Mléčné/nemléčné kaše, zkoumaly jste obsah cukru?

janazzz
7. bře 2014

Maminky, dala jste si některá tu práci a zkoumala obsah cukru v jednotlivých dětských kaších? Jak která kaše obstála? Děkuji. Začínám se porozhlížet a mám v tom zmatek. Výrobce napíše, že kaše je bez přidaného cukru, ale pak ve složení vidím cukru spoustu.

lv
7. bře 2014

Nejlepší je si tu ryzí, pohanku, jáhly atd uvařit a vis, co v tom mas.. Nebo Nomina kaše.

zlatelevizeedna
7. bře 2014

@janazzz takové ty různé Sunarky a Hami jsou podle toho, co jsem četla na krabicích, cukrem dost oplývající... Jelikož se mi ne vždy chce vařit z výchozích surovin, kupuju taky kaše Nomina, které synovi (19 m, jí je tak od roka, předtím kaše vůbec nechtěl) dělám z plnotučného mléka a přidávám na ochucení ovoce (banán, jablko, jahody, maliny, borůvky, ...).

terezkax
7. bře 2014

@lv Kde se dají tyto kaše sehnat?

editah222
7. bře 2014

@terezkax Kaše Nomina mají ve zdravé výživě. Jsou hrozně dobré, kupuju je dětem i sobě 🙂

terezkax
7. bře 2014

@editah222 Díky, nikdy jsem o nich neslyšela. Mrknu se po nich.

lv
7. bře 2014

A taky stoji do 40kc, ne jak predrazeny ostatní znacky..nebo vločky ze zde.výživy, instantní kase, co poridis za 30-40kc.

cutie_01
7. bře 2014

Také doporučuji kaše Nomina (výrobce Nominal). Jsou dobré, levné a bez cukru. Dělám je malé s rýžovým mlékem. Doktorka doporučovala Sinlac od Nestlé, ale v tom je cukrtu dost.

hofka1
7. bře 2014

v DM-jejich značka nebo Alnatura se taky dají koupit nedochucovaný kaše, kde je jen základní surovina .. jinak ty biokrámy/zdravý výživy mají kaší hromady .. nemají akorát popisek "pro děti"

janazzz
autor
7. bře 2014

Koukám se na ty kaše Nomina a ty nejsou mléčné. S čím je děláte pokud kojím a nechce se mi odstříkávat? Děláte je jen s vodou a např. s ovocem?

janazzz
autor
7. bře 2014

Nebo je třeba do nich přidávat mateřské mléko nebo sunar?

janazzz
autor
10. bře 2014

Dneska jsem koupila kaši Nomina, vyzkouším. Nejsou značené jako kaše pro děti od xměsíců, ale předpokládám, že je ve složení vyloženě jenom pšenice/jáhly atd., tak to 6-ti měsíční kojené mimčo může?

olusenka
10. bře 2014

jako @hofka1 doporučuju kaše z DM drogerie, ale jsou o trošku dražší než NOmina, ale pro malé miminko (6měs.) asi vhodnější. Mají značky Babylove nebo Alnatura, jsou nemléčné, takže buď dělat jen z vody, nebo UM nebo případně MM. Slazené nejsou. Nebo Nomina kaše, jak se tu píše, kupuju je taky. Spotřebují ale víc vody, nechávám je déle stát namočené, a jsou hrubší, dávala jsem je synovi až od 1 roku věku.

olikovka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terezsafa
24. zář 2014

Holky, ta Nomina se dá užívat od kolika měsíců dítěte? Děkuji pěkně

kaca68
29. zář 2014

@terezsafa kaše Nomina dávám od 7 měsíců, dělám je z rostlinného mléka (ovesného, rýžového, zkusím i ořechová mléka)...jen mě na nich štve, že některé obsahují větší díl kukuřice k té obilnině, podle které se jmenují (např. jáhlová)...používám ještě Countrylife nebo dělám z pohankové krupice, z vloček...

terezsafa
29. zář 2014

@kaca68 Díky moc za odpověď. 7 měsíců je nám za chvíli, takže pak taky zkusíme. 🙂 Už jsem si jednu koupila. Moje holčička bude trochu pokusný králík, protože jsem zároveň koupila na zkoušku kozí kaše.