Maminky nejedlíků. Máte zaručeně oblíbená jídla?

Jsou tady maminky jejichž děti prostě nerady papají. U nás se ještě nestalo, že by otvírala sama pusenku a bágrovala. Vždycky jaksi těch 100g zeleniny, ovoce, masa, kaše.... popapáme, ale prostě - je to boj 🙂 Pro upřesnění máme 8měsíců. Jo a mléčko nechceme vůbec, to dáváme ve spaní. Ale rosteme 😃 nevím z čeho 😃 Nemáte nějaké zaručeně oblíbená jídla dětí? díky
ined77
27. bře 2012
@snufi ....ahoj 🙂 ,
u nás už to není až tak aktuální, ale synek byl přesně takový.mléko nechtěl snad od 5tého měsíce, ostatní jídlo spíš zázrak když snědl.s pitím taky problém...největší vedra a on byl schopen vypít 2 dcl za celý den...ale, nějak jsme to přežili a dnes už je to mnohem lepší.sice je to pořád drobek, má 3,5 roku a váží aktuálně 14,9 kg :-N .
všude se píše, že se děti nemají do jídla nutit, ale mně tenkrát přišlo, že kdybych se fakt nesnažila do něj dostat aspoń minimum, že by prostě nejedl 😞 .pravda ale je, že si na to, že mimi málo jí člověk tak nějak zvykne a naučí se s tím nakonec žít :-N .
já vyvařovala jako v alcronu 😃 ...a bylo to houbelec platné :-p .
ještě jsem slyšela fajn radu...že člověk nemá vařit složité jídla, že to pak víc mrzí, když to dítko nechce.....a taky to zabere víc času 😉 .
ined77
27. bře 2012
@snufi ...recepty určitě najdeš nějaké i tady
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zaciname-...
anebo je jich dost i na MMB 😉 ....tam čerpám hodně inspiraci 🙂
snufiautor
27. bře 2012
@ined77 jj díky. Já už mám sice receptů mraky, ale žádný zaručený :o)) Malá má 8 měsíců a má 8,5kg takže žádný drobek to není. Asi jí to stačí. Jen maminka přijde o nervy :o)) než se Karinka napapá :o))
ined77
27. bře 2012
@snufi ..no já věřím, já se taky natrápila...raději ani nevzpomínat :-N .
a samotnou jsi ji nechala jíst?....i když...ona je ještě dost maličká....myslím kousky brambor, do měkka uvařené mrkvičky třeba....taky záleží jak je na tom se zoubkama, počtem 😃 .
víš, že by se tím i zabavila 😉 .
a je něco co má fakt ráda?...kaše, přesnídávka, ovoce nějaké?
seb
26. srp 2012
@snufi , malej nikdy nechtěl vařenou zeleninu a nejí jí dodnes, i když dostane obalenou cuketu smaženou, tak oloupe jen strouhanku, nejí br.kaši, čočku a z polívky vybírá veškerou zeleninu co tam vidí, jí hodně těstoviny, omáčky, krémovou květákovou polívku, filé, jo a ještě když nechtěl polívky jíst, tak pomohly krutonky (takový kupovaný kuličky) a když nechtěl ochutnat pacholíka, jogurt, tvaroháček, tak pomohly takový ty cereální kolečka (ve Schlecker drogerii je mají už od 1 roku), zeleninu mi teda vařenou nejí, ale syrová mu chutná, tak to tak neřeším, jo a jistota jsou palačinky - jí je buď suchý nebo s marmeládou

Začni psát odpověď...

Odešli