Může roční dítĕ sádlo?

ilema
24. črc 2014

Zdravim vas, maminky. Dotaz je pomerne jasny, rada bych znala vas naroz na podavani sadla rocnimu diteti. Proc se ptam... dcera ma alergii na bilkovinu kravskeho mleka a bilek, jsme tedy dost omezene v moznostech prikrmu. Maslo z jasnym duvodu nemuze, obcas je sice prepoustim, ale moc ji to nejede, vetsina margarinu obsahuje syrovatku a mame tedy jeden ciste rostlinny, ale na tom se samozrejme neda varit. Pouzivam predevsim olivovy olej, ale uprimne treba koprovka (delam s ryzovou smetanou) na olivovem oleji je nepozivatelna. Obcas jeste vyuziji ceres soft a ted mam doma vlastnorucne vyskvarene sadlo a premyslim, zda ho mohu prilezitostne dceri dat...

betelgeuzz
24. črc 2014

Vepřový maso už máš odzkoušený? jestli ano, tak nevidím důvod, proč nepoužít sádlo. Daleko lepší než nějaký ceres soft a podobný tuky.

granda
24. črc 2014

to zase budou odpovědi...... to je nejlepší, co ji můžete dát...... já na něm vařím a nikdy jsem to neřešila.... taky mám domácí... oleje a podobné sračky nekupuji...

katyxq
24. črc 2014

I půlroční ho může 😉, kvalitní tuky (což teda nebývá supermarketové sádlo) nejsou strašák a dítě je potřebuje a to včetně živočišných. Za to Ceres soft je na vyhození do popelnice a ne k jídlu.

tifanyt
24. črc 2014

U nás tedy "ťuk ťuk" žádné alergie nejsou, ale na sádle vařím běžně a dětem také od malička.
A ještě ve vašem případě bych neváhala a raději dávala sádlo . obzvláště doma vyškvařené - mňam, mňam. Naše děti teda tak od toho roka zobou i škvarky 🙂