Mohu dát 4 měsíčnímu miminku meloun?

pavlanatlinka
21. dub 2012

ahojky mám asdi blbou otázku ale zajímalo by mě jestli můžu dát meloun mimču máme už měsíc příkrmy a koupilla jsem dneska meloun tak mě napadlo že bych jí ho mohla udělat ke svačince a nevím jestli to takhle ještě malý dětičky můžou.

bocinka
22. dub 2012

Já se fakt nedivím, že si tady maminy zakládají falešný profily a až pak se ptají na různé věci, když se tady do nich takhle pouštíte 😠 😠 😠 😠

Moje malá byla taky dokrmovaná od ukončeného 4tého měsíce, přibírala krásně, měla jsem dost mléka, ale byla po všem jak divá a věčně hladová.... No a???? Ještě dřív než příkrmy měla ředěnou šťávu ze švestek, kterou mi poradil sám doktor, protože nemohla kadit..... Já bych jí třeba šťávu - naředěnou - z melounu zkusila dát, ať vidím reakci a později klidně kousek do ručky.....

mysiiickaaa
22. dub 2012

tady je to jak inkvizice 😀 , meloun bych ještě asi nedávala ale lépe poradí váš pediatr 😉 a na příkrmy se maminka neptala, nikdo nevíme co ji nebo jejich lékaře k tomu vedlo a navíc pokud už nemůže maminka z jakéhokoliv důvodu kojit tak je doporučeno začít dříve než po ukončeném 6. měsíci, lepší přikrmovat než pak ležet s mimim na kapačkách, že nepřibývá 😉

pepibubu
22. dub 2012

O rok pozdějc už klidně, teď rozhodně ne...

martina_z
22. dub 2012

Koukam do chytre knihy Baby & Toddler Meal Planner a ze pry az v 7-8 mesicich nejdrive. Zrovna dneska mi mama rikala, ze jsem uz v pul roce mela kousek cokolady (pac jsem nechtela jist a byla jsem hubena, tak aspon abych pry neco snedla), bracha mel ve 4m svickovou a byl prikrmovany jednak Sunarem a jednak ryzovym odvarem, protoze trpel na prujmy. Prezili jsme, ale ja mam astma a alergii na vsechno mozne (travy,plisne,bodnuti hmyzem, prach, roztoci, naplasti, nektere leky a nektere potraviny) coz nemusi, ale muze mit souvislost. Neriskovala bych to, zvlast v dnesni dobe, kdy ma alergii kdekdo.

andreasek82
22. dub 2012

no tak to je urcite jeste dost brzy!

zuhur
22. dub 2012

Já bych neřešila brzké příkrmy. Všude je to jinak, nevíme jak moc Anežka přibírala. Ano, doporučuje se plně kojit do šestého měsíce(viz např. náš případ), ale pokud je problém tak doporučují lékaři příkrmy už od čtvrtého měsíce (mimochodem jsou země kde je běžné plně kojit až do roku věku a to opravdu bez příkrmů, ale to už je opravdu mimo téma).

A teď k melounu:
ANO: můžete pěstovat meloun i u nás na zahrádce. Tento bych dala dítěti klidně, ale až tak od sedmého - osmého měsíce. Našemu prckovi tenkrát nechutnal, takže uvidíme až letos v sezóně.
NE: meloun z obchodu, který je stříkaný "bůhvíčím". I já jako dospělá s tím mám občas problém.

jaa
22. dub 2012

tropické ovoce,až po roce.

kachen
22. dub 2012

Radsi ne.

A jen tak mimo misu. Tazatelka nenapsala druh melounu, takze vodni meloun se sice u nas pestuje, ale takovy Cantaloupe, Honeydew, zluty cukrovy, Pepino asi ne. Z toho odvozuji, ze i meloun muze byt tropicke nebo exoticke ovoce.

ivavec
23. dub 2012

Koukám jak se tu linčuje moje mimi je na UM. příkrm se také chystám dávat už od ukončeného 4m. což máme za pár a víte proč pozoruju že už mu prostě jen mlíčko nestačí tak proto a ať si říká kdo chce co chce meloun bych zkusila až tak od toho 6m. A prosím nedělejte z nás špatné matky každé dítě je jiné já své první plně kojila a tak dostal příkrm až v 6m. mlíčko mu stačilo a teď u druhého je to uplně jiné tak proč taková kritika 😒

olicek
23. dub 2012

Já zkoušela dávat melouna synovi kolem půli roka a jak se vztekal, když jsem mu ho vzala 😀 Jen vysával šťávičku. Myslím, že ta troška na ochutnání mu neublíží. Ale zařadit jako svačinku, tak to bych asi ještě počkala. Hlavně si nedělejte hlavu z těch urejpaných maminek tady 😉 😉 Každá máma ví, co je pro své dítě nejlepší.

milmic
23. dub 2012

Já osobně bych meloun raději nedávala, 4 měsíční dítě je tak strašně malinký.
Zeptala bych se pediatra spíš než tady, ale za mě ne. Naše malinká měla v sezoně 7 měsíců a meloun nedostala, v tej době měla sotva jablíčko a hrušku (ale zase kojím a stačilo jí). A jak už tu padlo - z vlatní zahrádky je to o něčem jiným než stříkaný meloun z obchodu, který prošel kdo ví jakou procedurou. 😉

Ad zdejší "diskuse" na téma příkrmy - my jsme sice dostávaly všechno možné od nejútlejšího věku, ale při současném stavu poznatků mi to přijde jako kravina tento argument. Všechny jsme to přežily, ale žádná z nás nemůže vědět, jestli alergie a jiné civilizační choroby, nemají alespoň částečně původ v tomto směru.
Příkrmy od 3 měsíců jsou docela hustý, ale těžko říct, co za tím stojí. Docela by mě zajímalo, jaké dítko je potřeba přikrmovat takto brzy. Nicméně v současném světě plným chemie bych byla mimořádně opatrná na to, co dávám kojenci a vůbec dětem.

Jestli je meloun (nebo některé jeho druhy) exotický nebo není... banán exotický je a přesto je na předních místech v přikrmování ovocem. Tak nevím, větším exotičnem mi asi smrdí citrony a spol.

majatob
23. dub 2012

me na melounu nic hroznyho neprijde, je to sama voda. Asi ho nesni pul kila na posezeni, takze kousek bych klidne ochutnat dala 🙂 ja jsem s detma zacinala ovocem, zeleninu nechteli a uplne v pohode 😉

coxa
24. dub 2012

Příkrmy bych začala dávat nejdříve od 4.měsíce, jinak mléko, mléko, mléko, meloun bych určitě ještě nedávala. Minimálně jen proto, že to rozhodně není plod, který roste tady u nás, takže exotika a viděla bych to nejdřív tak na 8. měsíc. 🙂

herminka
24. dub 2012

Meloun bych 4měsíčnímu dítěti nedala, obzvlášť ne teď, kdy je dovezený kdovíodkud, určitě utržený zelený atd. Zkus počkat do sezony, to bude dítko starší a melouny imho kvalitnější a hodnotnější.

dolda
24. dub 2012

Opravdu blbá otázka 😝

pejtho
24. dub 2012

Zatím bych počkala, ale okolo půl roka, když už bude znát chutě našeho ovoce bych meloun ochutnat dala a pak uvidíte.
Každopádně vy poznáte nejlépe, co je pro vaše mimčo dobré, takže se řiďte vlastním instinktem 🙂
Za nás nikdo nic moc neřešil, dětem se dávalo od 3 měsíců kravské mléko, v půl roce knedlíky se svíčkovou....🙂 A přežili jsme také ve zdraví 🙂 Tak bych zbytečně nesoudila

ivonapop
5. črc 2014

Tak nějak přemýšlím a říkám si, že troška té vody z melounu po nakrájení je možná lepší, než nějaké čaje (obzvlášť ty granulované). Byla bych však opatrná, cucnout neznamená se napít a hlavně s hygienou. Pořádně meloun umýt! Ale jak píšou děvčata, pořád je času dost

madormi
5. črc 2014

jasné, po obědě,po té svíčkově s pěti nebo po gulášku nejlépe 🙂 proč ne 🙂 at si prtě zvyká na pořádné jídlo 🙂

karolinafm
5. črc 2014

@ivonapop umýt meloun? 😀 myslím si, že by paní mimču asi nedala cumlat kůru...

indy2
5. črc 2014

Holky, myslim, ze maminka uz ma problem s melounem vyreseny, vzhledem k tomu, ze je dotaz 2 roky stary 😅

kvakuska
5. črc 2014

@ivonapop @madormi @karolinafm hlavně dítko tazatelky už má 2 a půl roku, takže svíčkovou či gulášek a potom meloun třeba i s kůrkou si klidně může dát 😀

lenkazdenek
5. črc 2014

Teda nezlobte se na mě ,ale některé maminky se tady choivají jako by maminka co se ptá chtěla dát dítěti já nevím co a ne meloun-proboha,zas tak nic úplně hrozného na tom nevidím a příkrmy od uk.4 měsíce....mě to dr přímo doporučil,protože malá skoro nepřibírala a mezitím tam byly ještě dvě další doktorky,když jsme chodily na převažování a všiichni se schodly,že jsou příkrmy od uk 4 měsíce v pořádku,u melounu bych se spíš bála toho že by zelenina či ovoce(krom banánu měli být tepelně zpracované a nják si neumím představit povařit meloun

ivular
5. črc 2014

@karolinafm Meloun před rozkrájením vždy umýt teplou vodou! Rostou na hlíně, čili bakteriálně dost šílenost. (omlouvám se za offtopic).

barinkas
5. črc 2014

chudák zakladatelka... ježiš, aby jste ji dámy za to neukamenovaly... se jen zeptala, tak bych se tu netvářila jak matka Tereza, která je pomalu svatá... z některých odpovědí nevím, zda se smát či brečet 😀
Holčina se jen zeptala, tak klid.. výhradní kojení do 6. měsíce ne u každého mimča jde či mu to stačí...
Za mě bych taky meloun nedala, je to brzo. Malá ho třeba ani v roce nechtěla, letos jsem ještě nezkoušela, uvidím... ale už loni byla jak divá po broskvích a nektarinkách...letos ji třeba chutná kedlubna, kterou je nesnesu 😀

ajurka
5. črc 2014

Kazda si da svemu miminu co chce... moje teta davala ve 4 mesicich miminku polevku s halusky a i bobiky atd. A miminku nic nebylo.. a ani neni je zdrava jako rybka 😀

abalajda
5. črc 2014

Souhlasím s ajurkou,každopádně meloun je stejně v podstatě jen voda plná vitamínů,tak proč ho nehodit do odšťavňovače,trochu nenaředit vodou a nezkusit dát pít?

aklin
10. črc 2016

Určitě ne, meloun obsahuje dost cukru.

micaella23
10. črc 2016

Jdi radeji do DM a kup nejakou zakladni stavku ovocnou - jablko, svestka, ktere je lepsi jeste naredit, a dej mrneti cucnout nebo podle nejakeho receptu zkus uvarit, pripravit sama. S tepelne neupravenym jidlem bych se bala, ten organismus je rad, ze zmakne dusenou mrkev🙂) jatra atd ma jen jedny tak je zatim setri🙂)

slimacikmia
10. črc 2016

No neviem preco by mal byt melon tropicke ovocie, my ho teda pestujeme nornalne... A zbytocne odkladanie prikrmov je tiez druhy extrem...prve prikrmy od roku??!! Taketo mamicky by nemali moralizovat, ze niekto zacina s prikmami skoro...mozno to bola jedina moznost, ak mamicka nechcela prejst komplet na UM. Takze ak mate tie prikrmy uz mesiac tak by som sa melonu (ceskeho) nebala, skusit trosicka, napr.s jablkom a uvidis, ako ho bude znasat.

martivaloskova
13. črc 2016

Myslím si, že každé mimi je individuální a matka když vyzkouší něco nového tak snad pozná jestli se to dítěti líbí nebo ne.. Ale pořád je lepší nikam nespěchat 🙂