Mohu dát Lipánek nebo Pribináček 8mi měsíční dceři?

besinecek
6. únor 2008

holky prosím vás, můžu dát lipánek nebo pribináček své osmi měsíční dceři, všude čtu že to může až od jednoho roku, dcerce by to prospělo, je hubená a tito lipánci jsou tuční. Nerada bych ji ublížila, moje kamáradka dáva. Já bych ráda znala víc názoru. Tak děkuji.

schnek
6. únor 2008

podobné téma je na volné diskuzi. Dívat se má od roka, protože je tvarohový a příliš zatěžuje trávení a ledviny. Zrovna dneska jsem se ptala mudr a řekla, že nejdřív v roce. A pokud chceš dítě krmit tučným, bála bych se, že bude mít později problémy s obezitou 😉

johanda
6. únor 2008

besinečku, dej nějaký smetanový jogurt - tvaroh je pro takového prcka blbě stravitelný.

besinecek
autor
6. únor 2008

díky za rady, zkusím dát nějaký smetanový jogurt, malá má v 8 měsících jen sedm kilo, papá vše ale chci zařadit něco tučnějšího. Ale ten jogurt je fajn a nemáte zkušenost jaký je dobrý.

schnek
6. únor 2008

bes, my máme 8, to nic, to je ok 😉

johanda
6. únor 2008

besi, naše Kristýnka měla v 8. měsících asi 7,5 kg a teďj e to normální štíhlá holčička. Nejdřív zkus nějaký bílý neochucený (my kupujem smetanový z Valašska nebo Hollandii). Ochutit ho můžeš domácí marmeládou nebo rozmačkaným banánem.

besinecek
autor
6. únor 2008

ten smetanový z Valašska je fajn, hned zítra ji koupím, dávám ji activii bílou a ta ji moc chutná ale jak říkám, jde mi o to aby přibrala, koukala jsem na diskuse a fakt toho pribináčka a lipánka až od roku, fakt díky za rady, ty smetanové jogurty to je dobrý nápad.

majaaita
6. únor 2008

Besinecek, náš mladej má taky jenom sedm kilo, ale pokud ti pravidelně něco přibývá, prostě je hubenější a tukem bych jí necpala.
Hollandia s banánem jí zaplácne mnohem líp 🙂

aponchie
6. únor 2008

nam ti activie nechutnaji spis jen chocensky smetanovy bez konzervantu a floriany

ulicnice
6. únor 2008

Besi, naše Adélka měla v 8 měsících necelých 7100 g (porodní váha 35OO). Teď jí je 7 a váží 19. Prostě je tak stavěná. V jídle není vybíravá, ale stačí jí malé porce. Zbytečně bych to s tučným neřešila. Podívej se, jak vypadaj obézní děti. To je lepší hubeňourek. Bohužel někdo "trpí" na baculatý dětičky - naše doktorka (už ji nemáme)tenkrát do mě furt hučela, že Adélka málo přibírá. Dospělo to k tomu, že jsem po dlouhodobém naléhání podlehla, začla přikrmovat z lahvičky (před těmi 7 lety nebyla taková osvěta jako dnes ohledně alternativního přikrmování) - výsledek byl pouze ten, že pak nechtěla ode mne a zbytečně jsem přestala ve 4 měsících kojit. Protože i když už byla plně na UM, přibírala stejně málo... 😖

kalo
6. únor 2008

Sice trochu mimo téma 🙂 ale jak to tu čtu, tak jsem ráda, že nemám jen já "žoužalku malinkou" máme v 7 měsících asi 7 kg. Moje sestra má o 2 měsíce mladšího kluka a ten má už teď o 2 kg víc. Je vedle naší malé jak hrošík. A já věčně slyším (většinou od maminek extrémně vykrmených dětí), že je dcerka HROZNĚ malá 😠 😠 Není! Je normální...jí úplně normálně..tak žádné stresy 😎 😎 😎 😎 😎 😎

aponchie
6. únor 2008

moje ma 16kg a ma tri roky a skoro nic neji nechapu to ma jen svaly jak opice a papulku jinak ani deko tuku

johanda
6. únor 2008

jj, je to v genetických dispozicích. Jak jsem psala, první holka měla v 6. měsících nějakých 7 kg, druhá přes 9 a obě byly kojené 😉 . U té první jsem si říkala, jakou to mám roztomilou lalinku, takovou panenku porcelánovou a s despekem se dívala na hrošíky a u té druhé zase oňuchňávám ty "barokní" faldíky a ta líčka širší než delší 😀

besinecek
autor
6. únor 2008

to jsem ráda že nejsem jediná s dítětem bez faldíčků. Jedna známá má holčičku o měsíc mladší a mají něco přes osm kilo, trochu závidím. Pořád se snažím do ní něco cpát(mažel nadává, že jediná nervozní z toho jsem já). Aponchie ten chocenský smetanový koupím, hned jsem si napsala jak se jmenuje a určitě vyzkouším. Malá i tak pije málo mléka, tak to zkusím doplnit jogurty.