Mrkvička na první příkrmy. Jakou kupujete?

hyriska
28. únor 2011

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou kupujete mrkvičku na první příkrmy? Chtěla bych ji synovi vařit čerstvou, ale kupovaná se mi moc nezdá, prý není moc zdravá, kupujete tedy někde bio mrkev? Nebo nějakou mraženou? Děkuji

janulka21
1. bře 2011

@silvie22 Ježiš, teď si to po sobě čtu 😀 Vyznáš se v tom?, píšu jak tatar 😀

weri1
1. bře 2011

@janulka21 já bych taky šla za prahu, baráček, zahrádku
bydlím v malešicích a rodila jsem v podolí, jak to víš? 🙂

weri1
1. bře 2011

@janulka21 malý se může taky utlouct po pastiňáku

janulka21
1. bře 2011

@weri1 Jééé, přesně můj sen 🙂 No, chodila jsem načuhovat do diskuze červenec 2010, ale jenom jsem Vás četla, protože jsem pracovala v bance a bála jsem se, abych neměla průšvih, když bych psala přes den jak o život 😀 no a pak jste si diskuzi zamkly a byl klid 😀

weri1
1. bře 2011

@janulka21 😀 😀 😀

janulka21
1. bře 2011

@weri1 a co cuketa? Aneta se málem po.. jak jí to děsně nechutnalo, tak jsem to vyhodila - byla to kupovaná sklenička tak jsem zvědavá co bude říkat na uvařenou

janulka21
1. bře 2011

@weri1 jak se tam holky mají?

weri1
1. bře 2011

@janulka21 já doteď skleničkovala a malej toho moc nesnědl, první lžíčky vždy dobrý a pak to vázlo, cuketa s br nic moc, to je fuj i pro mě 😀 já mu do všeho dám trochu pastiňáku aby aspoň něco snědl. Holky se tam mají dobře 🙂

janulka21
1. bře 2011

@weri1 takže má chudák každý den pastinák? 😀 Tak pak písni jak mu jede vařený, určitě to bude lepší 🙂

weri1
1. bře 2011

@janulka21 to ne tak obden ale jen málo aby chudák pak z toho neměl trauma. Dnes jsem mu dala 2 lžíčky vařenýho, tak se trochu jakoby oklepal 😅

janulka21
1. bře 2011

@weri1 joo, to dělala Anet taky, že se 2x oklepala, koukla na mě, jestli to myslím vážně a baštila 🙂 Takdržím palce, at mu taky šmakuje 🙂

silvie22
2. bře 2011

@janulka21 Pěstování u mě tak jako tak nepřipadá v uvahu.Zdechly mi i kaktusy. A co se procházek v sídlišti týče tak je to síla.Na jedné straně D1 a na druhé čtyřproudovka kolem mega špitálu. 🙄 Nevím proč vůbec řeším bio stravu když žijem v tak zamořeným prostředí.Přemýšleli jsme nad přestěhováním na vesnici,ale měli jsme strach aby jsme pak našli práci. Ani jeden nemáme buhví jaký vzdělání... Já navíc nulový pracovní zkušenosti. ☹

Hloky ještě zpět k mrkvi-Davča právě tu včerejší odložil do pleny-a vypadá uplně stejně jak z té skleničky! Jak kdyby jí vůbec neztrávil! Jinak byl včera celý odpoledne protivnej jak pozadí a v noci jsem ho musela mít v posteli co hodku vyžadoval prso.Nenechal se odbít dudlíkem... 😠 Jaký měly vaše dítka po výživě bobíky?

janulka21
2. bře 2011

@silvie22 Tak to jsme na tom naštěstí líp s tím sídlištěm. Jooo, o přestěhování jsme taky mluvili, chtěli jsme do baráčku za Prahu, ale to jsou stejně takový dardy, že se to nedá, aspon ted a do blízké budoucnosti nee. Myslíš, že byste práci nesehnali? Asi né takovou jako děláte, co? My bysme museli dojíždět jinak bysme taky nic nesehnali, ale vzdělání je lepší.

No a k tý mrkvi, bud v poho, takhle to bude vypadat ještě tak tři dny, je to v pohodě, než si na to zvykne trávení. A pak se nelekni až dáš červenou řepu, může být narůžovělá i moč, ale třeba u Anet to neplatí, spíš má pak skoro černý bobíky.
A s tím zbytkem Ti neporadím ☹ Dokojila jsi ho po té mrkvi? Třeba ho bolelo trochu bříško, nevím ☹

weri1
2. bře 2011

tak Beník spapal vše sice nadvakrát ale dobrý 😉

mishad
2. bře 2011

@weri1 ano je proti směru a poté se dává po směru 🙂

silvie22
2. bře 2011

@janulka21 už jsem měla obavy,že ho krmím mrkví a on si ji klidně beze zbytku vyloučí.To by mě upřímně.... nebavilo. Pak bude mít už tvrdší bobky? Jsem tak vědomostma netknutá... Jinak dnes byl z mrkve opět nadšen a mám dojem,že si ji představoval i na véču.Nejen prso.To má pořád.Je dnes vůbec nějakej nedobaštěnej.

weri1
2. bře 2011

@silvie22 malej měl tuhou stolici až asi po 2 týdnech

silvie22
2. bře 2011

@weri1 A jak to zvládá? neplače u toho?

weri1
2. bře 2011

@silvie22 poprvé hrozný, plakal a hodně, jsem mu musela pomáhat,a trochu načervenalej ubrousek od krve 😢 jsem brečela s ním. tak hned jsem naklusala pro švestkovou přesnídávku a najela jsem na ovoce dřív než bylo v plánu, ale co, nenechám ho trápit, a teď super, jde to bez bolesti.

silvie22
2. bře 2011

@weri1 uuf.chudáček.kdyby něco tak taky zařadím ovoce dřív.Kdy se vlastně může začít s jogurtem?

weri1
2. bře 2011

@silvie22 říká se od ukončeného 8 měsíce, za měsíc vyzkouším 😉

silvie22
2. bře 2011

@weri1 pak dej vědět jak chutnalo! už bych nejraci zacla pridávat ovoce...

janulka21
3. bře 2011

@weri1 přesně jak píšeš měla Anet to samé, akorát jsem jí musela pomáhat tři dny ☹ pak našštěstí v poho a ta švestková štávička taky dost pomohla 🙂

janulka21
3. bře 2011

@silvie22 musím se přiznat, že jsem ovoce začaa zavádět myslím po 14 dnech a taky dobrý. Kupuju od Hami, Hipp nebo Sunárku 100% ovoce ve 4 kelímkách a šmakuje jí, až teda na švestku, tu nechce. A jogurt už dávám dneska 5 den a včera snědla celý a ještě, že má hlad tak dostala 1 ten kelímek přesnídávky. Kupuju jí neslazezou Activii a baští, na Holandii mi hodila pár slušných ksichtíků a nejedla jí ani s ovocem.

silvie22
3. bře 2011

@janulka21 To je super.David baští předpisově.Dnes zdlábl 125gramovou skleničku jak nic. Uz jsem se asi jednou ptala-v kolik hodin dáváte zeleninu a v kolik pak zarazujete ovoce?

janulka21
3. bře 2011

@silvie22 parádička, je šikovnej 🙂 Já dávám cca. ve 12 zeleninu a pak jsem dávala po třech hodinách přesnídávku ( ted už zbaští dvě ), ale ted dávám ovoce ráno kolem 9hod., pak zelenina a kolem 16 hod. jogurt, cca. 19 hod. kaše a pak kojím.

silvie22
3. bře 2011

@janulka21 a po kazdym jidle dokojuješ? v tomto jídelníčku je děsivě málo kojení! Na to nejsem pripravena!

janulka21
3. bře 2011

@silvie22 promin, nedošlo mi to 😀 Já už nedokojuju po žádném jídle, kojím jen v těch 9 ráno, když jsem líná vylézt z postele, jinak má tu přesnídávku. Dokojovala jsem po každém jídle a po cca. 4 dnech jsem dokojovat přestala a měla plnou dávku toho určitého jídla.

palma111
3. bře 2011

bydlíme na vesnici, nedaleko je sice menší městečko, ale žádnej zázrak. jednodruhový skleničky jsem nikde nesehnala, takže první mrkvičku dostal prcek vařenou. bio taky nebyla po ruce, takže jsem koupila takovou tu ještě se zeleným chřástím a prošla 🙂. byla krásně slaďoučká a teď po dvou týdnech příkrmů mu vyloženě chutná 🙂

silvie22
4. bře 2011

@janulka21 Už jsem si na kojení tak zvykla (na začátku to byl boj-vpáčený bradavky a ragády,Davča odmítal pít...) že ted když je to bez problémů,tak si neumím představit přestat! 😨
Jinak dnes proběha Hipp mrkev+brambor 125g jen to hvízdlo.Je to jedlík.Mají tady strašně malj výběr skleniček 🙄 Když chcete mimču nachystat něco novýho-mícháta dvě skleničky dohromady? třeba patinak s mrkvi? Jo a tu dýni tady nikde nemají! 😢