Masozeleninové příkrmy ze skleniček, jsou dostačující?

anabella_lee
16. říj 2013

Ahojky holky, co si myslíte o masozeleninových příkrmech ze skleniček? Myslíte že jsou dostačující? Mám problém s tím, že můj malý jen tak něco nesní, je hrozně vybíravý, přesnidávky mu nechutnají, co mu uvařím tak mu nechutná, protože to není ochucené, ale ty masozeleninové příkrmy jí, dle mě to nějak přichucené být musí, jak by jinak docílili chuti kterou to má, nepříjde mi to tak bez chuti , než když uvařím brambor, mrkev a maso.
Ovoce taky nemusí, proto mu ho vždy dávám do kaše. kaše to trošku utlumí tu chuť. No je to s ním boj, proto jsem ráda že aspoň něco s ní.

navíc nám začíná atopický ekzem:-/ Ovšem co byl spouštěč těžko říct....

ivular
16. říj 2013

@anabella_lee Já jsem je synovi dávala docela dlouho - taktéž mu chutnaly. Později mi ale říkal docent z metabolického oddělení, že obsahují dost malý podíl masa, takže zhruba po tom roce by už nemusely pokrýt potřebu zejm. železa, vit. B12, kreatinu. Syn opravdu anemický byl, ale on jedl málo i těch skleniček 😉

maudn
16. říj 2013

můj taky od prvního příkrmu to domácí nechtěl a když jsem se s ním měsic rvala s jídlem, tak jsem pak dala skleničky a ty papkal krásně, masa je tam opravdu málo (to jsem ted porovnávala s tím,co mu dávám domácí), ale jednoduše to můžeš udělat tak, že přidáš rozmletý kousek masa do skleničky navíc, já teda nic nepřidávala, až ted třeba, když nemám navařeno dám skleničku a přidám maso navíc. Jinak si pak normálně zvyknul na mnou vařené (hlad dělá své)

soles
16. říj 2013

Ahoj byli jsme na tom stenne. Mala taky jsdn sklenicky, , ale ne všechny. Ovocný přesnídávky enedla vůbec v nicem. Ted uz ji skoro všechno co uvarim.

milmic
16. říj 2013

@anabella_lee Trošku z jiného soudku, ale náš malinkej taky nijak dvakrát jíst nechce. Ale já zarputile dávám domácí (neb si myslím, že kupováním skleniček přijdu na buben) a čekám, až si zvykne na jinou chut než je mléko.
Takže já zas skleničky nedávám vůbec, raději uvařím domácí a vím, co v tom je. 😉 A jednou se prostě rozjí, až přijde jeho čas. 🙂

Špouštěc ekzému může být cokoliv.

laurital
16. říj 2013

Já jsem dávala spíše domácí, dobré recepty i s množstvím byly na webovkách Hami.Ale přiznávám, že občas jsem i skleničku dala, nejraději Alnatura z DM.
Naše holky zase nerady čerstvé ovocné přesnídávky, když byly malé, dokonce se osypávaly.

lv
16. říj 2013

většinou skleničky dochucují kmínem a cibulí..co se osvědčilo více maminkám, kombinovat půl na půl skleničkové, s doma vařeným, ubírat kupovaného a přidávat svého a tím ho převést na domácí stravu..masa je tam fakt dost málo..a u toho ekzému bych raději vždy zkoušela své, vím co tam dám a není tam ani špetka něčeho jiného..

kotcheva
16. říj 2013

Ahoj, ja dceri spis varim - sklenicky davam jen obcas. Jednak vim, co ji davam a jednak je to levnejsi. Navic ji delam jidlo takove trochu vic kasovite, u sklenicek mi vadi, ze jsou dost tekute. Ale mam vyhodu v tom, ze ona rada ji😉. Takze ji naopak vsechno vazim, abych ji nedavala moc.

lucieandrlova
16. říj 2013

Já jsem dávala od začátku skleničky (masozeleninové příkrmy). Ptala jsem se doktorky a řekla mi, že dnes už to je jedno, zda vařit nebo dávat skleničky, že dnes už jsou ty skleničky kvalitní. Před narozením miminka jsem měla představy, že budu vařit, ale pak to zkomplikovaly zdravotní problémy a tak jsme nakoupili skleničky. Ty jí chutnaly a vlastně ji chutnají dodnes (teď už je vyžaduje někdy jako svačinku). Kupujeme Hami. Prospívala dobře, doktorka byla spokojená. Přesnídávky jí nechutnaly. Ještě jí chutnaly kaše od Hippu ve skleničkách, jiné kaše nechtěla. Ovoce jí. Maso začala jíst, když před ní jedl tatínek kuře. Byla zvědavá (tak to taky tak můžete zkusit...). 🙂
Výhoda skleniček je, že je můžete vzít na výlet, na dovolenou... (Do 25 st. nemusí být v lednici.) Nevýhoda je cena.

olusenka
16. říj 2013

se synem máme taky problémy ohledně jídla, skleničky dáváme poměrně dost často, svého času z nich byl živ skoro výhradně , pokud mluvím o obědě a večeři. Dnes je pořád jí, je mu už 21 měsíců. Vařené chce jak kdy, někdy to sní s chutí a ještě vyblizuje talíř, jindy do něj dostanu sotva lžičku, zato skleničku sní s chutí skoro vždy. Značky jsme zkoušeli různé, nejvíc se osvědčilo v Německu kupované Alete od Nestlé. Taky cenově vychází absolutně nejlépe, skleničky v Čechách jsou hrozně drahé ať už mluvím o zelenině a masu nebo o ovocných přesnídávkách (nemluvím o těch nejobyčejnějších plných cukru a škrobu) aj. Taky synovi se změnila chuť, dřív jedl i Hami, dnes si ho dá málokdy, už mu asi tolik nechutná. (Hami je dost husté, co se týče kousků, je to různé, některý druh má hodně kousků od 8.měs. a jiný od 1roku skoro žádné kousky, Hipp je šíleně předražený a chuť nic moc, Sunárek je úplný blaf řekla bych, zato ovocné přesnídávky mají dobré a bez cukru a škrobu, Alete mi přijde fakt nejchutnější, nejčastěji je konzistence jako kousky v omáčce). Pomalu syna zvykáme na vařené jídlo, ale ať děláme, co děláme, jde to těžce, asi je vybíravý nebo nevím. Jen tak něco nesním a jedno jídlo mu těžko můžeme vařit pořád dokola.

katyxq
16. říj 2013

U skleniček bych jako možný problém viděla překombinovanost (obzvlášt kvůli tomu ekzému), málo bílkovin, málo vhodných tuků a prostě je to konzerva.
A k ekzému - https://www.modrykonik.cz/atopicky-ekzem/

ribbka
19. říj 2013

Ahoj,
dochucené to určitě nebude - to by si nelajzli...a ani není nic napsáno ve složení výrobku. Ve skleničkách "maso se zeleninou" je smícháno několik druhů zeleniny a to pak chutná trochu lépe🙂 Jídlo ze skleniček je také velmi jemně rozmixované - to zase vyhovuje u nás. Docela pěkně se dochucuje pórkem (lupla jsem ho malé do jídla od ukonč. 5. m).