Môže dieťatko mladšie ako rok tepelne upravený med?

katkanova
2. bře 2012

viem ze babo do roku by kvoli bakteriam med nemalo - nad cim som vsak uvazovala - ak ten med prejde varom bakterie by v nom uz ziadne byt nemali nie? myslite ze tepelne upraveny med sa teda moze, alebo sa mylim? 😕

crca
2. bře 2012

@katkanova když jsem se dozvěděla,že nesmějí med děti do 1 roku,tak nám byl rok a půl 😀 Přidávala jsem jim ho občas od 8 měsíce do krupičné kaše a dobrý žijeme 😀 Samozřejmě že se najde nějaká mamina která bude říkat-buď ráda,že je máš zdravé,ale člověk taky nemůže vědět všechno a študovat co směj a co nesměj..... 😅 Když to dáš do kaše a provaříš nebo tak tak bych se nebála 😉 je jasné,že to nedáš 5x za den 😅

katkanova
autor
2. bře 2012

@crca no ja som tuto diskusiu zacala aj v nadeji ze sa dozviem presne preco je ten med taky strasiak - lebo nepoznam osobne nikoho kto by s tym mal zlu skusenost....

crca
2. bře 2012

@katkanova já jsem teda vyčetla,pak v tom roce a půl,že med může způsobit u miminek mám dojem embolii,ale co s tím má člověk dělat když se to dozví až po roce 😀 Tak ať dávají v poradně seznam co od kdy a proč a je to 😀 Taky jsem se vylekala,při přečtečný,ale tak co s tím dělat že?? 😅 Napsala jsem ti to,ale snad jsem tě nevyděsila,myslím si,že pokud to takhle převaříš tak se nic nestane.Dřív nebyl cukr a taky vše sladili medem 😉

kathy.skal
4. bře 2012

@katkanova Ahojky. Med by se prý neměl, protože obsahuje velké množství pylů - a tím pro určité děti spoustu potenciálních alergenů či spouštěčů alergie. Btw. už při 70°C se všechny zdravé látky v medu ničí, takže dávat dětem tepelně upravený med ani nemá smysl 😉

crca
4. bře 2012

@kathy.skal jojo to mě taky napadlo,že se tím zase ničí ty "zdravé věci",ale aspoň jsem nesladila cukrem 😀 🙂

kathy.skal
5. bře 2012

@crca já když už holkám sladím, tak používám Glukopur - to je hroznový cukr, takže taky menší zlo 🙂

jennyska
18. pro 2013

Ahoj @crca @kathy.skal @katkanova a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Medem do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/med/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které o medu hledají různé ifnormace, k čemu je dobrý, v čem a jak Vám pomohl atp. a na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.
Článek můžete i doplnit, není v něm určitě ještě všechno...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

jitunkyn
31. bře 2014

@katkanova ale pak je med už k ničemu, protože když med převaříte, nemá ty potřebné vitamíny a minerály.. Každopádně, to že děti nesmějí med do 1 roku je pouhá chyba, kterou někdo v 80.-tých letech špatně přeložil z angličtiny.. Tehdy, se dovážel med z Číny a byl skutečně nebezpečný. Ale když si zajdete ke svému včelaři a koupíte med od něho.. ŽÁDNÉ bakterie tam nemůžou být..

jitunkyn
31. bře 2014

@kathy.skal naopak..med alergeny neobsahuje..tím si děťátko vytváří obranyschopnost proti alergiím na pyly..