Mohu dát banánek 5měsíčnímu dítěti?

martikvitulik
16. črc 2014

Ahojky maminky, chci se zeptat, zda je špatné dát banánek v 5 ti měsících. Jen na úvod bych chtěla říct, že s malou máme od začátku problém s papáním :( Kojila jsem plně do 2 měsíců, malá byla líná tahat a mléko se mi ztrácelo. Dokonce jsem i odstřokovala ruční odsávačkou,ale nepomohlo to a o mléko jsem přišla. Tak jsme byly na UM,ale to moc nepila. Zkusila jsem i jiné značky po domluvě s DR. Vypila tak 450 max 600 ml za 24 hodin. A ve 4 měsíci pít nechtěla, to vypila tak 300 -400 ml a to byl horor pro mě. Byla jsem s ní i v nemocnici na všetření pár dní, zda to není něco fyziologického a naštěstí ne. V nemocnici mi pak dali příkrmy, Zeleninový a ovocný. První den snědla malá par lžiček, druhý den půl skleničky a ted ji zblajzne celou. Už jsem ji dala i tu s masíčkem a také to spapala. Každopádně tomu mléku moc nedá. Tak večer dáváme kašičku rýžovou rozdělanou v UM. Mám obyč natural a dala jsem i s banánkem a to jí chutná. A právě, že jsem zkusila dát po odpoledním spaní banánek na lžičku a to mi pěkně papká. Myslíte, že mohu? Děkuji 🙂

lennittka
16. črc 2014

Můžete..

nonnni
16. črc 2014

@martikvitulik pokud to neni ten v cokolade, tak muzete 😉 A pokud chcete zvysit nutricni hodnotu, tak namackat s avokadem. To na sebe prebere chut bananu a je pro dite velice prinosny a to nejen nutricne, ale i aminokyselinami k rozvoji mozku. Akorat to avokado musi byt zrale a kvalitni.

Moje starsi take nechtela UM, kojit se nam nedarilo... mega boj to byl do jejich deseti mesicu, kdy se odstavila uplne. Mladsi UM pila, ale take se z UM v deseti mesicich odstavila a konec. Obe byly na prikrmech od ukonceneho 4. mesice, protoze by jinak posly hlady. Ted je jim bezmala 9 a 6 a jsou naprosto v poradku 🙂

mantaray
16. črc 2014

@martikvitulik můžu se jenom zeptat, jestli dáváte večer kaši z flašky? Příkrmy nás čekájí, tak sbírám info, doufám, že neva, že vám sem vstupuju 🙂

23bambulka
16. črc 2014

@martikvitulik moje dcera taky stále blbne s UM, teď pije hodně, před měsícem vůbec na 14 dní, to byla plně na příkrmech, před tím jsem byla ráda, že vytáhla 70ml na dávku....banán jsem dala jako první ovoce taky v 5 měsících...prvně jí nechutnal, tak jsem zkustila tu rýžovo-banánovou příchuť kaše a to vzala ...pak jsem zkusila znovu čerstvý a už ho baští ráda....někdy ho dám na lžičku s jiným ovocem, jindy z něj udělám koktejl (Holandia jogurt, UM, banán + i jiné ovoce), to dám do flašky a lohní jak protržená. V 5 měsícíh je to na banán naprosto OK, tak ať se daří 🙂

anetka1701
16. črc 2014

Upřímně jsem se vyděsila, že chceš dávat banánek v čokoládě :oD :oD Normální banán samozřejmně může bez problémů, banánovej sunar bych dávala jenom dítěti, co má problémy s jídlem a váhou - je to strašně sladký...

katyxq
16. črc 2014

Jasně, klidně dej (však ono UM není žádný zázrak, pestrá strava je lepší 😉, jen tu kaši bych dala ke snídani a večer zeleninu, plus kaši bych si ochutila sama, ať se vyhneš cukru, ve zdravé výživě koupíš čistou instant rýžovou kaši nebo rýžovou krupičku značně levněji 🙂) ... pokud chceš, aby to bylo výživnější, můžeš k tomu banánu přidat za studena lisovaný kokosový konopný nebo vlašskoořechový olej, nebo rozmačkané avokádo nebo zavést ořechy (rozmixované na hladkou pastu, ořechová "másla" koupíš i ve zdravé výživě hotová, bez soli i cukru)
https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-pri...

martikvitulik
autor
16. črc 2014

@mantaray nene, já ji dávám kaši ze lžičky 🙂 Je šokovná a hned to šlo 🙂

martikvitulik
autor
16. črc 2014

@anetka1701 neneeee banán normální 🙂 Ona mi právě malá přestala přibírat a dokonce o 100g schudla :( ted jsme na 6100kg po křikrmech a váha nám stojí. Ted snad přibere 🙂

anetka1701
16. črc 2014

@martikvitulik jestli opravdu hubne, tak se s tim jídlem a ovocem neboj... Je sezona, tak klidně (zavádět po jednom druhu) co ti přijde pod ruku...

martikvitulik
autor
16. črc 2014

@nonnni Asi blbý dotaz, ale jak poznám kvalitní Avokádo? 🙂

radulka57
16. črc 2014

@martikvitulik a kolik měla porodní váhu? Já bych nějakých 100g sem tam neřešila, my sme od začátku drobní, malá měla 2820 a od půl roku se mě váha zdvojnásobit, splňujeme, malá ted váží 5900g!!! V půl roce!! Je od 14dní na UM a za 24h vypila také max 450ml , příkrmy sem začla od 4měsíce, hezky papá a mlíko pije jen trochu, vždy po 60ml!
Její cca jídelníček je :
7:00 - 60ml UM
9:00 - 60ml UM
11:00 - 60ml UM
13:00 - 100g zeleninovo-masového příkrmu
15:00 - 95g ovocné přesnídávky
17:00 - 60ml UM
19:00 - 200ml rýžové kaše
spánek
v noci v 1h nebo ve 3h 60ml UM

katyxq
16. črc 2014

@martikvitulik dobrá jsou avokáda s tmavo zeleno-fialovou hrubou slupkou (odrůda Hass), zralé avokádo není tvrdé jako šutr, ale taky není měkké, že se do něj boří prsty (takové je na vyhození a ne na jídlo, přesto na ně často v supermarketu natrefím 😅), na omak je prostě něco mezi - trochu poddajné, asi jako nafouknutý balón

nonnni
16. črc 2014

@martikvitulik presne, jak pise @katyxq . Nesmi byt tvrde a nesmi to byt brecka...coz je casto docela problem najit, ale pokud na nej narazis, tak to zkus🙂

Nebo ta tvrda pak nechat dojit doma, v papirovem pytliku v lednici...

mantaray
16. črc 2014

@radulka57 můžu se jenom ze zvědavosti zeptat, proč jí nedáš dopolední sváču? narazila jsem na jídelníček 4.-6. měsíc a tam ta dopolední byla. Děkuji 🙂 Jak jsem tu psala - sbírám info 🙂

mantaray
16. črc 2014

@radulka57 myslím přesnídávku nebo tak 😉

lenkazdenek
16. črc 2014

Jasně,že můžeš,nevidím v banánu problém 🙂
Káťa je na um od narození a okolo 4 měsíce přestala přibírat,takže sme musely po uk. 4 a její jídelníček je momentálně:
snídaně:120um
svačina:120um
oběd : 150 zeleninového-masozeleninového příkrmu
svačina: 150g ovocné přesnídávky
před večeří si ráda dává ještě tak 60 um
večeře 200ml kaše
mezitím má ve dne napití buď sáčkový čaj pro děti nebo kojeneckou vodu .
Mimochodem banán byl po jablku první ovoce co jsem zkusily

radulka57
16. črc 2014

@mantaray vzhledem k tomu, že vypije tak málo mléka, tak je myslím mlíko duležitejší aby ho dostala... sice sem viděla na netu jídelníčky se svačinkama a tak, ale taky tam bylo že vypije díte třeba k snídani 200ml mlíka, mě vypije 60ml a pak 2x 60ml a pak je oběd, takze vypije 180ml před obědem,a jsem za to rada, normálně má vypít těch 200 + ještě ovoce a pak oběd.

mantaray
16. črc 2014

@radulka57 aha dobře děkuji 🙂 syn vypije 200 ml s přehledem tak to bude asi trochu jiný

lenkazdenek
16. črc 2014

@radulka57 moje taky mlíku nják extra nedá,tak sem uvažovala jestly třeba ráno nedat kaši nebo tak něco 😕

radulka57
16. črc 2014

@lenkazdenek no já se bojím, že kdybych dala kaši, tak pak dlouho nic nebude chtít, protože na noc ji kaše dost zasytí a nejí od 19h aspon do 4h , takže se bojím, že by pak ani nechtěla oběd.

lu777
16. črc 2014

@martikvitulik většinou se dává spíš zelenina, protože děti samozřejmě upřednosťnují sladké věci a pak můžou mít se zeleninou potíže...
ale pokud nepřibírá, tak bych dala i ten banán.. jen jak tu padlo, možná s něčím míchnout, je to sladké a některé děti pak fakt nechtějí zeleninu, taky jsme s tím jednu dobu bojovali....

jinak pokud pije málo tak se může dát pokud máš odšťavňovač čerstvá šťáva např. z jablíček, trošku naředěná vodou apod.. je to levnější a mnohem zdravější než ty šťávy Hipp apod. co se prodávají v obchodech...
ono hlavní není až tak váha, ale aby dítě mělo pořádnou výživu 🙂

martikvitulik
autor
16. črc 2014

@radulka57 My měli porodní váhu 3400 a v půl roce těch 6800 asi mít nebudem teda 🙂