Miminko se dáví u příkrmů, co s tím?

iva_kucerova
29. kvě 2012

Ahoj, protože Ivanka má problém s pitím mlíčka, všichni mi doporučovali, ať už se na všechno vykašlu a začnu přikrmovat, že u ní už se asi nedá nic zkazit...tak jsem teda začla včera, i když 4 měsíce jí budou zítra...jenže máme další problém. Ivanka vypadá, že by i mrkvičku baštila, ale neumí jí spolknout a dáví se. To samý má u kaše, i když jí dostane z flašky.....nevíte, co s tím? Nechci, aby se mi při jídle zadusila...jako dneska málem jo...ale nějak se musí naučit jíst...

camelinka
29. kvě 2012

ja bych na to tak nespechala, chce to po troskach aby si zvykla, je to neco uplne novyho, je uspech par lzicek. Ona se to nauci.
Mimochodem, kdo vsichni to rikali? zda se mi na to jeste hodne mala.
@iva_kucerova

usounek25
29. kvě 2012

ahoj, určitě to chce na to jít pomaloučku. Dávej jí na lžičku jen trošičku a ne na špičku jazyka, to pak těm mimčům vytíká ven z pusinky, protože si to neumí zatím samy posunout dozadu. A zatím opravdu zkoušej jen pár lžiček denně, uvidíš že časem se to zlepší, je opravdu ještě dost mrňavá. Ale kdyby to trvalo dál, možná bych zkusila ještě nějaký ten týden počkat, některým dětem to trvá déle než si na novou stravu zvyknou.

ivular
29. kvě 2012

Já jsem do malého množství mateřského mlíčka přimíchala malou lžičku mrkvičky (takže to pořád byla tekutá konzistence) a stříkačkou stříkala po trošičkách do pusinky.
Ale taky mi připadá na příkrmy relativně brzy. Jaký má Ivanka s mlíčkem problém?

slundo
31. kvě 2012

je ještě maličká, musí se to pomalu učit...začínej pomalinku, jednou dvěma lžičkami a postupně přidávej. Snaž se, ať je to co nejvíce rozmixovaný, bez kousků....

veri25
21. črc 2012

my sme začali od pátého měsíce s mrkvičkou a první dva dny se taky trošičku dávil ale zvykl si na to a už je to úplně v pohodě, z počátku nám doporučil doktor rozmixovat na pyré a později jen rozmačkat vidličkou aby si malý zvykl na kousky

veri25
21. črc 2012

a nebo to rozmixovat s mlíkem a dávat z lahvičky