Musím 11měsíční dceři loupat slupku z ovoce a zeleniny?

mamba79
4. čer 2013

Ahoj,nikde jsem nenašla podobnou diskuzi. Možná pro někoho hloupá otázka, ale v některých věcech jsem matka začátečnice. Mám 11 měsíční dceru a dnes jí babička dala nektarinku se slupkou. Snědla ji úplně bez problému, babička se nezeptala. Do teď jsem jí to loupala vše.Pokud jí to nevadilo, není to nějak věkově omezené a je to pouze individuální?
Nevadí, neloupu a je jedno kolik je mu měsíců-vadí, loupu a je jedno, kolik je mu měsíců.
Díky za rady.

zizala
4. čer 2013

v 11ti měsících už opravdu není potřeba loupat, ve slupce je kolikrát víc vitamínů než uvnitř... takže pokud to "užvejká" tak proč ne.

lucinka_jirackova
4. čer 2013

Ahoj, myslím že když už jí bude za chvíli rok tak to nevadí... já malému nikdy neloupala ovoce ani zeleninu...🙂

lv
4. čer 2013

loupu jablka, protože mi ta slupka přijde tuhá, hrušku jsem už zkusila se slupkou, nektarinky a broskve /umyté od chloupků/ už chci dávat bez loupání.

spagatice
4. čer 2013

Já jsem se vždycky řídila tím, jestli jí děti dokáží rozkousat a jestli ji vůbec sní. Třeba jablka chtějí loupat ještě teď.

pppxx
4. čer 2013

Pokud to dite rozkouse, tak uz neni potreba loupat.

jamys
4. čer 2013

ja loupala, bo mela 2 zuby 😉 Delala jsem to individualne podle toho jak co melo tlustou slupku.

jandl
7. čer 2013

Podívej se na stolici.Pokud by tam byly nestrávené kousky,tak loupat nebo povařit.Jinak pokud nemáš bio produkty,tak počítej s tím,že v té slupce jsou i ty nežádoucí věci(zbytky postřiků,..).

antarres
7. čer 2013

Pokud to rozkouše, tak bych to neřešila, už i kvůli stolici. 🙂