Mělo nějaké dítě osypky/ekzém po mrkvi?

eatygrenee
11. led 2010

Ahoj maminky,
mělo nějaké děcko osypky nebo ekzém po mrkvičce- když jste začínali přikrmovat? 🙂

beruska2x
11. led 2010

o nikom takovym osobne nevm ale alerkolozka mi rikala ze nektere deti muzou byt citlive jak na mrkev i na obyc bramboru ... ale vetsinou jsou to deti s AE a podobne citlive asi...

eatygrenee
autor
11. led 2010

My právě jak začali přikrmovat, objevil se ekzém , tak jsem po měsíci vysadila veškeré jídlo a dávala jen pár dní mléko- kojím a kaši kupovanou- ekzém zmizel. dala jsem jen mrkev a objevil se lehce znovu 😒

oliivie
11. led 2010

Dcera kamarádky je alergická na mrkev, takže možné to je, ale asi velmi vyjímečné. Mně se Monča po první mrkvičce taky osypala, tak jsem jí týden nic nedávala a pak jsem to zkusila znovu a od té doby v pohodě. Asi to bylo spíš po tom, že jsem tehdy snědla hrozně moc meruněk a kojila jsem.

kutcher
12. led 2010

Me se malej taky osypal po mrkvi, co ji mam na vlastni zahradce, tak ten problem hned zmizel, tak buhvi co ty koupeny dnes obsahuji, jedina kterou jeste snesl byla bio od hipp dnes uz nastesti nereaguje na nic

rimmel
12. led 2010

mozno vam tym organizmus chce povedat ze este nieje pripraveny?

eatygrenee
autor
12. led 2010

tak je nám 7,5 měsíce..tak snad už je připravený. Ted tedy nevím, co jí mám dávat. Asi zkusím brambory s mlékem nebo brambory s masem- králičí (vlastní chov)

makoush
13. led 2010

my po prikrmu mrkvi taky meli problem - maly se zhorsily krvavy nitky v pline (mela je pred tim,ale tohle to vic rozjelo) podle nasi dr. pry mrkev drazdi a pry nekterym miminum nesedne. Pry je lepsi brambora. Btw. taky od ty doby jen kojime a cekam do konce mesice a zkusime znovu nejaky prikrm...