Matka vegan, dítě vegan

tynar
11. bře 2016

spíše než otázku mám dotaz, zda je tu nějaká veganská matka, která by chtěla, nebo od začátku začlenila dítě do veganského způsobu života? já jsem v rodině jediná a tak zatím dítě vegan není ( 13měsiců), ráda bych ale, aby bylo. Potřebuji podporu někoho, kdo to tak doma má. Je tu někdo takový? Zajímá mě hlavně skladba jídelníčku?

vineta
1. dub 2018

@marii90 Tak to asi bylo spíš tím, že se jí nikdo po výživové stránce asi moc nevěnoval a neučil jí maso něčím nahrazovat, aby jí nic nechybělo, ne? Ono nejde ty potraviny jen vypustit a neřešit nic dalšího. To je pak logický, že jí maso chybí.

marii90
1. dub 2018

@vineta No.... o stravovacich navycich jake meli z byvale domacnosti se radsi ani nezminuju (snidane 0, k piti jen cola, obed relativne ok, vecere nekdy jo, nekdy ne, pripadne fast food.... ovoce, zelenina 0, jogurty a mlecne vyrobky taky 00prd, chipsy, popcorn....)😡Takze prvni faze bylo vyradit to uplne spatne a nahradit zdravejsi verzi a nasledne prisla rada na to dostat do ni maso nejdrive aspon u nas... Tohle je moje zkusenost a protoze je u nas 1x za 14 dni, neohani se tu transparetem, ze jist maso je vrazda... (proste neni vegetarian ani vegan) nema vyznam tu sestavovat nejakej vyvazenej jidelnicek, kdyz pak pojede k mame a tam to stejne nebude dodrzovat (aspon ze uz zacala jist vic veci i tam a zacala byt zdravotne lepsi - huraaaa). A jak rikam, at se moje deti rozhodnou z racionalniho duvodu, az prijde spravny cas. Nemyslim si, ze bychom jedli jako nejaci neandrtalci jen proto, ze cast stravy tvori maso. Jime i spousty jinych zdravych veci a vyhovuje nam to 😉 Ale maso je plnohodnotnou soucasti naseho jidelnicku, stejne jako "zrni", ovoce, zelenina atd. ☺

lajla
23. čer 2018

ja vegan nejsem..ale moje deti cca do 2 let ano..nekdy i vice
snidani varene vlocky plus zelenina
obed obilovina zelenina lustenina seminka
svacinka varene ovoce
vecere neco podobneho jako obed
kojim.
do jidel pridavam rozinky orisky seminka morske rasy
varim v zeleninovem vyvaru
tofu tempeh az kolem.2let ochuceny cisty kolem roku a pul
pak od toho 2-3 roku..podle ditete..to az tak neresim..sem tam zhresime😂

zelenaesmolda
24. čer 2018

@lajla a co vas k tomu vedlo pokud sama nejste veganka?

zelenaesmolda
25. čer 2018

@anitttaa to neni pravda,nemusi mit extra praci aby dokazala uvarit veganske jidlo,neni to ani o moc drazsi ani casove narocnejsi

lajla
1. črc 2018

@zelenaesmolda
problemy po ockovani treti dcery a jeji nasledna lecba doktory ktera byla nulova...spis horsi...kontaktovali jsme jednu pani doktorku ktera nam poradila co a jak...spis nez veganstvi je to makrobiotika..ale velmi uzce to spolu souvisi.dcerce strava a jeji lecba pomohla.je zdravs.aplikovala jsem to pak na dalsi dve deti a mrzi me ze jsem o tom nevedela driv