Mléčné kaše od Hami a Hippu. Obsahují kravské mléko?

eatygrenee
23. led 2010

Ahoj, zajímalo by mě, zda tyto akše obsahují kravské mléko. Objevil se nám ekzémek a nevíme zatím, zda nejsme alergičtí na bílkovinu kr. mléka a tyto kaše jsou mléčné (vím, že se prodávají i neméčné)a je tam napsáno, že jsou z kojeneckého mléka....tak nevím. děkuji za radu

hraz1
23. led 2010

Kojenecké mléko určitě neobsahuje kravské mléko, aspoň doufám. Vždyť to dávají i novorozeňátkům. Malá je baští ráda a nic po nich nemá. Ekzém se jí udělal okamžitě po broskvích, ale to ti asi moc nepomůže...

betelgeuzz
24. led 2010

Hraz a z čeho myslíš, že se to kojenecké mléko dělá? Z kravského, akorát se nějak upravuje. Eaty, nezbývá, než to zkoušet, jestli je to opravdu z toho. Může to být i na nějakou jinou složku té kaše, třeba rýži. Do těch nemléčných kaší musíš to mléko přidat.

hraz1
24. led 2010

Hm, já jsem si fakt myslela, že je z něčeho jiného...moc jsem o tom nepřemýšlela, kojíme a kaše jsme začali dávat až v 8. měsíci. To jsou i hypoalergení mléka dělané z kravského mléka?

eatygrenee
autor
24. led 2010

Mě by spíše zajímalo to, zda tyto mléka obsahují bílkovinu kravského mléka. věřím, že jsou dělané z kravské mléka, ale právě třeba jak to upravují, tak ji nějak extradují...nevím... ☹

anicka164
24. led 2010

Ano, všechna kojenecká mléka obsahují kravské mléko. Včetně těch hypoalergenních, tam je akorát to kravské mléko hydrolyzované (něco jako rozložené nebo tak, moc tomu nerozumím), prostě je šetrnější. Mléka proti bolavému bříšku mají taky hydrolyzované mléko, ale ne tolik.
Existují speciální mléka, která tu bílkovinu nemají, ale to musí být výslovně napsáno na té krabici. Zkus se zeptat v lékárně. Nebo teď jsem si vlastně vzpoměla, že jsem nějaké tohle mléko viděla v Tescu, ale nejsem si jistá, kupujeme HA mléko...
A držím palce, ať se alergie neprokáže!

anicka164
24. led 2010

Jo, ještě - ty kaše mají normální mléko, takže jestli jinak pije HA mléko, tak se musí koupit ta nemléčná a mléko do tóho přimíchat. Není jich moc na výběr, teď jsem kupovala první a nemléčnou měli snad jenom 2 druhy, škoda... Snad to našemu Mikulášovi nebude vadit, že jí pořád to samý 🙂