Malý odmítá příkrm. Poraďte prosím

bublina7
11. bře 2008

Ahojky maminy, prosím poraďte. Malýmu jsem začala před týdnem dávat příkrm, ale odmítá ho. Zkoušeli jsme mrkev, brokolici, brambor a nic nechce. Když mu dám lžičku do pusinky, tak hned začne prskat a nebo se začne nadavovat. Zkoušela jsem do jídla stříknout i trochu mlíčka, ale ani to nepomohlo. ☹ Jestli máte nějakou fintu, tak písněte 😅 Ďík

paseky
11. bře 2008

ahoj bubli, mám stejný problém.Mrkvičku mi spapala asi 5x hamala moc pěkně a od tý doby ne ☹ doufám, že nám někdo poradí 😉

f.nina
11. bře 2008

a zkoušela jsi to max pomixovat a naředit troškou vody a zkusit mu to dát do flašky???? 😉

knuffel
11. bře 2008

Ahoj Bublino, nám poradila doktorka, že to máme přisladit, to nám pomohlo... Ono se to dělat nemá, ale já neměla nervy na to, abych třeba měsíc škrábala ze zdi zeleninu. Nebo se na to vykašlat a začít ovocem, to je taky možnost.

sisstin
11. bře 2008

holky..já mám opačnej problém..malej je po příkrmech jak divej..a mlíko nechce pít skoro vůbec 😖 asi to chce čas..prostě furt zkouše a zkoušet.. 😕 já se zas těšim, až budu moct mlíko vynechat úplně..akorát z něj bolí břicho 😠

bublina7
autor
11. bře 2008

Strašně ráda bych to dala klidně do té flašky, ale on malej odmítá i tu. Nevím ani s tím slazením, protože před pár dny semi zdálo že mám málo mlíčka a tak jsem po dva večery zkoušela dát kašičku a ta se mi zdála sladká až až a výsledek stejný jako u knuffel. Zdi zacákaný a bříško prázdný. 😀 😀

bledulka
11. bře 2008

bublino-nám to prcek také dělal...nadavovalo ho to, pouštěl to z pusinky a jestli snědl dvě lžičky tak to byl úspěch...postupně ale začal baštit víc...
měj s ním trpělivost-je to pro ně něco nové,cizí a musí si na to pomalu zvyknout,také většinou neumí tu stravu jazykem posunout dozadu-je to pro ně něco,co se musí naučit...-uvidíš,že se to časem zlepší...hlavně ho nenutit(aby se jim to neznechutilo)
já to na začátku dávala hodně naředěné a rozmixované do hladka (pasírované nechtěl) a postupně si zvykal jak na větší množství,tak i na hrubší kousky...pořádna baštit mi začal až cce před měsícem a půl a nyní zbyští takový kvanta,že nestačím zírat...

taky-nevím jaké příkrmy dáváš-já vařila,ale taky jsem zkusila kupované...a od jedné firmy mrkvička byla docela dost hořká,tak jsem se ani neohla divit,že to nechtěl..

neboj,přikrmujete jen týden,určitě se to zlepší 🙂 držím palce 🙂

eva265
11. bře 2008

Me syn taky moc neji. Zacala jsem mrkvi, ale nechtelo se mi ji varit nebo ohrivat a pak ji do nej ladovat, kdyz snedl (nacpala jsem do nej) vzdycky max. 1 lzicku. Zbytek byl vsude kolem. Tak jsem mu misto mrkve zacla delat instantni ryzovou kasi. Kdyz se trosku naucil jist (obcas snedl kasi i z 20ml MM), tak jsem mu zacla delat bramborovou kasi. Hodne MM a trosku brambory. Postupne mnozstvi MM snizuju a pridavam mrkev. Docela to pomohlo. I tak jsou dny kdy nic nesni. Po mesici sni max. 2 kosticky na led naplnene brambory a mrkvi. Vcera hrozne chtel moji veceri, tak jsem mu dala kousek knacke brotu. Hrozne mu to chutnalo (neobsahuje sul, cukr, tuk ani konzervacni latky) a bavilo ho to kousat. Asi to chce cas. Oni sami poznaji, ze se da jist i neco jineho nez mlicko.

hanzuli
11. bře 2008

Já jsem začínala doma vařenou mrkvičkou, ale úspěch to vůbec nemělo. Kačku sice nenatahovalo, ale odvracela se od lžičky a kňourala. Asi po 4 dnech neúspěchu jsem zkusila ty kupované skleničky - tuším první byla bio mrkev s bramborem od Hippu. A malá se mohla zbláznit, jak ji to jelo. Asi týden jsme jeli na skleničkách a pak jsem ji do nich začala přidávat doma vařenou zeleninku a teď po 3 týdnech baští všechno, i jenom domácí. Možná si mimča prostě jenom musí zvyknout na lžičku a jinou chuť a konzistenci jídla. Přeju hodně trpělivosti, ta je na místě. A taky nenutit, ať nevznikne averze. Uvidíš, že to půjde. 😵 😵

dvojka
11. bře 2008

Já bych souhlasila s bledulkou-jen trpělivost přináší ovoce.Já měla s malou úplně stejné problémy-bylo úplně jedno co jsem jí dala,vždy mi to jazykem vystrčila a to trvalo 2 měsíce.Jídlo bych určitě nepřislazovala..
Možná by to šlo krmit formou hry...Říkat říkanku a přitom dítku strčit příkrm na špičce lžičky do pusinky....Tohle u nás teprve zabralo

Držte se holky