Může batole polévku s žampióny jako pyré?

jaja.m
14. zář 2013

Dobrý den,chci se zeptat jestli může má dcerka 18 měsíční zeleninovou polévku se žampióny?polévku bych rozmixovala jako pyré.Vím,že houby by děti neměly do 3 let,ale žampióny v polévce?.Děkuji za odpovědi

betelgeuzz
14. zář 2013

No neměly, to se říká u nás. Kamarádka žije v zahraničí a tam jim řekli, že od roka může všechno, takže dává i houby. Asi bych nedělala dítěti smaženici, ale myslím, že pár žampionů v polévce ničemu nevadí. Otázka je, jestli to bude jíst. Starší dcera houby pečlivě vybírá 🙂

olusenka
Autor odpověď smazal
Zobraz
llluckaaa
14. zář 2013

Já myslím, že v polévce žampióny vadit nebudou. Houby jsou sice hůř stravitelné, ale tady budou jako pyré a tak moc jich tam zase nebude. Já dělám ráda hovězí na žampionech nebo hlívě a dětem dávám. Nejměnšímu mrňousovi (kolem roku) jsem kusy vybrala a dala jen šťávu s masem.

pehaka
14. zář 2013

no já nevim ,ale můj 15m má houby rád, dělala jsem hříbkovou omáčku s kotletou a rejží a dlabal až se mu boule za ušima dělaly 😀

ivular
14. zář 2013

Četla jsem v nějaké diskusi, že žampiony by od těch 18 m neměly vadit. Jsou zdravější, neobsahují těžké kovy a jiné „dobrůtky“ jako lesní houby - ty až od tří let.

lv
14. zář 2013

ja se drzim toho, ze houby do 3let ne

helcenka
14. zář 2013

Já bych se toho nebála, když je to jen jednou za čas a bude jich tam jen pár. Moje děti milujou bramboračku, mladší tam má jen pár kousků, starší trochu víc a nic jim po tom není. Mají to jen několikrát do roka.

romcovaklarka
15. zář 2013

Já Samovi taky sem tam dávala a dávám třeba polévku, ve které jsou houby. Jako nedávala bych vyloženě jídlo s houbami v hlavní roli, ale jinak se podle mě nic nestane. Třeba po kulajdě by se zrovna utlouk.

andy80
15. zář 2013

I já jsem od roka dávala houby, většinou do polévky, vůbec bych se toho nebála.

klaire22
28. říj 2013

V tomto věku bych se hub nebála 🙂 Malé je 15 měsíců a už taky občas někam houby zařadím 🙂