Mám začít dávat kaši nebo ještě vydržet? Půlroční mimi

beruska1979
9. čer 2008

Ahoj maminky,

Tak se opet hlasim. Me dceri bude za 10 dni pul roku a poslednich 14 dni se v noci probouzi kazde 2 hod. Je plne kojena. Pres den pije tak po 2,5 az 3 hod, ale pije strasne kratce, max 4 min (2 min z 1 a 2 z druheho prsa). Meli jsme problemy s bojkotem kojeni, rvala jako tur, kdyz jsem ji prilozila, po 2 min se trhala a pak uz nechtela 😒 Ted jsem rada, ze u kojeni nerve, ale po 2 hod stavani v noci jsem strasne vycerpana. Pribira celkem dobre, porodni vaha 3520 g, 54 cm a nyni 6850g a 65 cm.
Koupila jsem si kasi od Hippu na dobrou noc od ukonceneho 4. mesice a rozmyslim se, ze ji ji zitra vecer dam. Vzhledem k tomu, ze pribira dobre ale nevim, jestli nemam jeste vydrzet. Co byste radily?

niega
9. čer 2008

Já nechci radit, jen napíšu svou zkušenost, jo? 😉 My dávali na noc od 4,5 měsíce "mateřské mléko forte" - do 50 ml odstříkaného MM jsem přimíchala 1 lžičku nemléčné rýžové kaše (Hipp, Hami, Nestlé krupička), Edík to pil z flaštičky před večerním kojením na dobrou noc. Důvodem bylo to, že se začal budit po 2 hodinách v noci, ač mu dříve stačilo jen 1 kojení brzy zrána. Pomohlo to hned první den, nebyly ani problémy s kakáním vzhledem k malýmu množství kaše.

majaaita
9. čer 2008

Berusko, může být prostě růstový spurt a pomine to třeba za týden. Ale když už to trvá 14 dní .... 🙂

Osobně jsem kaši zkoušela, u nás neměla pozitivní vliv, malej je nechce, když jsem vnutila, půlku noci prořval kvůli bříšku. Takže bych vyzkoušela kaši spíš odpoledne, aby měla malá dost času jí strávit před nocí.

Jinak také - možná na ní už jde počátek separační úzkosti a kojením se uklidňuje a ujištuje, že tam jsi. Zkus tedy případně nabídnout lahvičku s vodou - na tom se dobře pozná, jestli má hlad, nebo chce jen dudat 🙂

pipisek
9. čer 2008

berusko

já mám 10měs. holčičku, do půl roku kojenou, pak jsem ze zoufalství dala kaši na noc a ono to stejně nepomohlo 😕

celou noc mi ještě nespala,minimálně se 2x vzbudí. tak já nic neradím, jenom ti přeju, aby u vás kaše zabrala a mimčo ti spalo líp než to moje 😉

itka
9. čer 2008

Myslím, že kaší nebo příkrmem UM na noc se nic nepokazí. Já to tak praktikuji už zhruba měsíc. Ne tedy každý den, jen když malému moje mlíčko nestačí. A v poho. Taky se začal častěji budit, tak jsem sáhla po příkrmu. Jo a ani neudělám celou porci kašičky, polovina mu stačí. V osm večer dostane mateřské mlíko a pak buď kaši nebo Um stříkačkou k prsu. Jde to. Od začátku s kojením dost bojujeme, takže se bojím dát flašku. Zatím nám to tak funguje, už je to 5 měsíců.

sarap
9. čer 2008

Ahoj,
našemu chlapečkovi jsou 4,5 měsíce. Řeším úplně stejný problém. Večer dávám do odstříkaného MM nemléčnou rýžovou kaši. Většinou sní tak 50ml (lžičkou), potom se koupe a po koupeli ho ještě dokojím. Pomalu, ale jistě se intervaly nočního buzení prodlužujou. Dlouho jsem se jakémukoliv příkrmu bránila, ale kojit v noci po 2h jsem vydržela měsíc. Pak už jsem byla tak unavená, že bych dala cokoliv za trošičku delší spánek 🙂

Doufám, že časem tý kaše sní víc a bude se budit max.2x za noc 😀

Berusko zkus to a uvidíš. Přeju hodně sil 😉

ronikacz
9. čer 2008

caute,
tak ja riesim tiez ten isty problem. maly ma 4.5 mesiaca a posledny cca mesiac sa budi 2-3x za noc. Predtym sa budil iba 1x na kojenie. Mam silny pocit, ze to je z hladu. Branila som sa dat mu UM na noc, aby bol sytejsi, ale dneska som to 1x vyskusala, tak uvidime. Dala som hajaja a nie doporucenu davku 150ml, ale iba 60ml a dokojila som mojim mliekom. UM pil z flasky krasne, priam hltal a potom sa bez problemu prisal k prsu. Tak dufam, ze nebude boliet brusko a potiahne viacej-ze to ho zasytilo.

aponchie
9. čer 2008

myslim,ze je to to rustovej spurt nehlede na dobre probirani takze ne nezkousela bych kasi a vydrzela

bublina7
9. čer 2008

Beruska my měli podobnej problém a holky tady mi radili vydržet, že se to srovná a měli pravdu. Zkus ještě počkat 😉

kitty68
9. čer 2008

caute babky,
me teda mala spala nekdy celou noc, nekdy se 1x vzbudila, ted se budi 2x za noc, dostala js letacek o prikrmech ve kterem je napsane ze vetsina deti od 3mes se zacne v noci budit i kdyz uz spaly celou noc, proto to nehrotim
berus u tebe to bude tim si myslim ze mala asi moc nepoji, zkus ji to odstrikat a dat z flase, at toho ma vic, muze to byt i spurt ale u toho by sala dyl si myslim

jandalinka
10. čer 2008

beruška1979:jelikož bude tvé malé za chvilku 6měsíců,tak určitě už můžeš zkusit kaši.My začali taky zhruba kolem 6.měsíce.A je to paráda 😉 ,vstávala jsem 1xza noc a teď po měsíci vstávám až ráno na kojení.

sokolka
10. čer 2008

Beru mě malej spal celou noc do 4 měsíců. Pak se začal budit a podle mudry jak mi později řekla, je to tím, že se dětičky začnou více hýbat a mají větší potřebu jídla než do té doby. My jsme začali s kaší týden před půl rokem a výsledek už nebyl žádný. Už to bylo asi dlouho a byl už navyklí se budit. Nebo ho z toho mohlo taky bolet břicho.. Nevím. Každopádně ještě teď se budí cca 6x za noc. Jak kdy.

eho
10. čer 2008

Beruško, já jsem v 5,5 měsících měla to samé, tak jsem po velkém váhání koupila nemléčnou rýžovou Hipp kaši ) je bio) a dávala jsem jí s MM, úspěch se dostavil okamžitě. Nebála bych se té kaše, ale začni s menší dávkou, a´t si bříško zvykne.

maart
10. čer 2008

Berusko, mam skoro stejne starou holcicku a kasicku davam ted presne tyden....mala je taky plne kojena, i docela pekne v noci spala (1-2x se budi), ale je drobna (6 040 gv 5-ti mesicih) a Dr. mne uz kasi a prikrmy doporucila. Takze ted kojim porad 7x za 24 hodin, po vecernim kojeni davam kasicku a 1x pres den prikrm (mrkvicku nebo bananek).

...prdolce kase strasne chutna a krasne mne po ni vecer usina....teda je fakt, ze s usinanim a spanim v podstate nikdy problemy nemela, ale protoze uz vecer nemam tolik mlika, tak ji to, myslim, strasne "bodne". Jo mimochodem, s kojenim je taky za 3-5 minut hotova a to kojim porad z obou prsu.

beruska1979
autor
10. čer 2008

maart:

Asi tu kasicku taky zacnu. Akorat jsem si vsimla, ze na krabici je napsano, ze obsahuje gluten. Pri tom je pro miminka od 4. mesicu 😒 takze asi radeji koupim jinou bez glutenu.
Dneska se budila po 3 hod, tak jeste vydrzim dnesni noc. Jakou kasicku jsi zacala davat? Ja jsem koupila od Hippu (s bananem na dobrou noc) ale je tam ten gluten a to jsem si vsimla az ted.

marketa.d
10. čer 2008

Já bych začala normálně dávat příkrmy, v poledne zeleninu a večer kaši. Nevím proč se pořád straší s dáváním příkrmů až od ukončeného 6.měsíce, podle mě tím miminku naprosto neublížíš a ani žádné studie to nepotvrzují, takže v klidu dej kaši a dobrou noc!

Jo, jak tu někdo radil, možná bude dobře chutnat kaše s mlíčkem 🙂

maart
10. čer 2008

Berusko, davam kasi od Hippu - je to ryzova kase s mrkvickou a je bez lepku/glutenu, ten mne doporucila davat Dr. az od ukonceneho 6. mesice ve forme kase obilne (pak uz tedy nemusi byt vylucne ryzova kase). V soucasne dobe je tady trend davat lepek/gluten az od roku, ale Dr. mne rekla, ze je to nesmysl, ze prave timto pozdnim pridavanim lepku se u tech deti alergie nebo nesnasenlivost lepku vyvolava.

....ted jsem jeste koupila jinou ryzovou, bez jinych prisad, od Nutrilonu, myslim....taky jeste bez lepku 🙂 .

Dej vedet, jak bude kasicka Tvoji male chutnat....ta moje se po ni opravdu muze "utlouct"! 😀

katben
10. čer 2008

Ahoj!
Taky teď řeším, jestli mám malému dát večer kaši... Má 8 měsíců. Doktorka mi řekla, že mu mám kaši dát večer
po koupání, někdo ji dává před koupáním...jaké máte zkušenosti? 😅
Dáváme dopoledne ovoce a v poledne zeleninu a jí bez problémů.
Moc děkuji za radu 😀

hedvika
10. čer 2008

Náš Toníček to měl podobně, jak píšete - zhruba od 6 měsíců se začal několikrát za noc budit, do té doby spal od osmi do osmi. Je to hlavně tím, že kolem půl roku dochází k velkému rozvoji mozku, děti ve spánku zpracovávají zážitky ze dne a sny jsou tak živé, že je to až probudí. Nejlepší je prý dítě uklidnit, zapívat, uchlácholit, nedávat prso nebo jiný pití - no u nás to nefungovalo a kojím v noci dodneška. Ale je pravda, že si většinou jen trochu ucucne, odkulí se a spí dál (spíme v jedné posteli). Kaši jsem zkoušela někdy kolem devátého měsíce a účinek to nemělo.
Jo a k tomu krátkýmu pití z prsa - děti prý dokážou vytáhnout během 2,3 minut i 2 deci, pokud dítě prospívá, tak bych to neřešila.

kitty68
10. čer 2008

jej berus ja si nevsimla ze uz je tak velka, ja myslela ze jeste nema 4mesice 😀 to uz zkus