Mrkvička na první příkrmy. Jakou kupujete?

hyriska
28. únor 2011

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou kupujete mrkvičku na první příkrmy? Chtěla bych ji synovi vařit čerstvou, ale kupovaná se mi moc nezdá, prý není moc zdravá, kupujete tedy někde bio mrkev? Nebo nějakou mraženou? Děkuji

janulka21
28. únor 2011

Ahoj, já jsem ze začátku kupovala od Babylove první lžičku mrkvičky, není tam žádná škrobová moučka a podobný zahušťovadla. Chuťově mi taky přišla nejlepší, lepší než Alnatura. Bio mrkev syrovou jsem koupila zatím jen jednou a ted v zimě žádný zázrak ☹ O bramborách ani nemluvím, když jsem je oloupala tak byly flekatý takže jsem to vykrajovala.

meo
28. únor 2011

já jsem kupovala taky skleničku, myslim, že Hami, ale když koupíš bio mrkev, tak nic nezkazíš. Ale nezapomeň, že ze začátku toho moc nesní a vařit čerstvou mrkev pro 3lžičky ani dost nejde. Jedině uvařit víc a dát do mrazáku.

weri1
28. únor 2011

já kupuji jedině babylove a alnaturu od první mrkve. TeĎ po měsíci začínám vařit 😉

silvie22
28. únor 2011

@janulka21 Ahoj! řeším přesně to samé! Zítra začínáme s příkmy! Koupila jsem skleničku od Babylove a Hipp.Než začne baštit víc než pár lžiček budu dávat kupovaný.Ale pak chci vařit. ptala jsem se na bio mrkev dr. na poradně.Řekla,že záruka,že je ta mrkev opravdu bio nikdy není pokud si ji sama nevypěstuju (na tom něco bude) a že ted je mrkev plná dusičnanů.Takže by ted dala přednost skleničkové,protože ty by měly být hlídaný.

janulka21
28. únor 2011

@silvie22 taky jsem dala přednost právě skleničkám ze stejného důvodu. Navíc prvních 14 dní toho fakt moc nesní a pak jsem jí ještě dokojovala. Ted už jsem ve fázi vaření a malé naštěstí šmakuje 🙂 Dneska měla dýni s fenyklem a bramborem a snědla toho o trochu víc než normálně 🙂 Upřímně se mi ted taky ta BIO zelenina nezdá a kord u nás v Albertu a ani v Globusu to není žádná sláva a za ty peníze. Držím palce, at Davídkovi chutná 🙂

silvie22
28. únor 2011

@janulka21 Děkuju! Mám z toho trému jak před maturitou 😝 Připravuju se na to už víc jak týden 😀 Bio zeleninu bereš v Albertovi? My tady jinej obchod nemáme,ale navím moc jak jim mám důvěřovat.Davča je citlivka a je věčně osypanej,stačí,že se na jídlo podívám...

janulka21
28. únor 2011

@silvie22 ☹ to jsme na tom stejně, než jsem začala dávat Anet první příkrmy tak jsem asi něco snědla a ona se pak osypala takovým způsobem, že tři doktorky (vč. pediatričky ) nevěděly co je to za vyrážku. Jedna tvdrila, že je to AE, druhá, že ne no a nakonec je to v pohodě a zatím na žádný jídlo neměla reakci. Jen jí strašně nechutná cuketa 😀 Koupila jsem jednou mrkev a brambory a jinak nic víc, je to fakt hnus. V létě to snad bude lepší, ale já Albertu nevěřím absolutně nic, ale jsem na něj vysazená takže si mě moc nevšímej 😀 Jooo, jak popisuješ s tou maturitou tak to jsem byla stejná 😀 Pořád jsem řešila co a jak a v jakém množství a nejvíc jsem řešila jaký kupovat skleničky, myslím složením. Třeba v Sunárku jsem v jednom příkrmu našla bílý pepř, dost síla. Zítra písni a neděs se, když ti sní třeba jen tři lžičky nebo i mín, je to normální 🙂 Držím palce 🙂

elgereta
28. únor 2011

@hyriska já koupila od Hami první lžičku mrkev,ze začátku tu skleničku měla na 2x, nyní vařím tak 3 mrkve a 2 brambory a má to na dva dny, naše Moni je pěknej jedlík...mrkev kupuju obyč váženou v supermarketu a brambory máme ze zahrady..a chutná jí to mnohem víc než ta sklenička🙂

silvie22
28. únor 2011

@janulka21 Děkuju! K tomu složení-bez komentáře.Ti .... (nemůže zveřejnit názor aniž bych byla hrubá,takže jen tečky) tam nahážou kde co a čekají jak se s tím mrnousci porvou.Já jsem slepá jak patrona,takže jsem v kšeftě ztrávila mládí ve snaze nastudoavt obsah. Mám už přístroj na vaření v páře,takže hned jak přijde léto začnu navštěvovat farmářský trhy nebo něco podobnýho at Davčovi pořídím pořádnej žvanec.

pajapoj
28. únor 2011

já jsem první mrkev (a další zeleninu) vlasnoručně vypěstovala (poprvé v životě) a když někdy v 9ti měsících došla tak jsem kupovala bio (mají téměř všude, i brambory jsem kupovala bio, řepu, dokonce i kuře). Pro jistotu jsem doma měla od Hami první lžičku mrkev a tu jsem mu pak namíchala do tý doma vařený a on to nejedl, asi poznal, že je to humáč, nebo mě slyšel že jsem to řekla já 😒
Jinak co se týče kvality bio opravdu není nikdy záruka (ani na tý zahradě), prší na to déšť plnej všehomožnýho, nebo u nás velmi častá eroze, která splaví hnojiva a pesticidy z vedlejšícho pole nebo to tam zavane větřík.... ale ono se to nesmí tak "žrát"

weri1
28. únor 2011

tak třeba v alberu měli bio dýni hokaido a byla stejná jak u nás v bio krámku, takže si myslím, že to bude o.k. 😉

janulka21
28. únor 2011

@silvie22 😀 jsi mě pobavila 😀 Taky jsem strávila mládí u příkrmů a nejvíc se mi líbí právě Babylove a Alnatura obojí v DM a ještě kupuji od Hami zelenina s krůtím masem - dobrý složení a jinak snad nic. Začala jsem radši vařit doma a je to fakt lepší. Myslíš, že těm farmářům můžeš věřit? Byla jsem na trzích asi 3x a přijde mi, že je to zase až moc dokonalý, něco jako vietnamci.

janulka21
28. únor 2011

@weri1 To máš štěstí, já mám na sídlišti Alberty dva a ani jeden nevede dýni ☹ natrefila jsem na ní až v tom Globusu

weri1
28. únor 2011

@janulka21 ono když už by člověk nevěřil ani farm. trhům, tak čemu už 😉

janulka21
28. únor 2011

@weri1 to máš pravdu, mě jen "odradila" ta dokonalost, ale radši fármářské trhy než Albert

silvie22
1. bře 2011

@janulka21 Ježíš větnamci néééééééé! Nestraš! Já na těch trzích nikdy nebyla.Vím jen,že ted bývají jednou za čtrnáct dní ve čtvrtek kousek od tchýně.Jinak taky žiju na sádlišti vybaveném hned třema Albertama v blízkém okolí. Pak kydž člověk není moc línej tak se dá dojít do Kauflandu (ale to jen tak mezi námi děvčaty taky není žádná výhra). Nejrači bych si taky vypětovala svoji zeleninu.Ale nejsem Mičuryn,nedělám si iluze,že bych byla schopná si napěstovat v truhlíku místo muškátů zeleninu na pokrytí synkovi každodení potřeby.Vlastně bych byla vděčná kdyby mi tam vzešla aspon mini karotka...
Davídek má dnes za sebou svoji první půlku skleničky.Předvedl se jako vzorný jedlík a kdybych měla nachystanou ohřátou větší dávku,určitě by to zvládl.Ale svoji hysterii mě donutil nad ničím nepřemýšlet a rovnou dokojit.
Takže holky ve zkratce-kupujete vše bio a vaříte v kojenecké vodě? Když Davča tak pěkně baští,tak se pustím do vaření taky.

mishad
1. bře 2011

holky, koukám že se bavíte o dýni....já jí fakt nemůžu sehnat a tak mooc bych jí chtěla Nikolce uvařit ☹
@weri1
@janulka21

weri1
1. bře 2011

@mishad zkus v bio mrámku jestli ho někde máte nebo ten albert a sedačku bych koupila 9-18kg,

silvie22
1. bře 2011

Ještě dotaz.takže kvůli případné alergii ted 3 dny po sobě mrkev a pak mám přidat něco k té mrkvi nebo zkusit samotnou jinou zeleninu??

dlabinecka
1. bře 2011

No, já bych to s tím bio zase tak nepřeháněla... Najednu stranu když tomu budeme věřit) v tom nejsou chemikálie, na druhou stranu v tom můžou být plísně a atd... My máme vypěstováno, co nemáme vypěstováno, tak kupuju v obchodech se zeleninou - podle mě je to lepší, než supermarkety....

dlabinecka
1. bře 2011

@silvie22 jak chceš, je to jedno 😉

mishad
1. bře 2011

@weri1 jéé děkuji moooc, ještě se rozhodujeme zda nekoupíme 0-18 kg, kterou budeme využívat už ted 🙂

weri1
1. bře 2011

@mishad a ta je proti směru jízdy?

silvie22
1. bře 2011

Je to věda ty příkrmy,co? už vymýšlím co budu všechno vařit... Kořeníte třeba kmínem a anýzem?? kvůli prdíkům..Davča švec prdavec.Jeho střevečkám se musí pomáhat...

mailli
1. bře 2011

@silvie22 já jsem jednou dala trošku kmínu k bramborám, co jsem vařila pro Elišku. prděla pak celý den, až se hory zelenaly :D ale jinak občas "kořením" třeba petrželovou natí, co mám doma v mrazáku a malá nijak neprotestuje

janulka21
1. bře 2011

@silvie22 No vidíš, tak ses toho bála a vidíš jaký je Dáda jedlík 🙂)) Počkej za dva měíce, to bude jak Anetka, taky za chvíli zbaští mě, manžu i naše králíka 😀 Začala totiž baštit úplně stejně jako Davídek 😀
To sídliště je děs i na procházky, co? U nás se dá dojít do toho Globusu, ale to je prostě nákupák a moc se mi tam nechce s malou, aby nechytla nějakou chřipajznu.
A s tím pětováním jsme na tom podobně ☹ Navíc na balkoně tomu moc ani nevěřím, mě se daří jen kaly a nic jinýho, ani ty muškáty mi moc nejdou, ale je fakt, že mě moc neberou.

@mishad Dneska jsem dýni viděla v Albertu, poprvý za poslední měsíc, co jsem jí sháněla a taky stála za to, fuj ☹ Tak držím palce at jí co nejdřív seženeš a pak se nelekni, když jí rozkrojíš tak vydlabeš ty semena, oloupeš a máš z toho tenký "plátky"

weri1
1. bře 2011

@janulka21 tak ti řeknu, Praha byl můj sen, co mám malýho nejradši bych odsud vypadla, kde bydlíš?

janulka21
1. bře 2011

@silvie22 já jsem po třech dnech přidala brambor, pak pastinák - ten jí jede hodně, pak jsem zkusila tu dýni s fenyklem ( zatím pořád kupované, abych zjistla, zda jí to chutná ) a po měsíci, kdy jsme věděla co jí a kolik jsem začala vařit třeba červenou řepu s bramborem, pak brambor - mrkev a pastinák, brambor-dýně-fenykl atd. Maso jsem jí dala po třech týdnech a po dalších dvou týdnech půlku žloutku týdně. Ted už si vařím do zásoby a dávám na mrazák a malé naštěstí šmakuje i vařený. Bála jsem se, aby to pak chtěla a nebyla "závislák" na skleničkách, ale naštěstí je to v poho 🙂

janulka21
1. bře 2011

😀 to je vtipný, já bych zase brala bydlení maličko za Prahou, už mě to tady děsně štve a dneska jsem se šla projít po Václaváku, abych si připomněla jaký to bylo, když jsem tam pracovala, málem ze mě byl terorista 😀 Strašný ty lidi 😠 Bydlím na Černým Mostě, kde ty?

janulka21
1. bře 2011

@weri1 nerodila jsi v Podolí?