Mám 5letou holčičku, která nejí

marketaklustova
2. pro 2017

Dobrý den,mám 5-ti letoun holčičku,která mi odmítá Jist.. Buď brečí a nebo dělá ze ji není dobře a při nejhorším mi ho vyzvrati.. Zkoušela jsem různé varianty i se ji ptam aby jídlo snedla co mám uvařit.. Řekne si ze to chce ze to sní a pak opět zkouší.. Prijmu každou radu.. Děkuji..

xsenova
3. pro 2017

my sme toto riešil v lete. Dcéra ma 75 percentil výšky a mala koncom 2016 pod 25 percentil váhy. Spravili sme pravidlo ranajky, obedy vecere a sváča doobeda a sváča poobede. Ak nechcela jesť - nie je problém, ale musela si dať aspoň 2x, aby si zvykla na jedlo. Do jesene je na 50 percentile váhy. Naučila sa jesť. Nemusíme ju nútiť. Snažili sme sa nedávať žiadne sladkosti - v rámci možností. Pretože ona rada zamieňala klasické jedlo za dobroty. Vedela, že nezje obed a ja jej dám niečo rýchle/sladké.

absintka19
3. pro 2017

@marketaklustova zkuste najit duvod. Zda nevidi vzor v rodine, zda ji nikdo "nenadavs" ve skolce, proc nechce jist, vysvetlit co se stane kdyz nebude jist, proc jist musi... Pripadne navstivit pediatra, psychologa...mozna ji jen neco trapi. Staci nevinna poznamka maminky, tatinka, babicky, ve skolce...a je to. Najdete pricinu a pracujte s ni. Drzim palce.

iva27
3. pro 2017

My mame problem s nejedlikem od narozeni.Dceri je ale dnes skoro 11let a pri 142cm vazi 26 kg.Nikomu nepreju ty nervy,kdy dite musite nutit jist! Uz lezela i v nemocnici s podezrenim na "nedobrovolnou" men.anorexii.Jeste k tomu prichazi do puberty a pokud to nebudeme resit a nepribere,tak?

janamo
3. pro 2017

Resime podobné problémy u dcery...nejakou dobu brala vitamín B12, myslím si že mela vetsi chut do jidla. Davkovani bylo dle hmotnosti, 3x tydne. urcite má smysl to zkusit. Osvedčilo se nám spoločne stolovani,alespon o vikendu,kdy vidí jak jime všichni a neco si pochvalujeme, že je to dobrota. Obecne je to velice náročné..držím palce vsem!

evanocak
4. led 2023

Dobrý den jsem babickou 5l holčičky i my máme problém s jídlem. U mě aspoň trochu sní ale musím jí krmit což mi vůbec nevadí, u holky ji sna celý den tráví u stou pláče krnoura, vsteka se doktorka už poukazuje na to že je anorekticka, co mě zaráží v dnešní době postoj dětské doktorky, malá je nemocná je období viroz, teploty stále asi 10 dní holka šla sní k doktorce že má stále teploty a že se jí udělala vyrážka taková jako reakce na nějaké prasky(sirupy), místo aby řešila tohle řeší že je hubená když ji říkala dcera že nejí protože nemá chuť jen polehava, div že nedostala vynadano, že je hubená že bude muset na kapacky, psychologovi, no jen žasnu na to že má vyrážku proč má teploty odpověděla jen viroza. Řekla jsem dceři ať ji už nedává sirup na snížení teplot, že to může být s toho. Že by se zeptala třeba paní doktorka jestli v rodině je někdo silny tak by zjistila že já, moje dcera 30let a celá rodina jsme vždy byly hubené a jsme stále hubené. Tak asi to má třeba rodové. Řekla jsem dceři 30 let ať vezme fotky jak byla ona hubená, má dětská doktorka když jsem měla malé holky to neřešila podívala se a viděla otec matka hubený a nic neřešila druhá má dcera to samé do ted hubená . 27let