Mám dát kašičku do mlíčka nebo normálně?

slavicky
17. bře 2011

AHoj holky, mám 4 měsíční holčičku, dr. nám poradila začít pomalu dávat kašičku na noc. Ted jsem na rozpacích. Jestli dát třeba 2 lžičky rýžové kašičky do mlíčka (jsme na UM) , nebo 2 lžičky kašičky normálně, nebo použít koupené Mlíčko s kaší od Nestle (ale v tom případě nevím kolik). Nechci malé zaplácat žaludek nebo způsobit bolení, tak se radši ptám co a jak... 🙂

deniskka
17. bře 2011

Ahoj, tohle jsem taky nedávno řešila....Napřed jsem zkusila Mlíčko s kaší, jde to dát dobře do flašky a malé to chutnalo, dala jsem jí tolik kolik vypila a zbytek schovala do lednice a pak jak se v noci vzbudila tak dojedla zbytek. Kaši jsme taky zkoušeli, ale s lžičkou nám to moc nejde a přes flašku to moc neteklo. A nezdálo se mi, že by spala nějak dýl, že by jí to zasytilo. Takže jsme zpátky u Nutrilonu a očas na noc ji dým Mlíčko s kaší.

brusinka.pusinka
17. bře 2011

@slavicky já osobně dávala malé kaši později a začala jsem spíše kaši pohankovou a nebo jáhlovou, jsou lepe stravitelné pro děti 😉 A pokud ti spinká v noci pěkně tak skuz dát trochu kašičky raději přes den 😉 uvidíš jak to bude snášet. Osobně bych ale nespěchala 😉pokud je dítě spokojené tak jak je 😉

aja123
17. bře 2011

Já jsem začínala s mlíčkem s kaší od Nestle rýžovým. Taky byla malá od 3 měs. na UM. A můžu říct, že naprostá spokojenost, je to ve správném poměru a neměla jsem strach, že jí třeba "zabetonuju" bříško. 🙂 Dávku jsem dávala stejnou jako UM. A mlíčko s kaší od Nestle malá pila až do 2,5 let 😉

kefir
17. bře 2011

my dávali a dáváme doteď ty tekuté krabičkové kaše. Po UM se mi malá budila v noci na jídlo, po těžké kaši jí bolelo bříško ale ty krabičky splnili vše co jsem očekávala. dávám je přes flašku, večer nemám čas ani chuť řešit krmení přes lžičku, malá je miluje, nemá z nich bolení a hlavně spí po nich celou noc bez probuzení. je to sice dražší ale stojí to za to 😵 a množství nevím naše byla jedlík takže od toho 4. měs. vypila půlku krabičky a od toho 5-6. měs pila celou krabičku a tahle dávka jí stačí doteď. akorát dáváme značku sunarka nejradši tu multicereální 😉

darka1
17. bře 2011

Já jsem tento problém řešila před měsícem, to měl malý 5 měsíců. Poprvé jsem zkoušela před spaním, a to instantní rýžovou kaši od Nestlé, dala jsem do lahve, ale neprošla dudlíkem, tak jsem narychlo dělali mléko. Je zvyklý u lahve usínat. Takže dostává kaši lžičkou, odpoledne když se vrátíme z procházky. Mlíčko s kaší mu také moc chutná, zatím měl rýžové, banánové a sušenkové, a to využíváme hlavně když je na hlídání u babičky nebo na cestách apod. Na noc má Beba Dobrou noc a spí opravdu celou noc.

mishad
18. bře 2011

My jsme začínaly mlíčkem s kaší od Nestlé....moc jí chutnalo a dostávala ho v lahvi...ted jsme týden na kaši Babylove-mléčná rýžová, dávám v půl sedmé na lžičce celou dávku tj. asi 180ml a pak v pelíšku jí dám ještě 50ml UM, pěkně se u toho uspí a je opravdu pořádně napapkaná a spokojená...poprvé se mi v noci budí tak ve tři 🙂

pet.s
18. bře 2011

Dávám ty mlíčka s kaší od Nestle od 5 měsíců.Instatní dávám Hipp,ale dělaám ji řídkou do láhve. 180 ml vody a 2 a kousek PL toho prášku. Ale malá spinká stejně jak po kaši tak po normálním mléku, tak ji moc necpu.

monivo
18. bře 2011

Mlíčko s kaší mi přijde hodně řídké a taky dost drahé. My dáváme instatní mléčné kaše rýžové (obilninové jsou dost hrubé) - Hami nebo Sunarka. Od Nestlé jsou nic moc, dělají se hrudky. Ze začátku jsem dávala do láhve. Uděláš ji trochu řidší a uděláš větší dirku do dudlíku. Dcera to vždy vyžahla bleskově 🙂 Teď už ji dělám hustší, na lžičku.

baris
21. bře 2011

Mlíčko s kaší jsem dávala i starší dceři a mladší to přímo miluje. Ani jedna mi nejí klasické kašičky. Mladší chutnají mlíčka od Hami - vanilkové, medové či rýžové. Od Nestlé jí jede příchuť sušenková. Ta má ale nevýhodu v tom, že načaté mlíčko musíš do 6hod spotřebovat, kdežto Hami až za 48hod. I když už má Kája přes rok, vypije jen polovinu krabičky. Starší dcera měla ráda mlíčka od Sunaru.

Na noc dávám ale Bebu na dobrou noc a nebo mužeš do UM které používáš dát jednu či dvě odměrky rýžové kaše pro zahuštění. Výjde to nastejno.

terkao
24. bře 2011

ahoj, my jsme přesně ve 4 měsících začali dávat místo předposledního mlíka kašičku s mlíčkem od Nestlé a od Hami rýžovou a malému moc chutná, žádné bolení bříška nemá, poprve jsem mu dala vypít malinko, ale pak už jsem ho nechala at si sám vypije kolik chce a vypije mi tak 200ml a je spokojenej a večer mu dám sunar tak 240ml a krásně spinká celou noc 😉

martinaho1
25. bře 2011

Omlouvam se, ze vstupuju do otazky, muzete mi napsat do IP v cem podavate mlicko s kasi, nas malicky to z hrnicku s pitkem vubec nechce ☹ dekuji moc za rady 🙂

jeudi
25. bře 2011

ahojky to mlicko s kasi je ridsi je to spis mlicko a trosku kase takze bych zkusila trosku toho,ale jak uz tu nekdo psal jestli je mimi spokojene na mlicku a nebudi se hlady klidne bych pockala aspon do 6teho mesice 😉

princezna12
13. bře 2013

Ahoj holky, mám prosbu.Mám 3,5 měs. mimčo.Zdá se mi, že má růstový spurt již 14 dní a doktor nám doporučil kašičky od 4.měs.Nyní nespí- v noci se budí každou hodinu a dožaduje se jídla a já mu dám dudlík nebo čaj, aby alespon 2 hod. byli mezi jídly a přes den spí dohromady 3hod.Jsme vyčerpaní a unavení.Nevím co mám dělat.Nutrilon dávám jen extra jinak by nespal vůbec.již předtím moc nespal, ale 2-3 hod. jo, ale co se ted děje, nechápu.Můžete mi někdo napsat recepty na domácí kaše a jaké množství vody,popř. mléka a té suroviny.Děkuju moc.

andelka
16. bře 2013

Tak kup dětskou kašičku od 4měsíce a udělej ji s vodou, jestli kojíš. Množství odhadem, zkusmo můžeš dát já nevím, zpočátku 3-5lžiček a uvidíš co to udělá a postupně přidávat. Pokud chceš mléčnou kaši, tak buď přímo mléčnou od 4m nebo nemléčnou a tu uděláš do umělého mléka, které používáte. Přimlouvala bych se za absenci příchutí a cukru v kaších pro tak malé mimino. Dobré jsou nemléčné kaše Babylove jáhlová, později alnatura čtyřzrnná, a rýžová a kukuřičná krupička instantní od Nestlé...ty jsou bezlepkové a jemné a chutnají i jen s vodou.
Nevim jeslti kojíš, v tom případě se prostě kojí častěji,klidně co hodinu, čím víc a dýl se kojí tím víc mlíčka se dělá. Aby se spotřeba pokryla. U dětí na UM se asi spíš přidává kaše.