Mohu dávat příkrmy od 4. měsíce? Pediatr doporučuje od 5.

lucijenkaa
25. lis 2013

Ahojte holky,mám dotaz.Chci od Vás vedet jestli mužu dát malí už príkrmy i když doktorka rekla ze jeste ne.Jsou nám 4 mesice.Doted bojujeme s mlíkem,málá ho težko snáší,špatne kadí,brečí u flašky a já chci zkusit jestli by nepomohly pťíkrmy.Ale doktorka radí že to mám vydržet do 5 mesíce.Kámoška se ptala u své doktorky a ta rekla že mužu dávat i její malá baští od 4 mesícu.Díky moc za reakce 😉 🙂Muj dotaz hlavne žáda odpovedi jestli ste taky neuposlechly doktorku ??

olusenka
28. lis 2013

@lucijenkaa jé, piškot do přesnídávky v žádném případě. Tím nezavedeš jen alergen lepek ale i jiné! Piškotem můžeš spíš miminku ublížit a nezjistíš nic. V piškotu je alergenů víc pohromadě, ale ty by se měly zavádět každý alergen zvlášť, je tam bílá mouka (pšenice, ta má nejvyšší obsah lepku ale ten by se měl zavádět postupně od obiloviny s nižším obsahem lepku - třeba oves, až k té, co ho má nejvíc, což je právě pak ta pšenice) a taky je tam vejce (další velký alergen) a bohužel i cukr, a že jsou piškoty sladké hodně. Veka, jak tu někdo radí, to je taky skoro to samé, jen ne tak sladké. Podívej se do článků o příkrmech ke @katyxq, tam najdeš dobré rady, jak na příkrmy, jak hlavně zavést ty alergeny (lepek aj.) a i recepty.

venulka1
29. lis 2013

@romantika souhlasím úplně s tebou náš je to samé někdy se mu povede strčit si lžičku sám do pusy a řve že je prázdná a nechápe a co jde...teď se mi sápe po hrnečku přemýšlím že mu už na potí místo lahve pořídím hrnek..jinak moje dr i vždy povídá je doba internetu a knih to si najdete a téma horečka mi vytrhla stránku s nějakého časopisu že tam je všechno a nebo mi povídá v lékárně vám řeknou 😀 to samé říká i můj obvoďák takže mě to nechává v klidu 😀 a dělám to podle sebe mám kamarádku co ve 3měs dávala knedlíky s omáčkou :D prostě každý to vidí jinak..já malýmu od cca 2měsa dávám ossccillo trpí na opary nevím kde k tomu přišel ani jeden na ně netrpíme a malej je má skoro pořád ale stačí dát kuličky a do rána je to pryč a to samé rýma ještě jí neměl a já taky ne 😀 ale jinak banán bych ještě nedávala staví...já to tedy beru podle nás..mě ovoce nechce zelenina mu ale jede a co nevím ribinák já zkusil dát Matyldu a úspěch neměla i když je sladčí myslím že na mléčné výr.je ještě brzo
🤐

romantika
29. lis 2013

@venulka1 jojo to je asi taky o traveni. u nas prave od narozeni mam deti prosiraci.asi to dela i to kojeni nevim, proste obvykle do roka nez jim naskoci poradne traveni tak co 3 hodiny stolice. Takze nam se prave nedari zacpa 🙂))). spis nam to zastavi mrkev nebo nedostatek tekutin. ja teda prikrmuji ted drive, ale postupne. me deti reaguji na mlecnou bílkovinu a nesmim při kojeni nic mléčného ani maslo tak je moc nehuntuji. Ono kazde dite je jine, první chtěla jen sklenicky, druhy chce varene.
jinak oscillo je homeopatikum tak to je fajn. mlecne bych počkala u první jsem davala az v roce a na lepek je ted hodne nazoru, někdo říká zkusit uz kolem 5teho mesice, jini az před rokem. u nas i lepek pusobil, u první jsem zkousela v 10 mesicich a do 2 let mela porad srajdu nez si streva zvykla.

janiart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
venulka1
4. pro 2013

Tak včera jsem byla v poradně a dětská dr mi řekla že ona je zastánkyně příkrmů od 4,5měs že prý je nějaká studie že od 6měs je pozdě a pak jsou problémy s vývojem...nevím dávám mrkev od 4 měs ta 1 za 3dny to jen nejnovější info tím že od 6měs by měl přejít na polívky 😕 😕 takže podle naší pediatričky je to daný ale myslím že to i tím že ve 4,5měs má 67cm a 7,5kg otáčí se atd