Malý přibral kilo za dva měsíce

matyldik
14. kvě 2018

Ahoj holky,trochu mi znepokojilo,ze malý od 6.do8.mesice přibral zase kilo..už má 8,3 kg..a to jsme ještě měli rotaviry,takže něco shodil a teď zase raketove nabírá..zavedli jsme na noc kaši a v noci ho kojim stejně mate tak 2-3x..muže to být tím? Bojím se,ze nám doktorka opět vynada nebo si nějak rypne...

mdch91
Autor odpověď smazal
Zobraz
malinkaelinka
2. led 2022

Tyhlety čísla a tabulky.... Já jsem z opačné strany spektra, obě holky narozené o měsíc dřív, obě hubené žížaly, po porodu pribiraly mikrotempem. Mladší má teď půl roku, 64 cm a 5 kg rovných. Starší měla na roce ani ne 8 kg. A víš co? Po prvních narozeninách začala růst jako z vody. Teď je ji 2a půl a z ničeho nic má 13 kg. Obě jsou v pohodě, vysmate, zdravé. Nebylo by na světě bez těch čísel líp? I nám ženám? Jaou to jen nejake hodnoty, které bez dalšího kontextu téměř o ničem nevypovidaji.

matyldik
autor
4. led 2022

@malinkaelinka dekuju za obnovení diskuze. Nyní zažívam totiž opačný “problém” s druhým synem. První syn má 4,5 roku a má asi 17,5 kg a 112 cm…ale přesně dnes jsme byli s mladším na osmimesicni kontrole a zhubnul od posledně. Má teď 6,8 kg…a to měl krásný nástup,v pěti měsících mel 6,7 kilo…pak v šesti 6,9,to už se mi nepozdavalo a teď v osmi 6,8…je dlouhý,má 72cm,ale zarazí mě,ze krásne papá,sní velké porce,plus kojim…je hodně akční,už si stoupá u nábytku,sedi,v noci moc nenaspi…tak snad to má vše spojistost…teď si říkám,zlaté časy,když první syn krásne nabíral!