Mohu dát 4 měsíčnímu miminku meloun?

pavlanatlinka
21. dub 2012

ahojky mám asdi blbou otázku ale zajímalo by mě jestli můžu dát meloun mimču máme už měsíc příkrmy a koupilla jsem dneska meloun tak mě napadlo že bych jí ho mohla udělat ke svačince a nevím jestli to takhle ještě malý dětičky můžou.

blondynka400
21. dub 2012

Ve 4 měsícíh měsíc příkrmy? 😕 Meloun se může dávat už poměrně brzy, ale takovéhlemu prckovy bych ho určitě nedávala.

luciebx
21. dub 2012

takze vy ste na prikrmech od 3 mesice? a na jakych? na vsech sklenickach je psano od ukonceneho 4 mesice takze byste meli byt na prikrmech tyden, teda pokud myslis prikrm ve sklenickach.. ale meloun bych ditku urcite nedala.. malej bude mit dva roky a jeste ho nemel.. ne ze bych mu ho nechtela dat ale vim ze by mi ho stejne nejedl..

cervena_vila
21. dub 2012

Nespěcháte na ni trochu? Co výhradní kojení do šestého měsíce - to není jen tak, trávicí trakt prostě dozrává pomalu a zbytečně brzy dávat miminku něco jiného než mléko akorát nahrává možným budoucím alergiím. Meloun jsou "tropy", takže tak za půl roku... Držte se českých jablek, když už myslíte, že něco takového potřebuje v tomhle věku.

ladybugie
21. dub 2012

Příkrmy už ve 4 měsících?? Meloun jsem dcerce dávala až po roce věku. Začíná se místním, domácím českým ovocem - jablka, hrušky, švestky... Meloun není naše ovoce, tudíž bych na něj nespěchala. A už vůbec bych na něj nemyslela ve spojení se 4měsíčním prckem.
A taky se přidávám k otázce, jaké příkmy dáváte, když je dáváte od 3 měsíců?? Nepletete si příkrmy z ovoce a zeleniny a dokrm umělého mléka po kojení?? Co na to Váš pediatr, že takhle brzo přikrmujete?

berenika39
21. dub 2012

Tak vždyť to cítíš sama, že je to ptákovina. Miminko pár týdnů staré potřebuje mléko, k tomu mléko a když má málo, tak víc mléka🙂.

kacab
21. dub 2012

taky bych nedávala... děti ho dostaly kolem 10. měsíce... nebála bych se toho, že to jsou tropy jak tu někdo píše.. Slovenské plantáže jsou jich v sezoně plné.. ale přesi jen u 4měsíčního dítěte??? to je ovoce až se zoubkama na kousání, kdy dítě má natrénovaný polykání tuhé stravy... počkejte nejřív konce léta...

weri1
21. dub 2012

nedávala bych , ale ne z důvodu alergie....meloun je okurkovitá zelenina, skoro samá voda, ale proto, že je malinká.

smisek24
21. dub 2012

osobně si myslím, že není kam spěchat. Ani dle fotek nevypadá holčička že by nějak strádala, proč nemá ještě pouze mlíčko?

llluckaaa
21. dub 2012

Já nevidím důvod, proč ho dávat takto malému dítěti. Nedá se ani tepelně zpracovat a nebo uvést do kašovité formy. A navíc určitě procestoval půlku zeměkoule, než se dostal k vám do kuchyně, takže kdo ví, co v něm všechno je 😒

hasky24
21. dub 2012

Nedala bych takhle malinké miminko potřebuje pouze kojit nebo dát umělé - nic víc nic míň 😉 😉

katyxq
21. dub 2012

Chudák dítě, příkrmy už od třech měsíců. Kdo vám to poradil? Jen zaděláváte na budoucí alergie a nemoci trávicího traktu, cukrovku, atd.
Meloun rozhodně teď ne, zkusila bych nejdřiv po 7. ukončeném měsíci.

monny89
21. dub 2012

Exotické ovoce jsem zařadila až v deseti měsících 🙂

kway
21. dub 2012

Ani bych o tom neuvažovala na to má dost času 😉

jankadudova
21. dub 2012

Absolutne ne!!!

catherin89
21. dub 2012

Mě teda zprvu fascinuje již to, že jste na příkrmech už měsíc 😕 S příkrmy by se mělo začínat nejdříve od ukončeného 4.měsíce a to jste jak vidím na tvém profilu splnili před týdnem... na meloun bych v tom případě u tak malého miminka neměla ani pomyšlení 😒

diviska
21. dub 2012

Připojuji se k ostatním! Příkrmy od 3 měsíců?! I od ukončeného 4. je kravina! Pokud nemáš svoje mléko, existuje umělé, ale příkrmy?! Docela mě mrzí,že toto není diskuze, taky by mne zajímalo kdo ti to poradil.. abych tedy ale odpověděla tak meloun ve 4 měsících?! NIKDY!

endie
21. dub 2012

u nás byl taky příkrm od 4 měsíce 🙂 hold některé miminka mlíko nechtějí nebo minimálně, a meloun sem jí dala až v půl roce nebo 7 měsících a jela po něm jak urvaná 🙂 Ne každý jede pdoel tabulek ale nemusí hned proto být za neschopného a hned ubližující svému dítěti. Znám jendu holčinu co ve 4 měsících dával i hrozno respektive t uštávičku zněho a teda na amlé to nezanechalo žádné následky. Smelounkem bych ještě počkala až si zvykne na příkrmy, Poslouchej mateřský pud 😉 ten ti poradí nejlíp

pebi
21. dub 2012

s melounem opatrně, já jsem ho dostala v porodnici k obědu a jako prvorodičce (pár dní matkou) mi nedošlo, že si ho dávat nemám (taky mě nenapadlo, že v porodnici dostanu něco, co miminku ublíží) a dcerka se mi okamžitě po kojení osypala... 😒

jasekd
22. dub 2012

Jeste bych pockala, miminko je dost male, i kdyz dneska uz neplati se vsim cekat a podani rizikovejsich potravin oddalovat 😉 A ze se jedno dite po melounu osype, neznamena, ze se osype druhe. Meloun (klasickej, cervenej - vodni) zadna exotika neni, nevim, kde jste to vsechny vzaly 😕 Takze ja bych opatrne, jako ostatne vsechny veci, treba i obyc.mrkev a bramboru, i na ty muze byt alergie! klido zkusila, ale tak po 5.-6. mesici. Docela koukam, jake meloun zpusobil emoce 😲 😀

andy80
22. dub 2012

Nevím, co se pozastavujete nad příkrmy od 4. měsíce. Taky jsme byli na příkrmech od ukončeného 4. měsíce a to z toho důvodu, že nestačilo 1000ml mléka za den. Na melounu nevidím nic špatného, když se dá jen trošku vycucnout jakoby tu šťávu, taky jsem ho dětem dávala poměrně brzo. Spíš na zahnání žízně, protože meloun je samá voda (uvádí se, že až 91% procent melounu je voda).

ronyx
22. dub 2012

Tak koukám,že je to tu pomalu samá tabulková mamina.Zeptejte se svých maminek,od kdy jste byly na kašičkách,přesnídávkách,rozmixovaných banánech a ovoci a dalších věcech.Když my jsme byly mimča,žádné tabulkování co od kterého měcíce nebylo.90% z vás byla už od útlého věku na nějakém tom dobroučkém příkrmu a né jen na mléku,tak samo i já a jsem naprosto zdravá a většina z vás taky.Tak se tu zase až tak šíleně nepohoršujte 🙄 🤐 Každopádně s melounem bych asi ještě pár měsíců počkala 😉

neu.sona
22. dub 2012

Tak k otázce. Já bych meloun nedala asi ani 9 měsíčnímu mimču. Takže za mě ne.

A teď k těm, co tady píši příspěvky. Holky, já rodila poprvé před 3 roky. Tenkrát mi pediatrička tvrdila, že mám 6 měsíců plně kojit a pak pomalu přikrmovat a opatrně. To jsem byla nezkušená a nevěděla nic.
Teď ta samá pediatrička tvrdí, že se má od 4. měsíce přikrmovat a rovnou lepek atd.!!!!
A tak mladá maminka, která neví se zeptá doktorky a ta jí řekne svůj názor. A podle toho se řídí.
Já se teď budu řídit sama sebou. Pokud budu kojit, tak budu kojit zase 6 měsíců plně a pak budu pomalu přikrmovat.

Tak zase nesuďte 😉 😉

jabluncanka
22. dub 2012

nedávala bych,protože se na přepravu chemicky ošetřují a ta chemikálie přestupuje přes kůru do dužiny...já sama mám z mělounu kopřivku i v létě,díky postřikům...mrňouse bych tomu nevystavovala...

vlckulka
22. dub 2012

Ach jo, tady je to zase jak v mučírně 😠 Maminka se zeptá na meloun a jediné, čeho se jí dostane, jsou výtky, proč vlastně miminku dává příkrmy. Na to se ale neptala, takže než začnete moralizovat, přečtěte si přesné znění otázky !!! Dětem jsem dávala příkrmy od necelého 5. měsíce (chyběl jim asi týden), ale jsou narozené o 6 týdnů dříve, takže vlastně dříve než v ukončeném 4. měsíci a světe div se, nic špatného to na nich nezanechalo 😵 Takže za sebe: myslím si, že na melounu není niž špatného a vzhledem k tomu, že malá má příkrmy již zavedené, tak bych zkusila i meloun pomalu a opatrně zavést, stejně jako ostatní příkrmy. Prostě si myslím, že se vše strašně dramatizuje a i doktoři nejsou za jedno, každý říká něco jiného. Řídila bych se zdravým rozumem 🙂

kaliali
22. dub 2012

Meloun (slovo pochází z řečtiny a znamená „velké jablko“) je druh plodové zeleniny patřící do čeledi tykvovitých, někdy považovaný také za ovoce. Z botanického hlediska je meloun bobule. Na světě se pěstuje mnoho druhů melounů, jež mají různou barvu i tvar.
Melouny lze úspěšně pěstovat i na území Česka v teplejších oblastech převážně vinařských oblastí. Vodní melouny jsou náročné na teplo, nesnáší kolísání teplot, přílišné a dlouhé srážky a silné větry. Pro jeho pěstování jsou vhodné převážně humózní půdy, které jsou velmi dobře zásobené živinami. Podobně i cukrový meloun je potřeba pěstovat na jižních svazích v kukuřičných oblastech Moravy, které jsou chráněny před větry.

Nedoporučuje se při velké konzumaci melounu popíjet vychlazené nápoje a kombinovat jeho konzumaci s mléčnými výrobky!!!

Ne,nedala bych ho,je ještě malinká,příkrmy jste začali zbytečně brzy,ale co už 😒
Nicméně exotickým ovocem jsem se fakt pobavila 😀 😀 😀 😀

cbabu
22. dub 2012

Nesouhlasím s tím že příkrmy od ukončeného 4 měs jsou kravina 😠 , je-li mimčo na UM tak je to vhodné. Pokud je kojeno tak samozřejně je to brzo. K otázce na melounek je ještě hodně brzo, ale dle některých názorů, bych se toho možná v létě nebála, jen až si zvykne na hlavně na příkrmy 😉

pajatehule
22. dub 2012

my jsme taky na příkrmech dřív jak od 4 měsíce a z důvodů toho že jsme měly zdravotní nějaké problémy tak sem se zeptala doktorky a ta říkala že můžem že zelenina a ovoce obsahují vitamíny atd atd.. že jí to neuškodí. nemněly byste tolik číst knížzky apod.. co se může a nesmí jak to asi bylo dřív maminka mě třeba už od 6 gtýdnů dávala tvaroh protože mlíko nestačilo dávala ovoce všechno možný a nic mě není žádný alergie nemám ani jiné problémy myslím že to moc hrotíte stím to nesmíš.

camelinka
22. dub 2012

nesouhlasim s @pajatehule ano kdysi se davaly vsemozny veci driv a kdekdo ze starsich rocniku rika ze detem "nikdy nic nebylo" ale jak muzete vedet ze predcasny zatezovani nedozraleho traviciho traktu nezpusobuje dnesni rakoviny apod??????????

sudina
22. dub 2012

Taky se mi nelíbí, jak tady spousta holek moralizuje a poučuje maminku, co se chtěla prostě na něco zeptat. To aby se člověk občas fakt bál položit otázku... !!! Od kdy přikrmují je jejich věc, určitě pro to mají svoje důvody, po kterých je nám ostatním šumák. Pokud chceš dát meloun, tak zkus. Když na to děťátko nebude špatně reagovat, je to v pořádku 🙂. Já budu přikrmovat od 4. ukončeného měsíce taky!!! Snad bude malé chutnat. Moc ji miluju, nikdy bych jí nechtěla ublížit... není na tom nic hrozného.

kacerka
22. dub 2012

já teda nevím, ale tchýně pěstuje melouny u baráku, normálně venku na záhoně! Takže exotika to není, v sezóně jsou k námdov dováženy především ze Slovenska a Maďarska!

Ale k věci! Já bych ho nedala vzhledem k věku, ale ani bych ho teď nekoupila svým klukům, počkáme na sezonu 😉