Miminko odmítá umělé mlíčko

mku
7. lis 2017

Prosím o radu, nemáte některá zkušenost? syn (15 týdnů) je od narození na UM. Nikdy nebyl moc velký jedník a postupně jsme vystřídali skoro všechna mlíka až jsme zakotvili u Beba Optipro comfort. Celkem mu chutná, ale najednou včera odmítl pít... za den jsem do něj dostala (s brekem a stříkačkou) dvakrát 80ml. V noci pak bez problémů vypil jendou 160ml a podruhé 125ml. Jenže teď od rána stávkuje zase a dostala jsem do něj jen rán 70ml a teď stěží 50ml... Je spokojený, nepláče... doktorka mi řekla, že do něj musím dostat minimálně 600ml za každou cenu... ale jak? u stříkačky pláče tak, že to pak stejně vyzvrací... lžičku plive a s lahvičou si v puse jen hraje.... jsem z toho hotová....

vendelinka08
7. lis 2017

No..myslim si ze nutit dite pit evidentne nefunguje. Pokud by mel hlad tak si da....mozna se neco deje a nema chut....urcite bych mu to nenutila na silu.

arnostek
7. lis 2017

Já bych nenutila, hlady dobrovolně neumře 🙂. Mě můj prevítek, taky občas pije míň a někdy zase až moc. A běda když mu to jídlo/prso moc vnucuju! To je pak vzteky bez sebe 🙂. Asi jako já u babičky 😀. Ber to podle sebe, taky máš dny, kdy nemáš moc chuť k jídlu, ne?

mku
autor
7. lis 2017

@arnostek no to jo ale ja mam strach aby mu neco nebylo... narodil se tri tydny pred terminem a mel jen 2kg, ted na 15ti tydnech ma 5kg, je to takoje drobek :(

market1512
7. lis 2017

@mku no pokud se narodil se 2 kg a ma 3m a ma 5 kg, tak zas takovy "drobek" neni. Moje mala se narodila presne s 3kg a 5 kg mela presne v 5 mesicich, a to muzu rict, ze byla hodne dlouha a hubena. Pila mi zasadne okolo 250-400ml za den mleka. A to s oblibou jeste dokazala v prubehu dne nekolikrat polovinu vyzvracet. Casem si doktorka zvykla, ze lepsi to nebude a byla rada, ze aspon neco do ni dostanu. Urcite bych neplasila, dnes vypije min, zitra si da treba 3x tolik. Kdyby mel hlad, bude plakat a chtit jist. Drzim palecky, at se rozji. Mala ma ted 15m a 8kg 😀

plea
7. lis 2017

Chápem ako vám je, zažívali sme to isté s jedným z dvojčiat. Narodili sa dva mesiace pred termínom a keď už sme boli doma a všetko bolo relatívne v pohode, začala jedna bojkotovať mlieko. A tým myslím akékoľvek - kojila som s dokrmom, takže nechcela prso, ani odstriekané, ani niekoľko druhov UM, ani jednu z X druhov fľašiek a savičiek, neprešlo kojenie zároveň s cievkou, proste nič. Začalo sa to pozvoľna, vypila menej a menej, potom už cez deň nechcela vobec, ale v noci v polospánku niečo vypila, na konci už to nešlo ani v noci. Plakala som, nútila ju piť, pediatrička nezistila nič, bruško mala mäkké, dehydrovaná nebola (pretože som do nej vždy niečo natlačila), ale boli to neskutočné stresy. Nakoniec doktorka skonštaovala, že síce podľa korigo veku by sme mali začať s príkrmami najskor v 5.mesiaci biologickom, ale keď proste mlieko nechce, nech pozvoľna začneme skor. A ono to pomohlo. Prvých pár dní samozrejme príkrmom moc nedala a zároveň stále bojkotovala mlieko, ale časom začala piť viac a viac a k tomu normálne jesť. Vyzerá to, že fakt nebol žiaden problém typu bolenie brucha, niečo boľavé v puse apod. Proste sú asi deti, ktoré už takto maličké 100% na mlieku byť nechcú a dokážu byť echt tvrdohlavé. Boli to asi najhoršie dva mesiace materstva, preplakala som litre sĺz, bála sa, že má určite nejaký zdravotný problém, veď to nie je normálne, aby odmietala mlieko v tomto veku... Pila vtedy určite menej ako tabuľkovo mala, aj to málo sme do nej dostávali dlho, chodili pri tom s ňou na rukách, húpali, spievali, prosili, mačkali savičku... No katastrofa. Ale bude líp, uvidíte!

janulkakraniska
7. lis 2017

@mku moc si nepamatuji,kolik vazily děti v nějakých 4.měsících,ale 5kg je fajn.Možná je to nějaká spodní hranice,ale zase není ze všeho potřeba dělat vědu.
Až bude chtít,bude jíst.
Vážně bych to řešila,až by fakt nepil skoro nic.
A doktorky toho taky spoustu řeknou,ale skutečnost je prostě někdy jiná.
Až bude chtít,dá si.

plea
7. lis 2017

@market1512 ono ale tie miery a váhy nie sú vždy vypovedajúce a bohužiaľ každé miminko si o jedlo nepovie. Ja som samozrejme tiež ako jednu z vecí skúšala nedávať jej nasilu a nechať ju, nech si sama "povie", keď bude mať hlad. Ale ona nemala hlad ani po troch, ani po piatich, ani po siedmich hodinách. Dlhšie som to nevydržala, už kvoli tomu, že nepila žiadne iné tekutiny.. Aj po toľkých hodinách mi mlieko podávané akoukoľvek formou proste odmietala, vždy raz cucla a potom sa ošívala, fňukala, vypľúvala, proste nepila. Zakaždým som do nej niečo nasilu dostala, takže na pohľad dobre prospievala a to, akou šialenou formou u nás to kŕmenie prebiehalo, už nikoho nezaujímalo...

pavca1965
7. lis 2017

@mku malá má teď už rok,ale meli jsme nemlich to samé. Mleko nechtěla,už jsem z to byla nešťastná,neslo to po dobrém,ani po zlem (stříkačkou), mala urvana,já urvana,bála jsem se každého převážení. Dokonce jednou zhubla. Nakonec mě zachránily až příkrmy. Vím že ti to moc nepomůže,ale chci tě aspoň povzbudit. Jsou holt jedlíci a nejedlici. Je to blbý, to takovy prcek nic jiného než mlíčko nesmí. Ale kasly na tabulky,buď v klidu s prcek taky bude a rozji se ti. Vím o čem mluvím. Pevné nervy!

janulkakraniska
7. lis 2017

@plea Já jsem taky začínala s prikrmy dříve,než je běžné.

mku
autor
7. lis 2017

Holky diky za povzbuzeni/uklidneni. Uz se tesim taky na prikrmy a doufam, ze to bude lepsi...

mku
autor
7. lis 2017

@market1512 a davals ji vedle toho cajicek? Toho by se mi maly upil, ale mam strach, ze ho to jen zaplacne a nevypije uz vubec nic...

market1512
7. lis 2017

@mku nedavala, respektive ona odmitala mleko, caj I vodu. Zacala mi caj/vodu pit az tak okolo 9-10 mesice. Muze ho bolet v krku nebo neco na neho lezt, prece jen to pocasi ted tomu nasvedcuje a tak dnes pije min. Jak jsem psala, me pila mala hodne malo UM, vzdy pila cca 50-70ml na jednu davku a okolo 100ml kolem pulnoci ve spanku, kolem 10 mesice uz obcas vypila I 120ml. Vazne se s tim hlavne nestresuj, treba ma ted jen horsi dny a za par dnu bude pit zase svou obvyklou denni davku 🙂

mku
autor
7. lis 2017

@market1512 no prave, ze ve spanku to celkem jde, mimo je jen hystericky plac... uz druhy den a je to spis horsi nez lepsi

jhoki
7. lis 2017

Dcera se narodila 36+5, měla 2340 g, zhubla na 2100. Byla a je dost špatný jedlík. V době největší krize odmítala mlíko tak, že vypila na dávku 30 ml. Přibírala na váze velmi pomalu, ale nikdy nehubla. V roce měla 8 kg a to byla na Fantomaltu a Infatrini.
Mlíka jsem vyzkoušela snad všechny, když dostala láhev, hysterie. Když dostala láhev s čajem, byla spokojena. Pediatři to nějak neřeší, pokud dítě nehubne. Z mých zkušeností se s tím nic dělat nedá. Někteří se rozjedí, jiní ne. Krmení ve spánku fungovalo, ale nejsem toho zastánce.

mku
autor
7. lis 2017

@jhoki no prave... nechci jo budit, ale je to jedina doba kdy basti poradne...

jhoki
7. lis 2017

@mku Ano, ale z dlouhodobého hlediska to dle mne, není dobré. Vůbec nebude znát pocit hladu a nebude mít sám o jídlo zájem.

mku
autor
7. lis 2017

@jhoki to on nezna od narozeni... klidne bude bez jidla pul dne... jenom v noci se zacne kroutit a mlaskat a dava najevo, ze chce jist...

jhoki
7. lis 2017

@mku V tomto je to s nejedlíkama těžké, dceru jsem pak taky krmila ve spánku a jak došlo na příkrmy, nevěděla, co s tím dělat. Vůbec nevěděla, co po ní chci, proč jí něco dávám do pusy, o kousání ani nemluvě.

mandyn
7. lis 2017

Jak tu píše spousta maminek, hlavně se nestresuj, to, že dnes vypije méně neznamená, že u toho zůstane.. každý někdy nemá chuť, a tihle malí drobečkové nám neřeknou, jestli na ně leze chřipka nebo už se jim tlačí zuby (moji neteři rostou už na 3 měsících).. Mě se malý sekl s váhou na 3 měsících, chodili jsme na váhu co 14 dní a nakonec jsme skončili ve špitále, protože šel s váhou i dolů, 24 hodin nás monitorovali, dělali mu různé testy a před a po každém kojení jsem ho převažovala. Byl pořád takový spokojený, takže můj pocit z něj byl, že je vše v pohodě a říkala jsem si, že je to zbytečné, že tam jsme.. Nic nezjistili.. do té doby mi v noci krásně spal, ale aby šel s váhou nahoru, musela jsem ho začít budit.. na 5 měsíci jsme začali ochutnávat příkrmy a od 6 měsíce už docela slušně baštil a váha se začala zvedat.. taky jsme dávali infatrini, dělala jsem z něj kaši, protože láhev odmítal . Na roce měl 7o cm a 8,5 kg, teď je mu 15 měsíců a má 75 cm a 9,3 kg. Prostě drobek.. každé miminečko má svůj rytmus.. Jak často ho krmíš?

mku
autor
7. lis 2017

@mandyn nekojim, je na um. Zkousim to kazde tri az ctyri hodiny... kdyz presne odchytnu cas, ze usina, tak to vypije... jinak sceny a sileny plac...

mandyn
7. lis 2017

Já vím, že nekojíš😉 a jak dlouho tohle odmítání trvá?

mku
autor
7. lis 2017

@mandyn vcera a dneska...

ladyhacek
7. lis 2017

a nenapadli tě už zuby? syn vždy také méně jedl > první měl asi v5m (zuby rosou různě nás trápili i 2m před proříznutím) kaamarádka měli první zub ve 3,5m.
jina do jídla bych ho nenutila. On si řekne 🙂.

mandyn
7. lis 2017

Tak se tím nestresuj a uvidíš, jak se to bude vyvíjet dál.. Kdyby se Ti na prckovi něco nezdálo nebo přestal úpně jíst, tak bych zašla k mudře, jinak bych ještě chvíli počkala a kdyby se to nelepšilo, poradila bych se s mudrou. Anebo pro Tvůj klid to s ní prober třeba hned zítra.. Jen ho na sílu nenuť, stejně jak píšeš, z toho pak akorát blinká.. A hlavně se snaž být v pohodě, když je v pohodě maminka, je i miminko. Držím pěsti, ať se to brzy spraví a dej nám vědět, jestli malý už zase papká😉

mku
autor
7. lis 2017

@mandyn s mudrou jsem volala uz dneska a ta mi rekla, ze do nej musim dostat minimalne 600ml za kazdou cenu... kdyz nechce lahev nebo strikacku tak lzicku... ale on to proste nespolkne, kdyz nechce... ted jsem ho vzbudila a vypil za par minut 100ml a zase usnul... pres den tohle mnozstvi da sotva na dvakrat (tj za sest hodin)...

mku
autor
7. lis 2017

@ladyhacek napadly... mazala jsem calgelem, ale bez vysledku... dcera mela prvni zub az v 7m a absolutne na pohodu, u ni tohle neznam...

mandyn
7. lis 2017

Aha, no a když 600 ml nedá, tak co máš podle mudry dělat? Je zvláštní, že když spí, tak pije.. Mohly by to být i ty zuby nebo prostě jen nějaká začínající virózka? A jinak se chová pořád stejně nebo je spavější?

jhoki
7. lis 2017

Já si myslím, že mu to prostě nechutná a jak odbourá vědomí ve spánku, tak mu to nevadí.

smudlinka24
7. lis 2017

Trapi nas to same, akorat uz nekolik tydnu ... Mala je taky drobek a kazdy gram je na ni znat. Menili jsme mlicka, lahvicky az jsme to trochu vyladili. Ale taky ma ted dny kdy pozlobkava a nechce moc jist a podezrivam prave ty zoubky, pac me kouse do vseho na co dosahne a slinta jak bernardyn😅

mku
autor
8. lis 2017

@mandyn nemocny byl minuly tyden, mel rymu, tak zlobil, ale jak se mu vzdy evilo odsatim tak bez problemu papal...