Máte zkušenosti se zaváděním příkrmů u kojených dětí?

pajusa
6. črc 2013

Doktorka mě nabádala, ať lžičku vyzkouším klidně pár dnů před 6m, aby si zvykla. TAk jsem vyzkoušela mrkev a děvče na to kouká dost nevěřícně, první den okusila tak 1 lžičku, druhý den možná tři, ale přijde mi, že si ani neví rady s tou lžičkou...vím, že se píše, začínejte pomalu, ale kluci mi první příkrm sežrali málem i s rukou, tak je to taková nová zkušenost.
Měli jste to taky tak? a za jak dlouho se to vaše dítka naučila?

pajula
6. črc 2013

My jsme začaly s příkrmy kolem 5,5měsíce. Malá se lžičkou neměla žádný problém,zvykla si na ni rychle. Mrkev mi sice moc nejedla,ale když byla s něčím v kombinaci,tak si pochutnala ažaž.
Zkus třeba ji dát lžičku na hraní,aby si ji ohmatala,pokoukala atd.
Hodně úspěchu s příkrmy 🙂

zlatelevizeedna
6. črc 2013

Začala jsem s příkrmy v ukončeném šestém, ale tak do konce desátého měsíce spíš ochutnával. Pak se rozjedl víc, ale žádná hitparáda to teda není.

jituliiii
6. črc 2013

Jooo, tak ja zacala taky před týdnem (5 mes. a 2 tydny) a mala mi snedla hned plnou davku mrkvicky, ted papa uz mrkyvku s bramborem...od zacatku krasne otevírala pusinku a krasne polykala🙂

bellka
6. črc 2013

začali jsme v ukončeném šestém a myslela jsem si, že je něco špatně, protože malý se po mrkvi vrhal tak zuřivě, že tehdy si poprvé v lehátku sednul a snědl vše napoprvé 😀 😀 😀 zůstalo mu to dodnes, máme vymetené talíře, ale není divu, stačí kouknout na rodiče 😀 😀 😀 takže my bez problémů a rovnou, bez nějakého oťukávání 🙂

leni84
6. črc 2013

Mám osmiměsíční dceru, takže se zaváděním příkrmů mám čerstvé zkušenosti. Začala jsem v ukončeném šestém měsíci a první měsíc byl hrozný boj. Moc jsem se na příkrmy těšila. Těšila jsem se, jak budu mixovat různé ovocné a zeleninové dobroty, ale když moje princezna ani po měsíci snažení nic nechtěla, tak jsem byla z každého krmení spíš zoufalá..Po měsíci trénování mi snědla třeba 6 lžiček a víc nic..Mezi sedmým a osmým měsícem začala postupně baštit víc a teď už mi cca 10 dní jí hezky. Už sní plnou porci oběda i ovocné svačiny, takže zavádím třetí příkrm. Každé dítě je jiné. Některé jí hezky od začátku a s některými dětmi je víc práce a chce to více trpělivosti. Myslím si, že dokud dcera nebyla moc pohyblivá, tak o jiné jídlo než mléko nestála, ale od doby co se plazí a začíná lézt, tak potřebuje i větší přísun jídla..🙂

zazana81
6. črc 2013

A není jedno, pokud si dcera zvykne v 6-ti měsících, nebo o pár dní dřív, nebo o pár dní později? Myslím, že některé dítě může být na MM klidně déle, některé zase potřebuje začít jíst dříve. Každopádně je to všechno individuální.

markkketa
6. črc 2013

moje dcera plně kojená skoro do roka 🙂 nechtěla jíst vůbec, jestli jsem do ní dostala 5 lžiček, byl to zázrak. Teď je jí 14,5 měsíců a baští krásně, pokud jí zrovna neleze zub 🙂 kojená je pořád několikrát denně, dám jí, když si řekne(tak 4-5 krát denně) jinak když jsem zavedla některý příkrm, tak v tu dobu byl- např. oběd, je jedno, kolik toho snědla, vždy ve stejnou dobu. Sunar a mléčné kaše nikdy neměla vzhledem k tomu, kolik mlíka vypije ode mě. Kaše dělám pohankový, jáhlový atd.- nemléčný.
Začínala jsem taky mrkví, pak další různé zeleninky, ale většinou to bylo frustrující, takový práce a ona nejedla :D
Hlavně nenutit, radši častěji nabízet

ankava
7. črc 2013

já začala s příkrmy v šesti měsících a do osmi měsíců holka neotevřela pusu. Všechno bylo nenene, plivala, zuřila, pak se to začalo zlepšovat, ale jakmile lezl zub, byly jsme zase jen na mléku. vlastně jídlo a pití řešíme dodnes, ale už mě to tak nenervuje jako zkraje.
Chce to klid.

veruska007
7. črc 2013

Já měla žravé děti, vývojově dopředu. S příkrmy jsem začala po konzultaci s lékařkou, ale když splňovali kritéria: umět sedět, zajímat se o naše jídlo, 1-2 měs. bez většího váhového přírůstku, noční buzení hlady, časté kojení bez efektu nasycení. Starší začal krátce před 5. měs., mladší ještě o měs. dříve. Příkrmy naprosto v pohodě, první skleničku nadvakrát, další taky tak, pak už jsem vařila. Začali jsme zeleninou (dr. doporučovala kaši, ale nechtěla jsem hned prcky zmlsat na sladké), cca po 10 dnech kaši, pak přesnídávky, cca v 7 měs. jogurt, tvaroh, ... od roka jedí vcelku všechno, když pominu, že preferují suché pečivo a suché přílohy, ale jedí hodně. Potravinové alergie (navzdory vrozeným dispozicím) nemají.

olusenka
8. črc 2013

začala jsem, když mu bylo 6 měsíců, řídila jsem se ve většině případů radami na příkrmy na kojeni.net, tam se taky píše pomalu, i kdyby dítě mělo tendenci zežrat vše 🙂 Ano, nejdřív se musí naučit jíst ze lžičky, sebrat to jídlo horním rtem a pak posunout jídlo dozadu v puse, aby to mohlo spolknout. U nás to bylo do 3 lžiček denně první týden dva určitě, jídlo měl po sobě všude, pač ještě děsně máchal rukama. Nějaké kloudné množství začal jíst myslím tak za měsíc a za asi měsíc a půl snědl jednou i 190g, takže jsme si troufli jet s ním na další dovolenou a tam jedl krásně. Pamatuju si, že ten první měsíc jsem z toho měla docela nervy nadranc (začínali jsme přikrmovat v poledne zeleninou, ale už kolem 5.a6.měsíce jsem zkoušela i zavádět lepek 1lžičku denně).