Málo pije. Jak do něj dostat víc?

luccii
6. kvě 2010

Nepití se tu jistě probíralo mnohokrát, ale potřebuji zjistit, zda jsou na tom některá 11m miminka stejně. Náš prcek vypije max. 20 - 30 ml a je jedno, co mu nabídnu (voda, čaj, slazený čaj) - víc ani ťuk. Kojím 4x denně, právě abych do něj dostala tekutiny. Poradíte? Lahvičky a pítka jsme zkoušeli různé...

sayast
6. kvě 2010

ahojky,
my meli uplne stejny problem 🙂. zlomilo se nam to az po roce. ale stejne zadna slava. vypije 100-200 ml denne. podle pocasi+ x krat kojo 😝 . ale oproti tomu ze do roka vypila max 10 ml, uplna parada 🙂. vyzkouseli jsme vsechny druhy vsech pitek,hrnecku a nevim ceho vseho. az se nam osvedcilo pitko z dm znacka nuby. je mekke a funguje na principu, ze tece pouze tehdy kdyz se to zmackne dasnema,zubama. coz je uplne skvele. stoji okolo 100 kc +-
a neboj, kdyz bude mit zizen, napije se 😉
ale taky jsme s tim bojovali dlouho a tezce ☹

sayast
6. kvě 2010

pak jsem taky nasla hrnecek,ale nemam s nim zkusenost, je docela drahy. nevypada spatne, tak jestli ma nekdo zkusenost. uz jsem nad nim taky uvazovala,ale nakonec se ukazalo jako skvela volba to pitko nuby

tady odkaz na hrnecek:
http://www.detskydum.cz/detail/canpol-lovi-hrni...

a takhle vypada to pitko:
http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zb...
ale ma takovouhle savicku:
http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zb...

sayast
6. kvě 2010

pardon, spatne se mi to zkopirovalo 😅
takhle vypada ta savicka:
http://www.slune-cz.cz/nuby-nahradni-pitko-k-ne...

simonceli
6. kvě 2010

Ahoj, moje malá vypije denně okolo 1 litru a když je vedro tak klidně i litr a půl...... naučila jsem jí to nejdřív z normální kojencké láhve od MAM a potom z hrníčku MAM, taky to teče, jen když se to zmáčkne dásněmi nebo zuby. Pokaždé když dopije lahvičku, tak jí dám jiný čaj. Mám jich doma asi 5 a střídám jí to, ať nepije furt jen to samé.

sayast
6. kvě 2010

no,ono je taky otazka kolik si vytahne pri kojeni, to bohuzel nijak nezjistime 😖
kazdopadne sama na dceri vidim, ze kdyz ma zizen, tak pije 🙂

simonceli
6. kvě 2010

Jo to je taky fakt s tím kojením..... Já už bohužel nekojím.

lamarika
6. kvě 2010

syast zkus koupit hrneček od nuby, ale nemá pítko, ale brčko. Malej moc z ničeho nechtěl pít, ale tohle je perfektní 😉

sayast
6. kvě 2010

lam, diky za tip, to pitko s brckem mame doma a teda bez uspechu 😖

lamarika
6. kvě 2010

aha, tak to jsem teda moc neporadila. . . ☹

luccii
autor
7. kvě 2010

takze zadne rady? ☹ asi nezbude, nez pockat...

jasmia
7. kvě 2010

lucci mě malá taky nechce nic pít, nekojím, takže je na láhev zvyklá, ale víc jak 30 do ní za den nedostanu. Mám celkem strach z léta, aby nebyla dehydrovaná, doktorka radila dávat lžičkou, ale to prská, takže taky čekám a doufám, že se to změní.

sayast
7. kvě 2010

ja si fakt myslim ze kdyz budou mit zizen, tak se napijou. ja do julci az donedavna nedostala taky nic. az ted co zacalo byt tepleji. flaskou do ni nikdy nedostanu nic, jakoby neumela sat 😕 . a to mam naplanovany odstaveni. bude to boj 😖

lamarika
7. kvě 2010

lucii: mně třeba malej nechtěl pít z flašky ze začátku, ale z normálního hrnku srkal jak velkej kluk. Zkoušej to dál a ono se to poddá 😉

sayast
7. kvě 2010

ja osobne si myslim ze v 11 mesicich zvykat na flasku (s cajem na piti) je zbytecne. na um na noc,v noci jo. ale na piti caje pres den, bych zkusila uz zvyknout na neco jinyho 🙂

ygreen
7. kvě 2010

syn se mi chytnul na ty ovocné šťávy od Hipp nebo hami, které jsem mu ředila vodou a pak si zamiloval a dodnes preferuje teplý šípkový čaj s trochou ovocné šťávy.

první hrnek že kterého uměl pít byl nuby, protože neměl tvrdé pítko, ale silikonové, takže vlastně sosal jako z lahvičky. A pak od canpol babies s brčkem, mají v DM, to je super.

luccii
autor
9. kvě 2010

sayast a na co bys zkusila zvyknout? ja si myslim, ze ucit na flasku s cajem je v tomto veku akorat - uz neji jen kasicky

luccii
autor
23. čer 2010

ahoj holky, tak malemu uz byl rok a stale nepije a to ho kojim uz jen 3x denne ☹ uz nevim, co zkusit...

germik
23. čer 2010

luccii - my sme mali ten istý problém, fakt sa to nejak zlomilo po 13-tom mesiaci /a začalo byt i viac teplo, možno i preto/
Vyskušali sme rozne druhy hrncekov od Avent,Nuby.....nič nezaberalo. Až nakoniec canpol babies so slamkou-brčkem a to je super. Odkedy ho máme vypije i 2-3 flašky denne 😵 😵

beruska24.9.
24. čer 2010

Malá také nechtěla moc pít (dávám tedy jen převařenou vodu, čaj nechtěla vůbec). Pak jsme byli pryč a já zapomněla lahvičku na vodu, tak jsem jí dala vodu do láhve na mlíčko. Používáme nuk, na vodu menší dírka, na mlíčko větší. A najednou se rozpila. Asi byla líná z té menší dírky tahat 😉
Teď příležitostně zkouším hrneček, ale spíš je to jen takové seznamování a aby se pořádně napila, musím dát z flašky.

luccii
autor
27. čer 2010

no my zkousime i obyc sklenicku a neco malo vypije, ale stale jen trosicku... ja se asi ukojim 😅

beruska24.9.
27. čer 2010

Tak jsem to asi zakřikla. Včera chtěla malá pít jen z hrnku a to se pořádně nenapije a dnes zase jen z flašky a to si pokaždé jen trochu cucla. Ale vypadá, že jí to vůbec nevadí. Počítám, že kdyby měla žízeň, tak se napije pořádně.