Mohu dát 7měsíčnímu dítěti kuskus a polentu?

hanyzka11
30. dub 2014

Nikde jsem se o těchto potravinách nedočetla. Dáváte? Díky H.

sona_sv
30. dub 2014

Já myslím, že by neměl být problém, jde vlastně o pšenici a kukuřici, takže nesolené bych to zkusila

prdecek
30. dub 2014

myslím, že je s lepkem, tak pokud už ho mají prcci zavedený, tak nevidím důvod proč ne. Malýmu moc chutná 🙂

vali2012
30. dub 2014

Ahoj. Ja som davala kuskus, polentu, pohankovu kasu, špaldovú krupicu a to od 5.mesiaca. Od 4. mesiaca sme zacali s prikrmami a mali sme strasne problemy so stolicou, jak sa chudinka nemohol vykakat. Potom som zaradila k prikrmom aj trieto kase a super to pomohlo. Malemu sa to zrovnalo a konecne bol klud. Rozne som to kombinovala s masem, zeleninou, bylinkami i ovocem. Maly to ma strasne rad aj teraz 🙂

editah222
30. dub 2014

Jasně, oboje jsem začala dávat celkem brzo, řekla bych, že v 7-8 měsíci. Polentová kaše je fantastická a kuskus je dobrý nejen jako příloha, ale i jako zavářka do polévky.

veruska007
30. dub 2014

Já se v těchto alternativních kaších moc nevyznám. Jsou kaloričtější? Potřebuji malou vykrmit a nevím čím. Potřebovala by nahnat aspoň 2 kg. Dávám běžné instantní kaše, ale nadšená z nich není. Jak se připravují? Díky moc.

lv
30. dub 2014

Kus kus jen zalijes vodou, sam nabobtna, ale je to vlastně těstovina v drobných kulickach, tak o njic víc kalorií než jiné nemá. Kukuřična polenta mozna ano. Přidala bych dostatek tuku do prikrmu, maso, zkusit přidat další svacinku..

jandl
30. dub 2014

@veruska007 nepřislazuj,ovoce nepřehánět,mléčné výrobky omezit,nenabízet jídlo moc často-každý potřebuje vyhladovět.Pak by mohlo mít dítě lepší chuť k jídlu.Než instantní kaše,zkus si dát práci uvařit jáhly,rýži,ovesné vločky,červenou čočku,zeleninu.Ale je to taky dítě a dítě,každý jsme jiný a neřeš to přespříliš.Taky nemám všechny stejně váha-výška v daném věku.

hofka1
30. dub 2014

dělala jsem obojí, jako přílohu či na zahuštění

suzanna123
30. dub 2014

mně malá bohužel kuskus nejedla - myslím, že jí vadila ta konzistence. Tak jsem jí dělala polévkové nudle, ty měla ráda.