Mrkvička na první příkrmy. Jakou kupujete?

hyriska
28. únor 2011

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou kupujete mrkvičku na první příkrmy? Chtěla bych ji synovi vařit čerstvou, ale kupovaná se mi moc nezdá, prý není moc zdravá, kupujete tedy někde bio mrkev? Nebo nějakou mraženou? Děkuji

nady
4. bře 2011

@hyriska já vidívám biomrkev a další zeleninu v Globuse,je to bio zelenina z Deblína u Brna,nevím jestli bude i u Vás.Já jsem si tenkrát pořídila uplně malinkatý kastrůlek ,a tu půl mrkvičku vařila dusila tam, 🙂

nady
4. bře 2011

@silvie22 Dyni hokaido kupujeme bio taky v Globuse .-dodává biozelenina Deblín ,a je super!

kamikadze
4. bře 2011

Ahoj holky, chci se zeptat.. jaka je plna davka pro pulrocniho prcka? Myslim zeleninu? Malej dneska zpucoval celou stredni bramboru a 1/3 brokolice ze sklenicky a musela jsem ho dokojit... prijde mi to, ze by mel mit dost.
Jenom podotykam, ze nas drobecek ma teda uz 9 kg, ale prikrmy ji teprve tyden.
Diky za rady.

nady
4. bře 2011

@silvie22 nejvíc dva druhy ,abyste mohla poznat ,na který druh je alrgie ,kdyby náhodou něco .. 🙂

nady
4. bře 2011

@mishad bývá v Globuse -bio a ted ji máme i z Lidlu

silvie22
4. bře 2011

@kamikadze Ahoj! 🙂 Vyčetla jsem,že plná dávka je 200-250g. Ale myslím,že když baští víc tak to zas tak nevadí.Nemá podle mě smysl dítě v jídle omezovat.

silvie22
4. bře 2011

@nady Lidl máme na dojetí celkem dobře,zajdu se tam mrknout.Dík za tip!
Ještě další věc-dáváte to stejné 2dny nebo 3dny?

kamikadze
4. bře 2011

@silvie22 Dikes, Silvi, tak ja toho zrouta teda omezovat nebudu... ale jestli bude za mesic vazit deset kilo, tak ho odmitam nosit... 😀

weri1
4. bře 2011

dávala jsem 3 dny a plná dávka je 250g??? tak to nesníme ani omylem 🙂

babulinkab
4. bře 2011

plná dávka podle www.kojeni.net je 150-200 g.

weri1
4. bře 2011

@babulinkab právě to tu chci psát 😀

silvie22
4. bře 2011

@weri1 Všude píšou něco jinýho 😒 Segra mi poslala mini brožurku o příkrmech a tam psali,že po měsíci dítě by mělo sníct 200g-250g.
Kolik zbaští Beník? Dokojuješ ještě potom?
@babulinkab

weri1
4. bře 2011

@silvie22 kolem 150g a někdy ani to ne. Ale dnes rekord velkou skleničku-195g jsem čuměla jak blázen.Jo dokojuji tak za půl hodiny.

weri1
4. bře 2011

@silvie22 ale většinou na dvakrát mu to musím dát

silvie22
4. bře 2011

@weri1 já jsem zkoušela dát vždy jen tu malou skleničku a pak dávám k prsu hned.tváří se dál hladově.Ty větší skleničky jsem našla jen v polívkama nebo pak uz s masem,ráží... zkrátka ne takový startovací jak potřebujem.Myslíš,že bych mu měla zkusit ohřát ty skleničky dvě?

weri1
4. bře 2011

@silvie22 tak ty jsi teprve začala, tak mu nemůžeš dávat nějak hodně. Nedělala bych to, ze začátku se má dávat pár lžiček 🙂

silvie22
4. bře 2011

@weri1 I když vyloženě chce? 😨 Nerada bych něco pokazila...

weri1
4. bře 2011

@silvie22 hele já nevím, já tohle řešit nemusela tak fakt nevím

babulinkab
5. bře 2011

@silvie22 nevím jestli ten dotaz platil i na mně, ale já bych v případě, že dítě sní kolem 150 g již potom nekojila, jídlo dám zapít šťávou, čajem nebo vodou, když sní tak velké množství tak to v podstatě jedno kojení nahradí a to je princip příkrmů
taky nevím jak dlouho přikrmujete, ale určitě bych tak těch prvních 14 dní dávala menší množství, aby si bříško postupně zvyklo, i na tom kojení net píšou na plnou dávku se dostat tak po těch 2-4 týdnech, proto ze začátku menší dávku a dokojit, ale dále už bych dávala jen jídlo a zapít

babulinkab
5. bře 2011

@silvie22 jo a ještě jeden tip, když mi nevychází někdy sklenička, tak třeba přivařím jen brambory, nebo třeba cuketu a rozdělím si k tomu skleničku nadvakrát jak potřebuju, abych to jídlo měla třeba na dva dny

raci
5. bře 2011

ahoj i já přidám svůj poznatek, ptala jsem se na to tenkrát dr, že malej mi snědl celou tu malou skleničku a pak se dožadoval ještě prsa, tak mi řekla že dokojovat by se mělo nejdřív za hodinu po jídle, jinak že se mu z toho mlíčka špatně vstřebá to co je třeba a to pak to kojení nemá smysl... takže sem mu začala k jídlu dávat čajík a neomezovala jsem ho v množství jídla, tzn kolik sní tolik mu dám a dělala jsem to jako @babulinkab přivařit k tomu brambory nebo něco....

silvie22
5. bře 2011

@babulinkab jejda tak já jsem ten článek špatně pochopila! Myslela jsem,že děti většinou ze začátku papat nechtějí než si zvyknou na novou chut a ne že maji dostat jen pár lžiček aby si bříško zvyklo! Davča se příkrmu doslova dožaduje. Tak ted nevimjestli dál dávat celou skleničku nebo jestli mám rači zbrzdit.... ☹

weri1
5. bře 2011

@silvie22 hele kamarádka od začátku dávala tolik kolik malej snědl, je to dítě kterému chutná a dobrý, ale 2 skleničky bych asi nedávala