Mlýnek na kávu, doporučte nějaký kvalitní

lenam
14. pro 2014

Ráda bych koupila jako dárek mlýnek na kávu. Můžete mi doporučit nějaký kvalitní? Nevím, zda je lepší elektrický nebo ruční. Děkuji.

sarkar
14. pro 2014

Jé, to je škoda, že tu tahle otázka nepadla před dvěma týdny, taky jsem to řešila. Koupila jsem manželovi ruční, stál asi 250Kč, ještě jsme ale nezkoušeli. Hledala jsem na netu a nějak mi z těch všech článků vyplynulo, že je to šumák 😀 A elektrické mlýnky se mi nelíbí, jsem spíš proti těm "babičkovským" metodám 🙂

lenam
autor
14. pro 2014

Já právě přemýšlím nad Bosh, ale ten je elektrický.

katyxq
14. pro 2014

Velmi dobré jsou ruční mlýnky Hario http://www.doubleshot.cz/prislusenstvi/kavomlynky
Pokud elektrický, tak je chyba kupovat ty levnější tříštivé (s noži), tím kvalitní kávu zničíš (nenameleš rovnoměrně, přehřeješ až spálíš), ale el. mlýnek s mlecími kameny už vyjde dost draho, takže na domácí použití bych brala radši značkový ruční

llluckaaa
14. pro 2014

Nevím, jestli rozpoznám kvalitní mlýnek, ale já mám ruční zn. Kyocera z Japonska 🙂 Dá se nastavit hrubost a káva z něj je krásně jemná, voňavá a výborně chutná...

lenam
autor
14. pro 2014

@katyxq Tak já zkusím objednat ten Hario Skerton. Holky, děkuji za doporučení.

alneka
14. pro 2014

@lenam Hario jsou fakt dobré! Stejně tak i Kyocera. Je to totiž přesně tak, jak píše katyxq. A pak stojí za to dát vedle sebe čerstvě namletou kávu v uvedených mlínkách a v obyč tříštivém - stačí sáhnout na teplotu namleté kávy a přivonět, rozdíl pozná každý 🙂

katyxq
14. pro 2014

@alneka a spálený kafe je fuj fuj fuj 😅 (a vadí mi ničení kvalitních potravin chybným zacházením)

mayan
11. bře 2020

@lenam já na vánoce dostala tento https://eshop.lazenskakava.cz/hario-skerton-pro... a zatím šlape parádně!

sebestol
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sebestol
24. únor 2021
Uživatel sebestol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sebestol.

Není lepší si rovnou pořídit kávovar? :D Já ho dostala letos taky k vánocům a teď jsem z něj nadšená. Nebavilo mě furt mlýt v ruce 🙂 Překvapilo mě, že jsem nevěděla jakou kávu do něj kupovat :D Naštěstí jsem našla tento článek na netu a tam to dobře rozebrali. Máte nějaké vlastní kávové rituály?