to zacinaji oficialne porhlasovat,ze je to nebezpecna latka a obchody zacinaji stahovat nektery lahvicky ,lahve atd...
avent je prej taky blbej,ale ne tak moc.. MAM je bezpecnej...kdyz je na lahvicce cislo 1,2,4,5 tak je to ok a 3 a 7 je blby...tak nejak to myslim je...no,takze ja prestavam pouzivat NUK,ktery podle tabulek na netu je fakt unsafe a budu delat jen avent..neohrivat v mikrovlnce, neohrivat v ohrivaci na lahvicky a nemyt v mycce a myt pod studenou vodou,tim se minimalizuje unik tech latek do mlicka...

eridani
24. dub 2008

O flastickach neviem, ale to cislo v trojuholniku oznacuje material, z ktoreho su vyrobene. Ked sa poobzerate v domacnosti, zistite, ze sa uvadza sa na mnohych vyrobkoch. Pomaha to pri triedeni odpadu na recyklaciu.
1-7 su plasty a je fakt ze mozu obsahovat skodlive primesy. Dost sa hovorilo o skodlivosti PVC (oznacovanie 3), resp. skodlivych primesiach v PVC.
7 je prave dost diskutabilna, pretoze je to oznacenie vsetkych ostatnych plastov okrem PET, PE, PVC, PP a PS. Takze to moze oznacovat naozaj hocico. 😅 Nieco z toho skodlive byt moze, ale kedze to ma taky siroky zaber, tak nie vsetko oznacene 7 bude skodlive.
Medzinarodne kody udavajuce material: http://en.wikipedia.org/wiki/International_Univ...
kristynaw, ak je niekde link na konkretne skodlive flasky, mozno by si ho sem mohla dat nech mamicky skontroluju flasky, ktore maju doma.

kristynaw
autor
30. kvě 2008

linku je strasne moc,staci zadat Baby bottles a BPA a je to..jenze je vse v anglictine...
ja uz Aventky vyhodila,po rozhovorech s jinyma maminkama a cteni clanku... a koupila jsem MAM ultivent,ty jsou bez toho BPA...

kristynaw
autor
30. kvě 2008

v kanade uz i avent stahuji z trhu

llucinka
31. kvě 2008

Holky, tak jsem se koukala na lahvičky, co mám doma. Mám avent. Označení najdete na hrdle láhve, jak je šroubování. Mám 3 kusy a jedna je č. 2, druhá č. 3 a jedna je č. 7. Takže tu vyhodit??? 😖
Pokaždé je u toho nějaké písmeno, nevíte, co to znamená? 😒

frog
31. kvě 2008

Já nechápu proč to tak řešíte..avent je jedna z nej značek a určitě by jim to neprošlo testem kdyby to bylo tak škodlivý...mě může naštvat že jedna mamina co zná někoho v cizině nebo tam žije tady rozjede velkou zprávu-fámu a všechny se toho chytíte a začnete vyšilovat a jste schopné celou výbavu vyhodit...Psala jsem na firmu a čekám na odpověď tak vám pak dám vědět.. 😉

stonozka
31. kvě 2008

ahoj, no podobný problém sa rieši aj u nás na SVK, ja som posielala mail na SOI s podobným problémom a tie čakam čo bude... a včera som kupila avent hrnček, je tam písane, ž esa nesmie používať na horúce a šumivé napoje... a tak ja to robím tak že mlieko urobím do klasickej sklenenej a ked ma normál teplotu tak prelejem do avent hrnčeka, malý nevie piť z ničoho ineho...

leninn
31. kvě 2008

frog: pak dej vědět, prosím, co Ti odepsali.

frog
31. kvě 2008

jasně dám vědět.. 😉

llucinka
31. kvě 2008

frog: Já jsem ještě nic nevyhodila, čekám, až se tu téma rozjede a podle toho, co bude, se rozhodnu. Nejsem blázen, abych hned letěla kupovat nové flašky. A jistě ne všechny všechno vyhodily 😉

frog
31. kvě 2008

já neříkám že někdo už něco vyhodil,ale že se tu dělá masová akce-avent je špatnej,tak pryč s ním 😉

kristynaw
autor
31. kvě 2008

ja nedelam zadnou masovou akci.jen pisu,co se deje tady. v kanade uz avent stahuji z trhu... ono tyhle veci prijdou do ceska vzdycky pozdeji...
stejne jak s tou Evrou,to uz jsem tu psala... v anglii se zakazala prodavat, tady uz jezdi reklamy,ze se nema pouzivat,ze je spatna a v cesku se porad prodava,jakoby nic..
napsala jsem to jen abych varovala maminky o tom co vim, je to uz jen na vas,jak se rozhdonete,zda to vyhodit nebo ne 😉
a vzhledem k tomu,ze to ma vylucovat nejakej estrogen a mala mela bulku v prsu,a dr mi rekl,ze je to moc estrogenu a pak se ji udelala druha,tak tohle bylo pro me to posledni,proc jsem je prestala pouzivat a koupila jiny bez tech latek... ale jak rikam,je to na kazde mamine jak se rozhodne

kristynaw
autor
31. kvě 2008

cislo 7 je pry nejhorsi a cislo 3 taky neni dobry...
ale ja uz teda radsi nenapisu nic,pro dobrotu na zebrotu,myslela jsem to jen dobre

kristynaw
autor
31. kvě 2008

no a to co vam avent odepise je uplne jasny.. staci zadat do google avent a bpa a vyjede vam toam,ze jsou to jedny z nejhorsich lahvicek..ale ze na druhou stranu dite by muselo vypit litry mleka z toho,aby se neco stalo...ale pro me byla rozhodujici ta bulka v druhem prsu male...
a rikam,v kanade uz se nesi prodavat a maminy,co tyhle lahve maji, je muzou donest do obchodu, a daji jim nove bez bpa a nebo prachy zpatky...tak to tady funguje,kdyz se neco stahne...