Množství tekutin a ovocné příkrmy. Poradíte?

lucitko
18. pro 2007

Ahojda,

potřebujeme pomoc s tím pitím, je nám půl roku, 14 dní začínáme s příkrmy (oběd a na noc kašičku) jinak známe jen prso a to je ten problém! Teď jsem tedy malýho už konečně naučila, aby mi pil čajík z lahve a nemusím mu ho konečně dávat lžičkou, on toho tou lžičkou stejně moc nedostal 😉 Ale nevíme, kolik by měl vypít a ten čaj mi pije přes dudlík, neměli bychom spíš koupit takové ty hrnečky??? No a ovoce, to je fakt boj, všude se říká, aby se začínalo zeleninou, že ovoce je sladké a děti by pak mohli zeleninu odmítat, tak my když dáme Filipovi ovoce (jablko, hruška) tak se tváří jako kdybychom mu dali kyselé zelí 😢 Nechci ho nějak násilně odstavovat, kojení nás baví, ale v lednu mě čeká operace a nebudu moct kojit a tak se to ovoce do té doby nějak naučit musíme ☹

maja22
18. pro 2007

Ahoj, a ako mu to ovocie servíruješ? Ja som malému zo začiatku po dva dni jabĺčko uvarila a roztlačila - trochu zjedol, ale nič moc. Po dvoch dňoch som mu ho nastrúhala surové a roztlačila a chutilo mu. Už som mu dávala aj kupované - frutapura jablko-hruška a tiež zjedol. Dávam mu to dopoludnia, v noci a ráno ho kojím, ale mám málo mlieka, tak keď je hladný, zje to raz - dva. Ale ovocie dostal až týždeň po tom, čo jedol zeleninovú polievku - uvarím mrkvu, zemiak, petržlen, karfiol a pod.(občas s tým varím aj mäsko), rozmixujem na kašičku, trošku z toho spapá lyžičkou, zvyšok dolejem tou vodou, v ktorej sa varilo a dám mu to z fľaše. Niekedy to k obedu nechce, jeduje sa, tak mu dám "zacucať", potom zaspí a zobudí sa väčšinou taký hladný, že v pohode tej polievky vypije 200 ml....A k tým tekutinám. Bola som s malým týždeň v nemocnici, kde pripravovali sladené čaje. Tak tých vypil denne aj 200 m (okrem normálneho jedenia). Doma mu robím čaje nesladené a z tých potiahne len vtedy, keď je naozaj veľmi smädný, inak mu nechutia... Ale vidím, že slín má plné ústa, takže dehydrovaný určite nie je 🙂

kalo
19. pro 2007

lucitko: mě DR.řekla, že dítě do 8 měsíců žádné čaje nepotřebuje...Taky mi to bylo divné, protože jsme začaly zeleninu a kaše na noc, tak jsem se ptala, jestli už nepotřebuje i nějaké tekutiny. Prý dítěti stačí voda z mléka (my kojíme+Nutrilon). Že je organismus pak zbytečně zavodněný a jestli počůrá cca.6-8 plínek za den, tak není potřeba nalívat ještě čajem (doslova cituji 🙂 ). Tak na její rady ještě nic nedávám a zatím se malá nehlásí, jako že má žízeň..ani zácpu nemá. Tak nevím 😒

Ovoce se chystáme zkusit zítra, tak uvidíme (jsme na zelenine 3 týdny)...Ale jestli malému jabko neleze, tak zkus do něj začarovat hodně zralý banán...je hodně sladký! Přeju hodně zdaru 🙂 🙂

kalu
19. pro 2007

Ahoj holky,nám je 9 měsíců a pít jsme začaly taky až v 8 měs.Do 6 měs. byla Luci plně kojená, pak kojení + příkrmy a nabízely jsme pití, ale ona nachtěla pít.Prvně začala pít až tak kolem toho osmého měsíce, takže na tom něco pravdy bude.

lucitko
autor
20. pro 2007

Děkuju moc za RADY, JÁ MU KUPOVALA PRVNÍ LŽIČKU JABLKO OD HAMI A ZKUSILI JSME I OD NESTLE JABLKO,HRUŠKA S KOJENECKÝM MLÉKEM a nic, sladit mu to nechci, tak zkusím ten banán.S tema slinama me to nenapadlo,mi jich máme dost 😀

erunka
28. pro 2007

ahoj holky, prosim poradte, jak presvedcit mimi, aby pilo caj 🙂 ta nase mala potvurka caj proste pit nebude i kdyby mela leknout. Jedine pokud ji do nej dam stavu z cerstveho ovoce.

lendy1
28. pro 2007
navi
28. pro 2007

ahoj, tak my jsme taky ten případ, že ze začátku bylo ovoce to nejhorší jídlo na světě 😀 Zeleniku malý miluje, ale jakékoli ovoce co dostal vyplivl s kyselým výrazem a jěště se otřásl s takovým brrrr, jako že fakt hnus 😅
Tak jsem mu zamaskovala jablíčko mezi mrkev a brambory, to mu jelo bez problému, tak to měl 2x, pak už bez té brambory jen jabko a mrkev a papkal.
No a pak už se mi do něj podařilo nacpat polovičku kelímku frutapury(velký úspěch,páč předtím ji úspěšně plival) Teď papáme dobře i ovoce, i když zelenika ja pořád lepší. Jen když dáme nový druh, tak prvních pár lžiček to převaluje v pusině, než zjistí ,že to není špatný 😉
No teď mi zbývá ho jěště přesvědčit, že i kašičky jsou dobrý 😀

kalu
28. pro 2007

Erunko, já bych jí ten čaj nenutila,naše Luci ho taky nechce- jediné, co kromě "prsíčka" pije, je prostě převařená kojenecká voda .