Může mít 4,5měsíční dítě zácpu po kaši?

krmv
17. zář 2013

Je to dva tydny co jsme zacli prikrmovat,ma me 4,5mesice.po obede dopiji mlikem ode me jeste a pres den kojime po 2hod. Tak jsme vecer vyzkouseli 2x dat kasi od nestle-moje prvni kasicka a nekakala,tak jestli to muze byt z te kase. Vzdy kakala kazdy den. Poradite jak to kdyztak resit a cim a zda to z te kase je.

lv
17. zář 2013

určitě to může být kaší..zkus raději rozvařit trochu jáhel, nežkupovanou kaši, je rýžová, že? rýže staví...na vykakání švestkovou távu, jestli ji tedy vezme jako kojená.

ssassi
17. zář 2013

@krmv určitě je to z toho. a neměla i bolení bříška? tyto kaše jsou neskutečné sajrajty, které dítě zalepí, těžko se tráví. a přijde mi, že je u kojeného dítěte na příkrmy ještě zbytečně brzy.

katja77
17. zář 2013

@lv Nám se stalo to samý☹ Můžu mi dát tu svestkovou šťávu, když je plně kojený?Bude mu chutnat pak to mlíko?

luthien.k
18. zář 2013

@krmv kaše je dost tragický první příkrm, určitě bych ji nedávala a ne tak brzy. Děti nemají v tomto věku dost enzymů k trávení takto složitých sacharidů, kaší bych určitě nezačínala a dala ji o mnoho později a na snídani, kdy se daleko lépe tráví. Kaše není totiž vůbec vhodná večeře, díky vysokému obsahu sacharidů (z řady důvodů).

jennyska
7. lis 2013

@krmv @luthien.k @katja77 @ssassi @lv

Ahoj Maminky,

mohla bych Vás poprosit, zda byste se staly součástí naší Wiki knihovničky Modrého koníka tím, že napíšete své případné zkušenosti s kašemi, jejím zaváděním, podáváním apod.? 🙂

Stačí svou zkušenost vložit zde: https://www.modrykonik.cz/kase/ . Pomůžete tak ostatním maminkám, které si právě prochází se svými nejmenšími stejným obdobím a v knihovničce, kterou si tady společně tvoříme, hledají radu, tip, pomoc, zkušenosti. Čím více takových zkušeností v knihovničce bude, tím přínosnější bude tato přehledná forma informací 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča

kovec
4. únor 2015

Ahoj,rýžovou kaši smíchanou s vodou,později s vařenými jablíčky jsem začala dávat ve 4.měsících a tím bylo po spaní.Zárovenˇ začali růst Martínkovi zuby,do osmi měsíců se jich vyklubalo šest.Noci byly šílené,budil se každou hodinu,míval křeče,vše co může být u zoubků.Nedalo mi to a zkusila jsem místo kaší masozeleninový příkrm-vařený nebo ze skleničky a už pár dní je klid! Vzbudí se dvakrát,ještě ho kojím,ale hlavně,že se všichni vyspíme!!! Takže už žádnou kaši!

petrakoktova
28. dub 2016

@ssassi mám 4 q půl měsíční holčičku kaši si dělám doma sama, a nemáme problém pokud ji děláš jak máš. Navíc jej mají mít na noc aby se nenudili tak částo. Mám jednu z nejlepších dětských doktorek a ta radila dobře. Spíme i celou noc.

papucka_27
28. dub 2016

U starsiho se mi to taky stalo. Zacinali jsme prikrmy kasi (na radu dr, ze malo pribira) a pak 5 dni zadne "nadeleni". Ale po tech peti dnech to stalo za to!🙂 A bylo videt, jak se mu ulevilo, ze byl uplne zabetonovany, chudak. Sestra u dr me tehdy odbyla tim, ze kojene deti nemusi mit stolici kazdy den (aniz by resila, jestli uz nahodou nebasti neco jineho). No, dneska uz jsem chytrejsi a ani bych se uz tak odbyt nenechala😉 Njn, chybami se clovek uci...

monullinkka
29. dub 2016

@petrakoktova mohla bych poprosit o recept jak ji děláte? Moc děkuji

petrakoktova
29. dub 2016

@monullinkka ono to není nějak extra tuhé, v půl litru kojenecké vody lžíci rýže, půl hodiny vařit aby to bylo rozvařené, rozmixujeme, necháme schladnout, uděláme Sunar na 120ml 4zarovnane odměrky, smícháme. Já tam dávám aji kapky na prdiky espumisan on má bananovou chuť a malé to i lépe jede, buď do lahvičky s větší dírkou a nebo lžičkou, ale to je na dlouho a je to všude.... Dobrou chuť

petrakoktova
29. dub 2016

@papucka_27 ahoj mě se stalo že i týden,, neplatila,, a doktorka mě řekla že pokud vstřebá všechny živiny s jakéhokoliv jídla nemusí ,, platit,, až 14dní... Koukala jsem na ni s otevřenou pusou 😊

petrakoktova
29. dub 2016

@kovec no ono taky každé miminko to snáší jinak.... Na bříško espumisan... Malá pak prdi jak hrom